Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is be szokott sokallni a...

Más is be szokott sokallni a kupitól, a sok holmitól, a rendetlenségtől?

Figyelt kérdés

Néha (női nehéz napokon🤣) akkora méreg, agresszió gyűlik össze bennem a házunkkal kapcsolatban, hogy legszívesebben felrobbannék. Ilyenkor nem érzem itt jól magam, kupis minden, zsúfolva van minden szoba, nincs szép dekoráció, kellemes berendezés, stílus sehol, és ettől hülyét kapok. A barátnőm csak legyint, hogy látnám, nála mi van (és sajnos tényleg), de én felrobbanok ettől az itthoni diszkomforttól.

A kupival nyilván tudok és szoktam is mit kezdeni, mint ahogy a zsúfoltsággal is, állandóan szortirozok, de mindig tele minden. Vannak dolgok (pl könyvek, régi textíliák) amiket már soha nem fogok használni, de sajnálok kidobni, ezeket is szoktam kerülgetni....

A dekorációval meg stílussal kapcsolatban pedig olyan fantáziátlan vagyok, mint a huzat. Tudom, hogy valami nem tetszik, vagy nem szép, vagy hiányzik a szobából, de nem tudom, hogy mi, és nem tudok rajta változtatni, bármennyire is nevetséges.

25/n vagyok, férjemmel élek, utána is állandóan pakolni kell...


Köszönöm a tippeket vagy a meglátást, vagy bármit.


2022. szept. 8. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
nem, mert a férjem is itt él és nem vagyok a szolgája, pakoljon utána az akinek 6 anyja van, ő is kiveszi a részét a háztartásból
2022. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
meg mindent kib aszok ami nem kell, a fene őrizgeti
2022. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nálam is vannak ilyen rohamok, ilyenkor mindig kiszanálok 2 zsák sz@rt
2022. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lakberendezési ötleteket szoktam nézni, főleg a Pinterest nevű oldalon.


Az a lényeg, hogy nézegetek képeket, elmentem kategóriákba, van amin a színek fognak meg, van amin a stílus, és eszerint próbálom alakítani a lakást. Ez egy véget nem érő folyamat nálam :D kevés a pénz erre, és nehéz beszerezni néha dolgokat.


Ami nem tetszik, vagy nem használod, dobd ki. Amúgy ajánlom a "minimalizmust" ez kicsit ilyen modern filozofikus lakberendezés és életszemlélet, ez pont erről szól, hogy legyen minél kevesebb holmink, maradjon több pénzük, legyen nagyobb rend, és legyen egyszerűség, segít elérni hogyan csináld. Nagyon sok youtube videó foglalkozik ezzel a fajta minimalizmussal.

2022. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én olyan 3-4 évente elég nagy szortírozást végzek, most nyáron is megtörtént. Kivágok mindent ami nem kell, elromlott, rossz minőségű vagy csak a helyet foglalta. Amit eltudok ajándékozni és másnak hasznos lehet, azt félreteszem és minél előbb odaadom.


Amit tudok ajánlani, hogy az apróságoknak 1-1 kisebb-nagyobb dobozt használj, de ezzel is óvatosan kell, hogy ne az legyen belőle, hogy minden szemetet csak megpróbálsz megmenteni. Tényleg csak azok kerüljenek bele, amik nagyon fontosak, aztán mehetnek polc mögé/polcra, ágy alá, olyan helységekbe ahol elférnek. 2 kicsi és 1 nagy dobozt használok, utóbbiban főleg könyvek, régebbi magazinok vannak. A kicsikben pedig elektronikai cuccok, szerszámok, kábelek és ilyesmik, amik ha kellenek, legalább egy helyen vannak és megtalálom őket.

2022. szept. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve építkeztem, a nulláról alakíthattam ki a berendezését a háznak.Van egy két dolog ami lehetne jobb is, de összességében elégedett vagyok ha körbenézek, jól érzem magam ebben a közegben.És nem csinálok nagy kupit, figyelek a dolgokra, szeretem a rendet és a tisztaságot, mindennek megvan a helye.

Ha eljutunk a barátnőmmel odáig hogy összeköltözzünk tuti hogy vége lesz ennek a gondtalan, nyugodt rendezett otthonképnek :)

2022. szept. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30 nm-en lakunk jelenleg. Szeri.ted..? 😃 mindenhol van valami.
2022. szept. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!