Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lesz a költözésnek...

Szerintetek lesz a költözésnek pozitív hozadéka?

Figyelt kérdés

31 évesen jutottam el oda, hogy el tudjak költözni albérletbe.


A háttér annyi, hogy anyával kissé hektikus a kapcsolatunk.

Időnként össze tudunk fogni, de többnyire inkább csak hátráltatjuk egymást. Én gyakorlatilag a cselédje voltam vagy 20 évig. Tulajdonképpen nem szó szerint mamahoteles voltam, inkább felborult a szülő-gyerek szerep sok sok évvel ezelőtt. Semmit nem tudtam csinálni tőle, mert rengetegszer kitalált valamit és készenlétben kellett lenni.


A párkapcsolataim se sikerültek. Senki sem akart elkoteleződni mellettem(lehet azért mert nem fértek már úgymond be kettőnk közé, vagy mivel úgyis otthon laktam, így nem volt olyan nagy indíttatás sem rá stb).


Nagyon sokszor kaptam tanácsként, hogy költözzek, de most jött csak el a pillanat. Kíváncsi lennék, hogy akik már ezen túl vannak, milyen lett az életük utána. Tényleg sorsfordító volt-e.


2023. szept. 4. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Nem
2023. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez rajtad múlik legfőképpen. Azt javaslom, próbáld meg élvezni a felnőtt életnek azt a részét, ami élvezhető belőle. Jó dolog tudni, hogy egyedül meg tudsz állni a világban. Érezni, hogy független vagy és nincs aki elszámoltasson bármivel is, ami az embert zavarhatja. Teljesen mindegy, hogy ez az időd vagy a pénzed. 14 évesen koleszos lettem, aztán a középiskola végén maradtam a megyeszékhelyen. Munka mellett tanultam és próbáltam az 50 forintos órabéremből mindent megoldani. Aztán mikor befejeztem a sulit, volt egy jó munkahelyem emlékszem, hogy évekig olyan eufórikus hangulatban voltam, hogy végre nincs suli, vizsgák és csak dolgozni kell járni...mindig volt annyi pénz a zsebemben, hogy ha megtetszett egy póló, akkor megvehettem. Ez így viccesen hangzik, de én nem egy jómódú családból származok. Gyerekként ez hihetetlennek tűnt.

Összességében én nagyon korán vágytam már az önállóságra. Talán neked is erre van szükséged ahhoz, hogy megtaláld a lelki egyensúlyt. Egy jó tanácsom volna, legfeljebb nem fogadod meg: rossz társaság megront hasznos szokásokat. Mivel sok éved elment a fiatal, szórakozásra használható évekből, lehetőség szerint ne akarj mindent egyszerre bepótolni, mert nem vezet jóra. Sok sikert és érezd jól magad!

2023. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az már mindenképpen pozitív hozadék lesz, hogy végre a saját életed élheted, és nem az anyádét.
2023. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
elég nagy szégyen ne is haragudjon, a kérdező már előtte külön él egy normális ember nem a szüleivel …..
2023. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Igen
2023. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
31 évesen még mindig anyádra mutogatsz, hogy miatta. Ugyan, hagyjuk már! Más is indult szülői házból, de nem úgy, hogy menekültek előle a partnerek, hanem együtt kezdtek életet. Veled sem kerek valami.
2023. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
A leírás alapján úgy tűnik hogy elb*sztál 10 értékes évet az életednek azon szakaszából amikor a legjobb dolgok történnek az emberrel. De azért még nem teljesen késő, én is pont 30 voltam amikor nyomtam egy resetet: lakóhelyet, környezetet, munkát váltottam, nem is bántam meg.
2023. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!