Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A masszív alkoholizmus mindenk...

A masszív alkoholizmus mindenkinél ki alakul, vagy mi vezet oda egyáltalán? Olyat nem ismerek a családomban, de környékről sem aki belecsúszott a mértéktelenségbe, inkább a rendszeres kis mennyiség amit látok a környéken.

Figyelt kérdés
Amiért nem tudnék durván inni napi rendszerességgel az csak azért van mert az életminőségem rámenne, autót vezetek, dolgozni járok, szeretem ha friss és éber vagyok, ha naponta elkezdeném venni az üveg borokat, csak fetrengenék meg elhagynám magam.
2023. júl. 30. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor az alkesszé váláson töröd a fejed? A legtöbbször a folyamatos stressz és annak oldása a kiindulási pont, aztán pedig a rászokás okoz problémát.
2023. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szuloi minta munkanelkuliseg ezek vezetnek alkoholizmusig.
2023. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

At a nem dolgozok, folyamat részeg vagyok, képszakadásig iszok, féle alkoholizmus aza végstádium


Ők nem sokáig élnek, ezért nem látni belőlük sokat.

kb 5 évig lehet az csínálni, és meghalsz.


Az alkoholisták 90%-a nem iszik folyamatosan, és nem képszakadásig iszik.


Ha az addiktologus orvosok definicióját veszük alapul az alkoholizmus megállapítására, akkor magyarországon kb minden második férfi és kb minden 10 dik nő alkohlista.


Mert ő szerintük ha heti 2-3 nap megiszol napi 2-3 sört akkor már alkoholbeteg vagy.

Az a féle alkoholista akiket fetrengve képszakadva látni az utcákon mint írtam ritka, me korán halnak.

2023. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy elég összetett dolog. Egyrészt, a hajlamra való géneket örökölni lehet, szóval sajnos van az a helyzet, amikor valakinek a "vérében van" a dolog. Ha erre még egy szociális mintával is rásegítenek a szülők, az pedig szerintem kikövezett út az alkoholizmusig. Ritka az, amikor valaki egy ilyen környezetből ki tud törni, de szerencsére megesik. Szóval nem törvényszerű, hogy az alkoholista gyereke is alkoholista lesz, de talán nagyobb rá az esély.


Ott van még a mentális egészség is, ami ebből a szempontból szintén nem elhanyagolható. Ha valakinek gondjai vannak, és azt piával akarja megoldani, sokszor az is ide vezet.


A masszív alkoholizmus egyébként nem alakul ki csak úgy mindenkinél. A fenti okok olyan faktorok, amik úgymond rásegítenek a dologra, viszont ez nem jelenti azt, hogy teljes bizonyossággal meg is fog jelenni.


Én egyébként gyerekként azt a mintát láttam, hogy apám sosem ivott, anyám pedig csak évente öt-hat alkalommal, amikor jött hozzánk vendég. Már felnőtt vagyok, de most is ez a helyzet. Emiatt a családi minta miatt az alkohol az én életemből teljes mértékben hiányzik. Nem iszom, de nem is hiányzik.

2023. júl. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a stressz miatt kezdtem el inni 5-6 évvel ezelőtt. Csak napi 1-2 sör. Mert mi baj lehet belőle… aztán mostanság ott tartok, hogy lecsúszik 4-5 sör vagy 1 üveg bor +1-2 sör… Az utóbbi időben beláttam, hogy ez így nagyon nem oké és változtatni kellene (elhagyni teljesen az alkoholt). De nagyon nem egyszerű. Előttem is volt példa.. onnan vettem, hogy iszok és nyugtat/lazít.. nagyon nem kellett volna. Most pedig iszom a levét mert egy kicseszett alkoholista lettem attól a kezdeti napi 1-2 sörtől..

El ne kezdje senki azt amit én mert jó nem sül ki belőle. Hiába gondolja azt valaki, hogy “majd én leteszem simán, ha rászokok nem számít” nem nem fogod letenni simán.. szenvedés lesz.

2023. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1

Miért törném ezen? Ha ez lenne a célom akkor elkezdeném nem gondolod? Amikor meg elfogy a megtakarításom, autóval okozok balesetet, azt is eladom, és utána segélyen élnék.


Felnőtt szemmel nézve, elcsodálkozom azon hogy ha kinézek az erkélyen vagy ablakokon azzal találom szembe magam hogy nem elég hogy évtizede utcán él, de szándékosan ássa a maga gödrét, enni alig eszik, volt hogy 3 flakon bor ment le neki délelőttől, késő estig, ha sikerül a padról felállnia, de leginkább a földön, fűben ül, ott ahol hanyatt esik.

Legutóbbi mutatványa az volt ennek az embernek hogy a padkáról lelépve elszállt az egyensúlya és kiterült, a flakonja elgurult és az utcán kúszott érte, majd vissza bedobta a fűre és hasalva vonszolta magát oda...

2023. júl. 30. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:

#5


Éna 40 en túl járok, közelítek az 50 hez


kb 25 éve iszom rendszeresen, tehát alkoholista vagyok


Szinte soha nem iszom napi 4 sörnél vagy 1 üveg bornál(0.75l)


És nem minden nap iszom.


Nem egyszer volt hogy hetekig nem ittam.

Például mikor a jogsi miatt elmentek 2-3 éve a háziorvoshoz, és a labor leleten a GGT érték és még 2-3 dolog magasabb volt a megengedettnél, akkor a doki egyből azt kérdezte piálok-e esetleg...


Akkor nem ittam egy hónapig, csak hogy megnézzük hogy utána milyen lesz a laborlelet.

A GGT értékem visszamnet a normál tartományba, a koleszterinem is.


Meg ugye van hogy munka miatt napokig nem iszom.


Kb csak akkor iszom ha van rá időm:)

És nem vettem észre hogy még még kivánnám. meg tudnék inni tubbet is, de nem teszem.

A képszakadásig ivás szerintem valami mentális betegségtől van, nem sima alkoholizmus.

Illetve mint írtam az az alkoholizmus végstádiuma, amit sok alkoholita sosem ér el...


Vannak akiknél a napi piálgatás egy szokás, nem szenvedély

Vannak akiknél a stresz oldás az ok.


Az alkoholizmus kárositó hatása is egyén függő, van aki napi 2 liter bort megiszoik már évtizedek óta és végül idősen hal meg egy agyvérzésben vagy hasonlóban.

És vannak akiket meg néhány év piálás is a sírba visz, mert nem bírja a májuk stb...


Aki piál azoknak érdemes évente elmenni laborviszgálatra hogy lássa a dokija meg ő is hogy mennyire "érdemes" vagy nem "érdems" tovább innia ha élni akar még:)

2023. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!