Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testalkat az valójában...

A testalkat az valójában mitől/mitől függ, hogy milyen?

Figyelt kérdés

Gimis lány vagyok, és hát se nem vagyok túl vékony, de azért duci sem. :D


Viszont valahogy mindig is irigyeltem azokat a nálam fiatalabb vagy idősebb lányokat, akiknek szép vékony lábszáraik vannak, nem túl széles a derekuk és a karjaik is vékonyak.

Én őszintén, meg vagyok elégedve magammal, viszont tavaly volt egy olyan időszak, amikor eléggé meghíztam, de elhatároztam, hogy este nem vacsorázom, nem eszek annyi édességet és azóta fogytam 2 kilót.

Nekem a karcsúbb, vékonyabb emberekről mindig az jut eszembe, hogy jaj ő biztos nagyon keveset eszik, aztán azért ilyen vékony, de nem egy olyan embert ismerek, aki minden nap degeszre eszi magát, és lám, mégis nagyon sovány.


Szóval akkor most mi az igazság? Valaki alapból vékonynak születik?


2023. szept. 9. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, alapból adott testalkattal születünk, már a kicsi 2 éves gyerekek között is van filigrán és erősebb alkat, függetlenül attól, hogy mennyit esznek. Pl. én mindig vékony típus voltam, nagyon sokat kell ennem ahhoz, hogy hízzak, és már kicsinek is ilyen pici vékony voltam, nővérem hízékonyabb és már kiskorunkban is látszott ez a különbség köztünk. A genetikán kívül betegségek is meghatározhatják a testalkatot, illetve az életmód (sport, étrend stb).
2023. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból genetika, tehát ha két ember ugyan annykt eszik akklr a genetika határozza meg hogy meghízik-e vagy lefogy-e valamelyik. Ezen felül persze az étrenddel lehet változtatni rajta hogy hogy nézünk ki, de hosszútávon ez csak nagyon nagy eltökéltséggel hozható.
2023. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Genetika, plusz étkezés és testmozgás. Ez a 3 határozza meg, hogy hogyan nézzünk ki. 4. lehet, ami csak kis százalékban fordul elő, az a betegség (pl. pajzsmirigy probléma).


Vegyük példának a magyar lakosságot. A magyarok jó nagy része azért elhízott és túlsúlyos, mert mértéktelenül eszik össze-vissza mindent, szó szerint mindent, issza a cukros löttyöket és hozzá nem mozog semmit.


Tudni kell mértékkel enni, tudd, hogy a szervezetednek mennyi az elég, és nem többet enni.

Meg persze jó, ha van akaraterőd is, tudd mérlegelni a dolgokat, hogy mi a fontosabb számodra, megéri-e ez neked.

2023. szept. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai lottó. Nem mi döntjük el, kik lesznek a felmenőink és tőlük milyen géneket kapunk. Lehet javítani sporttal, diétával, de én például alacsony vagyok és aránytalan a testalkatom. Ezen nem tudok változtatni. Jártam én is sokat edzőterembe, de alapból is széles a felsőtestem, széles a vállam és a mellkasom, és akkor még erre rágyúrtam😃.
2023. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Pl. én mindig vékony típus voltam, nagyon sokat kell ennem ahhoz, hogy hízzak"


Huh, de irigyellek :D

Én pedig nagyon hajlamos vagyok a hízásra, észrevettem hogy ha este telezabálom magam, már felszedek egy pár kilót.

2023. szept. 10. 08:06
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként én régebben mindig abban a hitben voltam, hogy majd akkor lesznek vékonyabbak a combjaim, ha elkezdek kevesebbet enni, de nem.

Arra szerintem csak az edzés és a testmozgás lenne jó, mondjuk minden nap van tesink, és férfi a tanárunk, szóval egész órán meg sem állunk konkrétan.

2023. szept. 10. 08:10
 7/8 A kérdező kommentje:

"Vegyük példának a magyar lakosságot. A magyarok jó nagy része azért elhízott és túlsúlyos, mert mértéktelenül eszik össze-vissza mindent, szó szerint mindent, issza a cukros löttyöket és hozzá nem mozog semmit."


Na igen, meg a fogakról ne is beszéljünk.

Pénteken délután éppen a buszon ültem hazafelé jövet, amikor elém ült egy nagyon fiatal c*gány lány, hát egy darab foga sem volt, mer minek 😂🥴

2023. szept. 10. 08:12
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 az hogy ki hova hízik változó, te ezek szerint a combodra húzod fel a kilókat először, onnan is fogod leadni utoljára. Ez pl teljesen genetika, van aki hasra, mellre hízik legjobban.
2023. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!