Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek írtok, pl....

Ha valakinek írtok, pl. Messengeren , vagy bárhol és ha magatokat említitek, nagybetűvel írjatok ,hogy " Én " ? Például : Indulatokat nélkülem , később Én is csatlakozom hozzátok. A ti, te szót is nagybetűvel kezditek ?

Figyelt kérdés

2023. aug. 12. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ekezetet se hasznalok nemhogy nagy betut 😅
2023. aug. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ezeket kisbetűvel kell írni
2023. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és modorosnak tartom, ha valaki ezt csinálja.
2023. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nyelvtanilag helytelen.
2023. aug. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért kellene névmásokat nagybetűvel írni? De ékezetet mindig használok. Veszem a fáradtságot ennyi igényességre
2023. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. "Induljatok nélkülem "akart lenni a példamondat.

Mindenkinek ment a zöld kéz. Azért kérdeztem, mert mostanában munkám során megismerkedtem pár új emberrel és néha leveleznem kell velük. Tapasztaltam , hogy sokuk nagybetűvel írja az én szót. Egyikük tegnap írta : " majd máskor Én is jobban figyelek. "

2023. aug. 13. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisbetűvel kell írni, esetleg a fokozott tisztelet jeleként lehet nagybetűt használni pl Ön, Te, Vele, de egyáltalán nem helytelen a kisbetű. Az én esetében kifejezetten rossz

ötlet, öntelt egocentrikus hatása van. Valószínűleg nem ismeri a nyelvtani szabályt és azért írja így. Lehet, hogy ő meg nézi a helyesen, kisbetűvel írt üzenetedet és arra gondol, hogy milyen bunkó vagy, hogy kisbetűvel írod a névmásokat.

2023. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer azzal indokolta valaki, hogy ő tiszteli saját magát.
ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!