Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várja el néhány férfi a...

Miért várja el néhány férfi a teljes bizalmat félig ismeretlenül?

Figyelt kérdés
Itt a néhány az esetemben négy fő volt, négy különböző helyzetben. Az első egy ismerős, fuvart ajánlott. Elfogadtam, de aztán vágtatott jóval a megengedett sebesség felett, rossz látási viszonyok mellett. Kértem, hogy lassítson, nem tette. Mert "ő tudja mit csinál, bízzak benne." Többszöri kérésemet is elengedte a füle mellett. A második egy teljesen idegen pasas volt. Korcsolya oktatáson volt hozzá szerencsém, ahol többször elém vágott hirtelen és nagy sebességgel. Felsikítottam egy alkalommal, mire rám szólt, hogy "ne ijedezzek, ő nem fog belém jönni". Föl sem merült, hogy én is dönthessek, akarom e ezt a kockázatot, ő vállalta helyettem is. A harmadik a lakótársam pasija volt, aki mindenfélét felakart tenni a gépemre, merthogy az nekem jó. Azt nem kérdezte meg, hogy amúgy mire használom a gépet, mik a prioritásaim, ő már biztosan "tudta", nekem mi a jó. Tíz percig erősködött, mire megértettem vele, hogy nem babrálhat semmit. (Addigra megbántam, hogy odaengedtem facebookozni.) Az utolsó pedig egy kolléga volt, aki baleset veszélyes állapotban hagyta a munkaeszközét. (De ez nem észrevehető annak, aki később sétált be.) Amikor szóltam érte, engem lekezelt, hogy nem okoz az semmi bajt. Ő persze elment a területről még abban a percben, meghagyva a kockázatot mindenki másnak. Nekem nem volt jogosultságom hozzá nyúlni, nem is tettem. Viszont a főnöknek jeleztem, aki elhárította a veszélyt. Ezután persze még én voltam a "hisztis pitsa".

2023. szept. 6. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Elemi szinten hiányzik belőlük a készség, hogy beleéljék magukat a másik helyzetébe. Ők bíznak magukban, a te nézőpontod pedig nem létezik számukra.
2023. szept. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Mert a legtöbb emberi kapcsolatunkat a dominancia és kontrollgyakorlás, a másik szükségletének lesöprése az asztalról szövi át.

Hiányzik az empátia, csak az lehet, amit én akarok.

Állj ki magadért mindig, mert más nem fog helyetted. Aki nem érti, nem kell finomkodni, meg hosszasan magyarázni.

Már akkor fordított világban éltünk, amikor azt tanították, hogy ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel.

2023. szept. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem a bizalomról szól, hanem a patriarchátus által beléjük nevelt felsőbbrendűségi komplexusról és jogosultságtudatról. Nem bírják elviselni, ha egy nő bármiben nemet mond nekik, vagy bármit jobban tud náluk, hiszen ők a hímek, "nekik van igazuk".


A visszautasításod kognitív disszonanciát okoz bennük, amit nem bírnak elviselni, ezért leuralnak és elnyomnak téged, ráderőltetik az akaratukat hogy helyreálljon a lelki békéjük és ne csorbuljon a saját felsőbbrendűségükbe vetett hitük.

2023. szept. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk tényleg elég hisztisnek tűnsz.
2023. szept. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

#4 A nők egyik elnyomási formája az is, hogy hisztisnek nevezik őket, mert elmondják a problémájukat. Ez is arról szól, hogy ők csak tűrjenek, kussoljanak, a problémájuk semmit nem jelent, hiszen csupán 'hiszti'.


Amikor legközelebb azt hallod/olvasod valahol, hogy a nők a mai napig el vannak nyomva, ez jusson eszedbe és az is, hogy te magad is az elnyomásuk része vagy.

2023. szept. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
5: Te is hisztis vagy.
2023. szept. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
#6 Te meg probléma vagy.
2023. szept. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Nincs veled semmi baj kérdező, átlag magyar férfiakba futottál bele. Nem véletlenül az az ország királya, aki. Az itt lakó népek többségének sajnos imponál az "erőből lenyomom" hozzáállás.
2023. szept. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Engem még úgy neveltek, hogy "Ha eljátszod a bizalmat, nehéz visszaszerezni.". Tehát alapból megszavaztuk a bizalmat annak idején mindenkinek előre, de csak egyetlen esélye volt, hogy elveszítsük benne. Ma már más világ van és mások az emberek. Régen kevésbé számított a pénz, a megbízhatóságnak sokkal, de sokkal nagyobb értéke volt.
2023. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!