Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lifttől való félelem?

Lifttől való félelem?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet gyakori? Van itt olyan aki évek óta csak a lépcsőt használja mert fél tőle? Ma este találkoztam unokaöcsémmel és a 7.en lakik viszont lépcsőn mentem fel és ő is inkább azt kedveli jobban de a liftbe hamarabb beszáll mint én.

Nekem már van lassan 20 éve is amikor utoljára használtam azóta egyáltalán nem. Igaz hátrányom nem származik belőle nem arról van szó de mégis elgondolkodtam azon hogy erőt venni magamon és szembe szállni a félelemmel.

Egyébként nem vagyok egy félős gyerek de az a mumus nekem.

Van itt olyan aki ódzkodik tőle vagy a hideg kirázza tőle? Esetleg már legyőzte a félelmét és maga mögött tudja?

Kíváncsi vagyok a válaszokra. Gondoljátok kort nemet irhattok vagy akár még olyan élményt ami negatívan hatott de túl tettétek magatokat rajta és múlt időben lehet róla beszélni.


2023. szept. 5. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a liftek nagyon be vannak biztosítva, hogy ne történhessen baj, így alapvetően gond nélkül beszállok. Ha egy lift vélhetően el van hanyagolva, annak szoktak lenni jelei, azokba én sem szállok be
2023. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kitana. ***** válasza:
83%

Nem félek tőle, nincs olyan, mint a filmekben, hogy leszakad a lift és szabadesés van, maximum beragadni tudsz, nem tudom minden liftben van-e, de amikkel jártam eddig, azokban volt vészhívó, meg mondjuk nálad a telefon… Nálunk a házban is ragadtak be liftbe, kiszedték őket a tűzoltók.

Nyilván ez is lehet para, de leszakadni nem fogsz vele, ha klausztrofóbiád van, az más.

2023. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

crazyshit-en néztem olyan összeállításokat ahol a lift kettévágott, vagy a mozgólépcső bedarált embereket.

Semmi nem volt kitakarva.

Azóta a liftet kerülöm, és még a mozgólépcsőnél is megnézem hogy hova lépek..

2023. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.

Az is igaz hogy a lépcső meg karbantart

2023. szept. 5. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egyfajta szorongásom hogy bennragadok, de azért beszállok ha úgy van (nyilván nem 1-2 emeletre, annyit mindig lépcsőzök).
2023. szept. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon félek a liftben. Egyetemen (külföld) 8. emeletre gyalog mentem fel. (Napi többször)
2023. szept. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig én is irtóztam tőle, ami megsokszorozódott, amikor a gimis koliban pont a szobatársam ragadt be a cuccaival.

Most viszont olyan helyen dolgozom, ahol állandóan fel-le kell rohangálnom, viszonylag rövid időn belül is, így néha konkrétan muszáj a liftet választanom. Eleinte csak akkor mentem ezzel, ha volt velem más is, majd fokozatosan szoktattam hozzá magam. Még most sem 100%-os a dolog, de megnyugtat a tudat, hogy 1) mindig van nálam telefon (legalább a céges), 2) van vészcsengő a gombok alatt.

2023. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!