Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretnétek ismertek...

Ti szeretnétek ismertek lenni? Mi a pozitív és negatív oldala az ismertségnek, szerintetetek?

Figyelt kérdés

Sok ember mondja azt, hogy ha valaki ismertté válik, akkor annak megváltozik a személyisége... Hogy a hírnév "elrontja" az embereket.

Szerintem ez előítélet, mert ha valakinek megvan egy alapkartere, ami ha jó, akkor azt a valakit nem lehet csak úgy elrontani. :)


Nem tudom, hogyan működik ez a háttérben. Szerintem nem feltétlenül fog valakiből a média bábja lenni, legalábbis nem itt Magyarországon. :) Az biztos, hogy az ismerteknek megszabhatják, hogy mit mondjanak, hogyan viselkedjenek, de nem feltétlenül! Szerintem attól még megmarad a saját énje a személynek!

Pl. Palvin Barbara is ismert, de én mégsem látom őt az úgynevezett "fake"-nek amikor interjút ad stb. Természetes.


Ti is barátkoztok az ismertség gondolatával? Mit tesztek érte?


Én néha úgy érzem, valami mégis véd attól, hogy ismert legyek... Nem tudom, mi áll ennek a hátterében, talán én védem magam tudatalatt? Igazából nem is ismert szeretnék lenni, hanem csak azt szeretném csinálni amiben jó vagyok, de ennek az üzenete egy kis hírnévvel ez több emberhez is eljuthatna. :)


Várom a véleményeteket. :3


2018. máj. 28. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én voltam az bizonyos körökben és valószínűleg leszek is, meg vannak az előnyei és a hátrányai

jobb ha nem annyira ismert az ember, több a hátrány, mint az előny sajnos

2018. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

“Pl. Palvin Barbara is ismert, de én mégsem látom őt az úgynevezett "fake"-nek amikor interjút ad stb. Természetes.“


Ez irreleváns. De mit tudsz róla, milyen volt a családjával, a barátaival a siker és gazdagság előtt, és utána? Az ember óhatatlanul változik, és nem csak ez van, de sokan változnak körülötte, pl sokan dühödten reagálnak rá, ha -maradjunk a te példádnál- Palvin Barbi vesz magának egy háromezer eurós cipőt. Neki az már aprópénz, sokan mégis megbélyegzik ilyesmik miatt. És ez is formálja az embert. És ez csak egyetlen példa volt. Rengeteg olyan hatás ér egy ismert embert, amiről neked most fogalmad sem lehet.

2018. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, szeretnék:)
2018. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Persze, de kicsit felek is tole
2018. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Isten ments! Gazdag lennék, híres nem. Vacak lehet, hogy állandóan megbámulnak, összesúgnak a hátad mögött, találgatnak, hogy honnét is vagy ismerős, autogramot kérnek, letegeznek, pedig az ismeretség csak egyoldalú stb. Ha híres ÉS gazdag is vagy, az egy fokkal jobb lehet.
2018. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ketteske! Egyetlen egy kérdésem van: miért is kell tudni arról, hogy Palvin Barbi vett magának egy 3000 eurós cipőt? Ugye, hogy ugye? :D



Én pont annyira szeretnék ismert lenni, hogy megéljek belőle és ne legyek ráutalva arra, hogy napi 8-ban melózzak (azzal sem lenne nagyobb baj, de a jenlegi munkámban már se a szépséget, se a kihívást nem találom). Most ott tartok, hogy ki kellene találnom egy arculatot, egy logót, meg összerakni egy weblapot, de ahogy elnézem a következő egy évben úgysem érnék rá foglalkozni ezekkel.


Egyébként, most hogy így a kérdésed hatására jobban belegondoltam, az összes ember, akit én a kedvencemnek mondok, nagyon-nagyon a helyén tudja kezelni az ismertségét és ilyen szempontból a lehető legjobb példaképek. A személyiségük, az értékrendjük és a saját maguk körül felhúzott bástyáik miatt nem lehet őket megtalálni a bulvármédiában. Tipikusan csendben teszik a dolgukat, elgondolkodtatnak, értéket teremtenek, értéket közvetítenek, jót tesznek. Ha az ember ismert, akkor hatalmában áll ilyet is tenni, ami szerintem egy nagyon-nagyon pozitív dolog.

2018. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szerintem abból, hogy valakivel 5 percre találkozol, és éppen normálisan viselkedik (vagy bunkó), nem lehet sok mindenre következtetni. A hollywoodi színészeké pl. szerintem 24 órás meló. Folyton figyelniük kell magukat, hogy mit vesznek fel, hogyan viselkednek, hogy látják őket mások... Az sem az igazi arcuk, ha épp kedvesek vagy természetesek, csak egy tőlük elvárt viselkedés, egy szerep. Ha intim kapcsolatban együtt élnél egy hírességgel, akkor jobban látnád, hogy milyen, de még akkor sem teljesen. Szerintem a párkapcsolataik is felszínesek. Aztán ott a családjuk, a barátaik, akikkel találkoznak jó esetben évente kétszer? Ők talán pontosabban látják, hogy az illető milyen volt és most milyen, de talán mégsem elég pontosan.

Szerintem a hírnév kevésbé változtatja meg az embert (inkább csak felerősíti a már meglévő tulajdonságait), a drogok viszont annál inkább. És hát, mint tudjuk, elég nagy a nyomás a hírességeken...

2018. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon szívesen lennék híres! :D
2021. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!