Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy évről évre...

Miért van az, hogy évről évre egyre nagyobbak a ruhák a boltokban?

Figyelt kérdés

52 kilós és 170 centis "férfi vagyok". Most nem a savazásra/trollkodásra vagyok kíváncsi, azokat egyből jelentem.

Van jópár olyan S-es méretű pólóm amit 1-2 éve vettem a C&A-ban, hosszra és bőségre is jó rám, mert slim fit.


Gondoltam vmelyik nap elmegyek és veszek ismét ilyen pólót, de sehol nem találtam ilyen fazonú slim fit pólót.


S-es méretű ingeket próbáltam, de kb. úgy lötyögtek rajtam mint a madárijesztőn a rongy és hosszra is brutál hosszú, kb. 10-15 évvel ezelőtt az M-es ruhák lehettek ekkorák.


Hogy a francba lehet, hogy 5-10 éve simán találtam még magamra jó ruhákat a férfi osztályon S-esből, pedig akkor még szinte tini voltam ma meg már egyáltalán nem?


Ennyire megnőttek a ruhák? Hogy a francba fogok tudni így 20-30 év múlva öltözködni? Nagyon el vagyok keseredve. 😭

Mert nőni már biztos nem fogok és ha hízom is, a vállam se lesz már szélesebb.


Tudnátok ajánlani olyan igényes ruhaboltokat, ahol kisemberekre szabott divatos (mondjuk slim fit) ruhák vannak?



2023. jún. 12. 21:45
1 2
 1/20 Kitana. ***** válasza:
93%
Én nem voltam mostanában ruhát vásárolni, de nemrég olvastam pont egy ugyanilyen kérdést, ahol egy nő kérdezte, hogy nagyobbak-e a ruhaméretek, mert eddig L-XL kellett neki, most meg talál magára simán S-es ruhákat is. :DDD Ezek szerint lehet benne valami.
2023. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Itt van az a kérdés, amiről az 1-es beszélt. Ott már leírtam a saját tapasztalataimat (pl. az én városomban 3 kínaiban és egy kik-ben közölték velem, hogy férfi pólóméretezés csak M-estől kezdődik), így nem írom le újra.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..

2023. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan no vagyok, de velem is tortent mar hasonlo. Mondjuk en online rendeltem egy mar ismert oldalrol, tisztaban voltam a meretekkel. Egy XS-es polot vettem es nagyon nagy lett ram. Siman tippelnem egy M-es meretre. Pedig nem mentem ossze es nem is oversized.


Szoknyak teren viszont azt tudom nyilatkozni, hogy egy merettel nagyobbak kellenek. Mintha vissza lennek szamozva.

2023. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
A méret önmagában nem jelent semmi konkrétat, az adott ruhadarab fazonja, szabása számít, más szabás esetén - lezserebb/szükebb fazon - egész más lesz a kész ruhadarab mérete.
2023. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
ÉRdekes.... akárhány boltba megyek még az XXXXXXL is alig megy rám, pedig a méretem XL-XXl körül van. Az a baj hogy nem gondolnak olyan emberekre akik nem csontsoványak. Nem értem a kérdést, kis méretet mindig egyszerűbb találni mint nagyobbat. Van sok olyan bolt ahol nincs csak XL-ig az adott ruhából.
2023. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Ez kb 20 éve kezdődött. Egyre nagyobbak az emberek. De ki kell szolgálni a hiúságot. Oda fognak menni vásárolni ahol a kisebb számozásokba beleférnek és elmondhatják hogy 36-os méretet hordanak (miközben ez a méret mondjuk a hatvanas években 42 volt). Tudatosan csinálják a gyártók.
2023. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

Amúgy a méretek márkánként tök eltérőek.

De ilyen paraméterekkel talán nem a C&A-ba kéne menni, ahol az elplöttyedt németekre, osztrákokra alapozzák a kínálatot.

2023. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát én úgy látom hogy pl New Yorker, óriási az S-es ruha is. Kínai: minden tök kicsi. Helye válogatja, inkább a szélsőségeket látom, vagy paplan, vagy modellkategória.
2023. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
Mert generációról generációra folyamatosan növünk, és hízunk.
2023. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
én az ellentetted vagyok, jártam már úgy hogy mivel kínaiból öltözködöm nem találtam magamra megfelelőt a kövérség miatt. de itt nem szabad adni számokra, volt hogy ugyanolyan típusú pulcsiból más színben más méret volt az elvileg ugyanolyan... és igen, megfigyeltem hogy pl fruit of the loom pólókból nem kell 6xl hanem a 2-es jó rám, mivel külföldi piacra gyártott ahol gyakoribbak az elhízott emberek
2023. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!