Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen gyűlölöm az embereket, de mindenkit szó szerint. Nem bírok magammal mikor meglátok valakit nevetgélni, jól érezni magát, ölelgetni egymást, csókolózni stb. Elkap hirtelen egy frusztráció. Tudom, hogy ez nem normális és valószínűleg azért van ez, mert az én életembe ilyen nincs, vagyis nem vagyok a részese (nem, nem vagyok túl súlyos öreg incel), de az emberek felé sem tudok nyitni, mert nem bírom a szánalmas kis gondjaikat hallgatni + nem is tudok együttérzni velük, csak folyamatosan megjátszom magam, de nem bírom már tovább. Pszichológusnál voltam, de nem tudok előtte sem kinyílni, mert érzem a megfigyelést, manipulációt.

2023. aug. 27. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

alapból belénk van programozva sok minden h mitől termelődik boldogsághormon az agyban. Ezen beprogramozott dolgok közül nagyon erősek a szociális, szexuális dolgok. (barátok, család, közösség, beszéd, önkifejezés..)


Manapság megesik, h masszív stresszben növünk fel, ahol a fenti dolgok, emberek közötti létezés nem örömforrásként alakul ki az agyban, sőt. Az ilyen emberek így tényleg elesbek a lehetséges örömhormonok jó 80%ától


Viszont örömhormon az kell.


Nincs más, mint utánajárni, milyen ősi tevékenységek okoznak még örömhormont.


Az egyik pl az ismeretszerzés, dolgok megértése, alkotás, felfedezés...

Pl nekem hosszú távon örömet okoz h érdekes dolgokkal foglalkozok, pl angolul szakmai könyvet olvasok, megtanulok új dolgokat.. az időm 100%at ilyenekkel toltom, mert keptelen vagyok olyan embereket talani akiket erdekelnek a komoly dolgok...



Probalj minel tobbet elvonulni, es meditalni azon h mi okoz oromet neked, es mi az ami idegesit. felepiteni tevenysegeket amiket egyedul tudsz csinalni hosszu tavon. Miutan talasz oromteli dolgokat , probalj beloluk kiepiteni egy ilyen biztos mentalis allapotot magadnak , amivel kizokkenthetetlen vagy barhova mesz.


Szoval szellemileg gyurnod kell es jo lesz. Gondolkozz es pihenj sokat

2023. aug. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Hazsartos vagy mint egy oregember 😀 Gondolom nem vagy elegedett az eleteddel es zavar hogy masnak jo.. inkabb tegyel ellene
2023. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, sokan vagyunk így, hisz magyarok vagyunk. Önmagunkat imádjuk, de a másikat...?
2023. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom még szűz vagy. :)
2023. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!