Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki a hibás? Aki bánt vagy...

Ki a hibás? Aki bánt vagy akit lehet?

Figyelt kérdés
2023. szept. 10. 10:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Mégis erősen áldozathibáztató a többség.
2023. szept. 10. 17:43
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 Az hogy az áldozat nem hibás az nem jelenti azt hogy nem lehet aktívan részt a prevencióban. És sokan összemossák a kettőt egymással


Vegyünk egy nem túl szenzitív példát.

Gyalogosként nekem a zebrán elsőbségem van, ha elüt az autó akkor az autós lesz a hibás kész pont.

Engem mint gyalogost viszont ez a tény baromira nem vigasztal ha mondjuk a baleset során kitöröm a nyakamat.

Mit tudok tenni hogy csökkentsem az esélyeimet hogy elüssön egy autó? Körülnézek rendesen és ha valaki túl gyorsan közeledik akkor inkább megállok és megvárom hogy elmenjen az illető.

Ugyan még így is elüthet egy autó, de az esélyeim sokkal jobbak.

Szerintem ez egy elég egyértelmű konklúzió ami nem igazán vitatott dolog.


Na most ugyan ezt próbáld meg mondjuk nemi erőszakra alkalmazni, ha azt mondod hogy próbálj meg mindent megtenni hogy ne kerülj rossz szituációba akkor sokan azt fogják mondani hogy az áldozatot hibáztatod.


Viszont a tényleges hibáztatás az amikor az eset megtörténik majd azt mondod hogy de ha xy dolgot csináltál volna akkor nem történt volna ez meg. (Ami hülyeség mert

a tipikus mi lett volna ha körökbe futsz bele)

2023. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!