Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor van az igazi Mária nap?

Mikor van az igazi Mária nap?

Figyelt kérdés
Ugye holnap is Mária nap, lesz, de több is van a naptárban, ezért szerintetek a holnapi nap az eredeti Márkák névnapja?

2023. aug. 14. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mindegyik Mária-nap (és az összes többször is szereplő névnap) egy szenthez köthető, nincs olyan, hogy igazi.
2023. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De úgy tudom egy van.
2023. aug. 14. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Olyan, hogy IGAZI Mária nap nem létezik! MINDEN Mária nap valamilyen Mária-ünnephez kapcsolódik, ezért MIND igazi!
2023. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
91%

Olyan nincs, hogy "eredeti" meg "igazi" Mária-nap.

Egyes keresztény egyházak - pl. a római katolikus, a görög katolikus és az ortodox egyházak - bizonyos napokon megemlékeznek különféle szentekről és egyéb vallásuk szempontjából fontos dolgokról. Más keresztény irányzatok (pl. a kálvinista irányzat) helytelenítik a szentek tiszteletét, mert elvonja a figyelmet Istentől.


Magyarországon elsősorban a római katolikus egyház rúg labdába a szentek emléknapjait illetően, míg mondjuk Oroszországban ugyanannak a szentnek máskor lehet az emléknapja. Mária napból azért van több, mert több Máriával kapcsolatos vallási "eseményekre" emlékeznek: arra, hogy Mária teherbe esett Jézussal, arra, hogy Mária anyja teherbe esett Máriával (dec.8.), illetve arra, hogy Mária, miután meghalt, azonnal felszállt a mennyországba (aug. 15.), ill. Mária születésére (szept. 8.), valamint különféle Mária-jelenésekre, azaz hogy egy-egy hívőnek vallási révületében megjelent Mária és csodát tett, mint pl. Lourdes-ban (február 11.), és ezen kívül van még vagy két tucat.


Szóval ha vallásos vagy, egy csomó igazibbnál igazibb Mária-nap közül választhatsz. Ha valakit szeretnél felköszönteni, akkor kérdezd meg tőle, hogy "Ma tartod a névnapodat?"

2023. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak mert szokott lenni Mária napi búcsú, de holnap is Mária nap lesz.
2023. aug. 14. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs olyan, hogy igazi. Mama is Mária volt, illetve anyát is így hívják. Mindig szeptember 12-én tartották. Csak nekem meg szeptember 8-án van a szülinapom, ami Mária nap is, így mióta megszülettem aznap egyszerre ünneplünk anyával.

A négyes válaszoló milyen jó kis összefoglalót írt. Nagyon érdekes, köszi!

N

2023. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem: nincs ilyen hogy olyan, hogy ,,igazi Mária nap".

Adott templomhoz adott búcsúnap tartozik. Ált. annak a szentnek az ünnepe, aki az oltárképen van.

Pl. Vácon, a Hétkápolna templomnak szeptember 12.-én van a búcsúnapja, Mária Szent nevének napja (Mária napi búcsú). De Szokolyán, ahol őrangyal van az oltárképen, a Szent Őrzőangyalok ünnepén, október 2.-án van a templom búcsúja, itt Aszódon pedig a Szentháromság van az oltárképen, ezért a templombúcsú napja Szentháromság vasárnapja.

2023. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
...ezt de jól megfogalmaztam az elején XD
2023. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor tartják.
2023. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!