Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy önpusztí...

Mit lehet kezdeni egy önpusztító emberrel? Egyáltalán hogyan lesz valakiből önpusztító?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, 24 éves fiú.

Eddig úgy tűnt mindenkinek, hogy jól megy az élete, egyetemre jár, nagyon jó eredményei vannak, kimagaslóan jó ösztöndíjat kap, elég jó szakon, nettó 550 ezer Ft-os fizetést kap havonta, mint backend-es webfejlesztő.


Erre tegnap, amikor összeültünk 2-en teljesen kifordult magából.

Elmondta, hogy szar az élete. Hogy az apja tönkretette, hogy 6 éve nem találkozott vele, hogy egész gyerekkorában verte és egyszerűen fáj a létezése és nem akar élni, meg hogy már elkezdett inni, mint az apja, munka előtt is, meg hogy egyre csak halogat mindent, a tanulmányai eddig 4.8 körül voltak, most meg 2.7-es átlagot ért el stb-stb és kb az egész este ebből állt.


Én nagyon ledöbbentem. Azt hitem eddig, hogy egy sikeres ember, akinek minden döntése jó. Nagyon megsajnáltam, mit lehetne kezdeni, hogy jobb legyen? Nem szeretném, hogy kinyírja magát, vagy beforduljon és remete legyen, vagy hogy folytassa az önpusztítást. Olyan az egész, mintha megszállta volna valami.

Vagy eddig is ő volt ez, csak eddig tartotta magát és ennyi, nem bírja tovább?


Mondtam neki, hogy lehet sok a megfelelés, lehet halasztania kéne az egyetemen, passziváltatni, kicsit pihenni stb.. De ő csak hajtogatja, hogy valamit fel kell építenie, mert semmije nincs.


2023. aug. 11. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Hiába sikeres, ha nem boldog.


"Mindössze" őszinteségre, szeretetre, megértésre, és az iránta való érdeklődésre lenne szüksége, de azt a jelek szerint nem kapja meg sehol szerencsétlen.


(Egy szintén "sikeresnek" tűnő, szintén 24 éves, szintén "önpusztító fiú")


(:

2023. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Tönkreteszi az élet.
2023. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi barátok pótolni tudják a családot. Talán nem ugyanaz, de sokat számít. Elég, ha érzi, hogy számíthat rátok. Néha az is elegendő, ha valaki meghallgat.
2023. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus, addiktológus, minél hamarabb. Talán még megfogható a lecsúszás útjáról.
2023. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!