Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőknél, ha azt mondják valakir...

Nőknél, ha azt mondják valakire, hogy "asszonyos", az negatívum?

Figyelt kérdés
Férfinál meg valahogy pont fordítva, ha azt mondják "meg vagy emberesedve", akkor az olyan elismerés. A vékonyabb testalkatot kisfiúsnak tartják, az érett férfiak. Nőknél meg az a lényeg karcsú legyen, legalábbis a médiában mindig azt mutatják és maga az "asszony" szó is olyan lenézetté kezd válni, az a menő, ha valaki "csajos".

2023. máj. 29. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

"asszonyos" = elhízott nő

"meg vagy emberesedve" = elhízott férfi


Mind a kettő negatívum. Férfiaknál a vékony testalkat meg egyáltalán nem kisfiús. Hisz a szálkás vékony test igenis vonzó.

2023. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Nem használok ezeket a kifejezéseket, bár zudom mit jelentenek.

Ellenben, sajnos igen primitívnek kell lenni ahhoz, hogy a súlyával bántson meg valaki egy másik embert.

2023. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%
Nettó bunkóság
2023. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2

Szerintem amúgy nem rosszindulatból mondják ezeket, én főleg vidéki egyszerűbb emberektől hallottam, hanem inkább csak hogy egy másfajta életszakaszba léptél, mint korábban.

2023. máj. 29. 13:04
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettőt pejoratívan használom. Ez olyan vidékiesen szalonképes "de dagadt lettél".


Mondjuk én azt, hogy "asszonyos" férfira is szoktam mondani, mikor 20-as, 30-as férfiak seggre híznak, és ilyen Kardashianes lesz a hátsójuk. Brr.

2023. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, jóindulatú sértegetés nem létezik.
2023. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát, én 21 évesen magamra szoktam mondani, hogy megasszonyosodtam. És nem arra gondolok, hogy öregnek tűnök (a héten kétszer i kértek tőlem személyit) vagy anyukának, feleségnek...bármi ilyesmi, hanem, hogy van rajtam felesleg, kicsit több mint kéne. És ez nyilván negatív, mert nem vagyok megelégedve magammal.
2023. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Egyik haverom mondta egy teltebb nőre(akit nagyon megdugna),hogy asszonyos.Tényleg jó idomai voltak a nőnek.Szóval lehet így is használni,nem csak arra,aki kövér.
2023. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem az asszonyos kifejezés nem mindíg kifejezetten a testsúlyra vonatkozik.

Amikor valaki kicsit totyi- motyisan, kicsit totyogósan mozog, úgy megy mintha be lenne röttyentve, vagy plúg lenne a popsijába.

Kicsit úgy asszonyosan. Ez nem mindíg súly fügvénye.

2023. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Senior Séf ***** válasza:
96%
Így változik meg szavak jelentése. Nem volt mindig a száraz kóró divatban. Az, hogy valaki meg van emberesedve/asszonyosodva a régmúltból származik, amikor ez az állapot akkor következett be, amikor már nem kellett látástól vakulásig dolgoznia az illetőnek ahhoz, hogy az éhét elverje. Tehát ez olyasfajta elismerés volt, mint pl.: jól nézel ki, jó húsban vagy.
2023. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!