Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem van elegem abból,...

Csak nekem van elegem abból, hogy Magyarországon szinte már senkivel nem lehet normálisan beszélgetni semmiről, mert két mondat után már politizálnak?

Figyelt kérdés
2023. szept. 9. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt: megértem, hogy eleged van belőle. Az ismétlődő témák tényleg nem a legkellemesebbek.


Másrészt viszont, óvatosan, de azt gondolom, az emberek mindennapi gondjai, a nehézségek és eléfedetlenség mindig ugyan oda vezeti őket vissza. A politikához. Sajnos túl sok mindent átsző, mozgat és foglal magába. Kezdve a kátyús úttól át a bevásárlásig, az iskola megkezdéséig és még lehetne sorolni. Röviden nem olyan egyszerű erről nem beszélni.

2023. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Én nem szoktam beszélni róla, úgysem tehetek ellene semmit. Túlságosan is kishal vagyok hozzá.
2023. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerencsére nekem nem csak ilyen ismerőseim vannak, de megértelek. Szüleim pl. tipikusan ilyenek, úgyhogy őket kizárólag az egészségükről, az időjárásról, a kertjükben termő terményekről és a rokonokkal történt dolgokról kérdezem.

Ha pl. az egészségük kapcsán szóba kerül, hogy X hónap múlva kaptak időpontot valahová, véletlenül se szólok rá semmit, csak együttérzően bólogatok, mert különben máris ott vagyunk a politikában. :-)

Nekik leginkább a gyerekekről beszélek, és abból szerencsére nem váltanak politikára.

2023. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Rossz körökben mozogsz. Bekem markáns véleményem van a politikáról, van az a pár ember, akikről tudom, hogy egyet értenek velem, velük szoktam erről beszélgetni, mással nem. A baráti körben fogalmam sincs, ki merre szavaz, nem kerül szóba.

Sőt, van egy olyan elég jó barátnőm, akinek a férje aktívan politizál, azon az oldalon, amelyiket nem szeretem. Soha nem került még szóba. A férje néha aláírásokat is gyűjt, ha arra járok, odaköszönünk egymásnak, aztán ennyi.

2023. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Beszélgess olyannal aki nem politizál két mondat után, de szólhatsz is neki hogy a politikát mellőzzük.
2023. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Az en ismeroseim kozul se szokott senki
2023. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Sosem beszélek politikáról. De valóban baromi idegesito, hogy pl egy családi összejövetelen mindig képesek a politikán összeveszni az emberek.
2023. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Én is unom. Előadják mit hogy kéne, mintha valami új, különleges ötletet mondanának. Szidják a mostani kormányt. Na de kire szavaztak? Rájuk.

A munkatársaimat megkérdeztem már egyszer, hogy hogy van ez: egész évben 0-24 a fideszt szidják, elégedetlenek, de amikor szavazni kell mind rájuk szavaznak.

"me ha nem ő nyer akkor nem lesz pénz"

Most van pénz?

" őő.... Hát... Ennyi pénz se lesz."


Büdös birkák. Elkerülni se tudom őket. Amikor bégetnek én kikapcsolok és máshol járnak a gondolataim. Van nálam Frontin is nehéz időkre.

2023. szept. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem otthon nehez megkerulni. Mas orszagban normalis, hogy hol erre, hol arra a partra szavazol, es az is, hogy lesz@rod. Otthon meg egy levegovetelbe is benne van a kormany, az, hogy utalod, szenvedsz, vagy az, hogy fanatikusan veded.

De hogy ez igy nincsen jol, az biztos.

2023. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Máshol is ez megy. Nem magyar sajátosság. Sőt.
2023. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!