Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudok megváltozni?Otthon...

Hogy tudok megváltozni?Otthon nem csinálok semmit pedig szeretnék de nem megy,ezért vendéget se hívok mert rendetlenség van.Van munkám szeretnek a kollégáim de senkit nem hívok meg magamhoz emiatt. Szeretnék változtatni.De nem sikerül.

Figyelt kérdés

#takarítás #magány #Rendetlen vagyok #Szeretnék rendben élni #Koszos otthon #Titkos életem
2023. aug. 19. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát emberld meg magad és állj neki. Ezt másképp nem lehet.
2023. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha fontos lesz számodra, hogy meghivj valakit, akkor majd sikerülni fog. Meg akkor is ha rájössz, hogy az igénytelenség nem pozitiv tulajdonság.
2023. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előbb hívd meg, aztán előbb-utóbb majd elkezdesz takarítani is. Vagy olyan embert hívj meg először, akivel nem párkapcsolatot akarsz, csak barátkozni. Így ha elsőre nem sikerül teljesen csoda lakásba érkeznie, akkor sincs baj.

De amúgy rendetlen lakásba is lehet hívni vendéget, ha elfogadod magadban, hogy téged ez nem érdekel. Nem mellesleg enyhe (?) depressziód van.

2023. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, valami miatt biztos fáradt vagy és legkevésbé a házimunkához van kedved. Volt, hogy azért vettem ki szabadságot, hogy nagytakarítsak.

Nálad mi okozza a legnagyobb problémát, mi miatt van rendetlenség?

Van, akinek túl sok tárgya van, pl. egy idősebb, gyűjtögetős férfi ismerős, hiába rakna rendet, csak ide-oda tologatja a sok cókmókot, de nincs látványos eredménye. Azért egy minimál stílusú lakásban könnyebb rendet tartani. Engem nyomaszt a sok tárgy, dísz, ez meg az.

Olyan is van, pl idős rokonomnál, hogy az ezerféle színes, mintás kárpitozott bútor, ezermintás régi szőnyeg, függöny zsúfolt érzetet kelt.

Más a ruhákat hagyja kint.

Vagy a konyhában főz, a család egész nap eszik, iszik, ki mimor ér rá, és folyton káosz van a konyhában.

2023. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lusta vagy.

Ha napi 30 percet rászánsz, nem lesz retkes a szobád idővel.

2023. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha hétvégeken nem dolgozol, akkor pl. szombatonként takaríts ki patyolat tisztára 1 helységet. Ha 2 szobásban élsz, 1 hónap alatt végzel is az egésszel, már csak fenn kell tartani a rendet. A lényeg, hogy amit rendbe tettél, azt tartsd is rendben. Hétközben elég 2x átporszívóznia lakást, de napi 20-30 percet rá kell szánni mindennap az egyebekre. mosás, teregetés, ruhák elpakolása, mosogatás.. ha beállt a rend,akkor szombatonként már csak a portörlés, porszívózás, felmosás, fürdősikálás marad.
2023. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha kitűzöd a meghívás időpontját és rábólint, akkor az kicsit fog motiválni, hogy nekikezdj.
2023. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!