Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyivel nehezebb a pénzügy...

Mennyivel nehezebb a pénzügy és számvitel szakot elvégezni egy sima gimiből jövő diáknak, mint annak, aki közgazdasági középiskolába járt?

Figyelt kérdés

2023. aug. 29. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdász suliban nagyjából képbe van az alapokkal az aki ott végzett, de annyival könnyebb dolga ezzel nem lesz.

Aki egy sima gimit elvégez annak sem lesz bonyolult dolga, mert az alapokat így is úgy is átfogjátok beszélni ahogyan minden mást is. Ezen ne görcsölj, felesleges. Ha a matek jól ment neked gimibe akkor főleg nem lesz gondod, mert azt a részét legalább normálisan megfogod érteni. De ha volt gondod a matekkal akkor sem lehetetlen elvégezni.

2023. aug. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Halkan megsúgom, hogy az emberek túlnyomó többsége "sima" gimiből megy ilyen szakokra.
2023. aug. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első félév egy-két tárgyának legelső óráját tanulhatta valaki középiskolában körülbelül, úgyhogy semmivel nincs előrébb.
2023. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sokkal nehezebb, nekem kínszenvedés volt az első 2-3 félév. A második 2-3-ban jól lemaradtam, csúsztam, volt félév amikor 8-10 kreditet sikerült teljesíteni. A végére pedig összeszedtem magam és szépen meglett minden.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bár voltak más nehézségeim is, én már az elején elvesztettem a fonalat, épp az alapvető tudásbeli hiányosságaim miatt.

Mikro/makro: azt se tudtam miről van szó, hetek teltek el mire rájöttem hogy itt tkp. deriválni kellene tudni amit addig nem tanultan.

Matek: határértékek, deriválás, integrálás... a kezdet, ezeket még az emelt matekon is csak karcolgatják (középszinten írtam közel 109%-ost - na ez az ami ide nem elég), itt meg egyből ránk zúdították. Azt hiszem 4-jére lett meg.

Utána további matek tárgyak tömkelege...

Viszont amint ezeken túl voltam és a szivatós tágyak többségén is, nem volt (annyira) nehéz.

Számvitel például üdítő kivétel volt, nem éreztem ennek a hátrányát, bár ma sem tudom hogy lehetett volna (jobban) bemagolni, és ebben is azért a közg szki-s csoporttársaim voltak mindig jobbak.

Mai eszemmel sokkal több időt fordítanék már az elején az alapokra. 1-2 félév színtiszta tanulás, el kell felejteni minden mást, bulizást, csajozást meg ilyen hülyeségeket.

2023. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
109% 😅 szóval 100, na
2023. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek nem igazán a közgáz tárgyakkal szívnak. Az ilyen szakokon a matek/statisztika tárgyak nehezek, és ha mondjuk egy matek szakos osztályba jártál, ahol heti 6 matekod van, az lehet adhat egy kis pluszt.
2023. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!