Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában a rossz emberek...

Általában a rossz emberek élnek önpusztító életet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 16. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Önmagában nincs rossz ember szerintem.

Ismerek olyant aki gyerek korában egy szerény kis visszahúzodó gyerek volt, és azért kezdett el drogozni,verekedni,inni,bandázni mert vissza akarta adni a gyerekkori sérelmeit..vissza is adta valahogy őt nem tudom gonosz embernek nevezni, mert utána megváltozott.



Gonosz embernek inkább tudom azt nevezni aki mondjuk fürdik a pénzben, és inkább elkölti a pénzét kokóra mitnhogy átvegye mondjuk a családi cégük irányítását (mert dolgoznia is kéne) megvan mindene ,és azt a kevés energiát is soknak találja amit bele kéne ölnie magában az életében, és még annyit sem mond az embereknek ha segítenek rajta, hogy kösz mert az olyan természetes...ilyeneket is sokat ismerek:)


Egy gyilkos is lehet jó ember...én azt mondom ,hogy inkább bűnök vannak amik gonosszá tehetik az embert.

2016. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert pl.: egy dolgozó egyén, aki amúgy magányosan él, is tud önpusztítóan élni (pl.: munka után fullivászat).
2016. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy. Az is él ilyen életet, aki ezt genetikailag pl. örökölte (alkoholizmus), vagy olyan lelki sérülése van,hogy képtelen feldolgozni tisztán, stb.
2016. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy. A pszichesen instabil es/vagy fuggosegekre hajlamos emberek elnek onpusztito eletet. Ennek nincs koze ahhoz hogy az adott ember jo vagy rossz.
2016. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ismerek, olyat aki egyébként nagyon jó ember. Mert sokat segített másokon. Olyan ember akire felnéztem/ felnézek... Csak hát az őt ért fájdalmak miatt legbelül össze volt törve. És már nem bírta tartani magát..
2016. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Maximalista voltam minidg is, az iskolában mindig kitőnő voltam, az egyetemen is hajtok. Voltak időszakok, amikor viszont a stresszt nem tudtam tovább elfolytani magamban, cigiztem, anorexiás voltam, öngyilkos kísérleteim voltak stb. Sosem akartam, hogy másoknak fájdalmat, csalódást okozzak, sosem panaszkodtam a szüleimnek, nem költöttem a pénzüket, állandóan jártam önkénteskedni kórházakba, állatmenhelyekre. Mindenkivel megértő vagyok, mindenkinek a legjobbat kívánom, de magammal nem törődök. A testvérem is ilyen, bár ő nem olyan "önpusztító".
2016. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem.


Az önpusztító életmód onnan ered, hogy vannak különböző szembenézési és megbírkózás folyamatok. Van aki szépen megoldja a porblémáit, van aki jegeli kis időre a problémát, mondjuk elmegy egy moziba és 2 óra múlva tiszta fejjel próbálja újragondolni a dolgokat és tenni ellene.


És van aki egyáltalán nem tud szembenézni a gondokkal, valamibe menekülni kell és egyáltalán nem is akar foglalkozni vele, nem akar tudomást venni róla. De attól az még ott van, ezt mindenki tudja, és a tudatalatti is, ezért kell az elterelés. Innentől kezdve teljesen mindegy hogy ez most alkohol vagy épp internet, mindentől ugyanannyira lehet függeni, és ebből a viselkedésből indul ki.


Van aki ezt a mintát látta, van aki genetikailag hajlamos ezekre. Mentális betegségek...

2016. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs ősszefüggés.
2016. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz emberek azok akik nem pusztítják magukat, hanem másokat.
2016. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!