Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én fogtam ki rossz...

Csak én fogtam ki rossz magánpszichológusokat, iskolapszichológusokat, segítő, meg hasonló személyeket? Másnak is ez a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Igazából szerintem csak arra jó ilyen szinten az egész, hogy kibeszélhetem magamból a gondokat, de amúgy tényleg hasznos, érdembeli tanácsokat csak ritkán kaptam, olyat, amivel meg tényleg problémákat oldottam volna meg és tudtam is jól alkalmazni pedig még kevesebbet. Az egész annyiból állt, hogy elmeséltem a hetemet, elmondtam mi nyomasztja a lelkem, ő meg hallgatott és jegyzetelt. Aztán amikor konkrét kérdésem volt, akkor volt, hogy az volt a válasz, hogy ő nem adhat konkrét tippet, mert ennek nem az a lényege, hanem az, hogy megtanuljunk közösen gondolkodni a dolgokról... Nesze semmi, fogd meg jól! Ha gondolkodni akarok megtanulni, akkor elmegyek filozófiát tanulni. Ez egész pontosan egy amolyan internetes segítőnél volt így... De a magánpszichológus, meg az iskolapszichológus sem volt sokkal jobb. Az is főként ugyanúgy hallgatott, meg olyan dolgokat fogalmazott meg, amit amúgy én is megfogalmaztam. A gond annyi, hogy nem tudtam valamilyen külső vagy belső korlát miatt megvalósítani. Az egész annyiról szólt, hogy amúgy tök logikus és magától értetődő dolgokat mondogatott. Például, hogy nagyon sajnálja, hogy ez így történik, de tudjam, hogy senkinek nincs joga sehogy bántani, meg minden sikerülhet, ha nem bennem van a probléma, akkor a másik félben van stb.


Alapvetően önerőből küzdöttem le a problémáim. Egy jó baráttal, családtaggal, haverral való beszélgetés is sokkal többet ért, mivel ő legalább a végső monológot nem a "15.000 HUF lesz" mondattal fejezi be és legalább tényleg szívből segít, nem csak a pénzért. Mondjuk egy vallásos ember számára szerintem a lelki/szellemi vezetőjének tanácsai is vagy egy diák számára egy tapasztalt, vele bizalmas viszonyban lévő tanár tanácsai is sokkal hasznosabbak tudnak lenni, hogy példákat mondjak.


Persze létezik olyan szint, ahol tényleg hasznos a pszichológus, de az nem magánban csinál ilyeneket, hanem klinikákon dolgozik, meg egyetemeken kutat. Náluk már tényleg komoly tudomány folyik.


Csak én fogtam ki rosszakat, vagy tényleg ilyen a többségük? Milyen tapasztalataitok vannak?



2023. szept. 10. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nőj fel. Nem körülötted forog a világ, hogy azt képzeled hogy iskolapszichológusok garmadája arra vár az irodában hogy rajtad segítsen, miközben az ég világon semmi bajod.
2023. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Jókat fogtál ki. Csak nem jókor. Ugyanis ahhoz, hogy minőségi legyen egy kezelés, a kliensnek is annak kell lennie. Tehát te elvártad volna, hogy tanácsokat adjon, oldja meg az életedet. Egyáltalán nem ez a dolga. Amíg ezt gondolod, egyik sem fog neked megfelelni. Pontosan akkor lett volna rossz, ha ezt csinálja.

Nem voltál még elég motivált, érett. Most sem vagy. És egy emberhez kell járni, akár évekig is. A trauma mélységétől, saját eszközeidtől függően.

2023. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is rossz tapasztalataim vannak pszichológusokkal. Mondjuk nekem adtak tanácsokat, bár inkább ne tették volna. Több mint 20 éve volt, de ma is emlékszem rá. Pl. Ne hallgassak dümdüm zenét, mert a testemben levő vízmolekulák megbolondulnak tőle valami fura formát vesznek fel, erről mutatott is egy képet, amin színes hópihék voltak szerintem legalábbis. Megkérdeztem, hogy mi az a dümdüm zene, a válasz az volt, hogy a metál, mondtam, hogy a metált nem szeretem, a kemény rock maradhat-e. Na erre nem tudott mit mondani. Másik "jó" tanács, hogy tegyek a vázákba virágot, ha jön hozzám a párom. Nos akkoriban annyira virágőrült voltam, hogy vissza kellett metszenem pár növényt, mert az ajtót nem lehetett rendesen kinyitni a párom meg alig bírt bejönni, mivel sokkal nagyobb volt mint én. Ezeken kívül 2 pszichológustól is hallottam azt, hogy nekem nincsen semmi bajom, meg különben sem tudja, honnan van erre pénzem. Ehhez képest pszichiátriára kerültem skizofrénia-gyanúval, ahol kaptam egy depresszió diagnózist. De a mai napig hallucinálok, ha sok a stressz. Meg rengeteg alkoholt iszom.

Nem hiszek a pszichológusokban, ami segít, azok a zenék, festmények néha a filmek meg a közösségi médiában is vannak hasznos dolgok.

2023. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Sok a kiégett és a kókler is köztük, az tuti.
2023. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a 6 bol egy sem segitett oszinten. Volt magan, volt TB-s. A TB-s legalabb nem atveres mert fizetem. De a magan az atveres mert nem azert fizetek hogy 3. alkalomra is megkerdezze hany eves vagyok, amikor mindig "jegyzetel" de hogy mit, azt nem tudom, lehet a telefonjat nyomkodja vagy mittom en. Tobbet nem probalkozok veluk.
2023. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

"Mondjuk egy vallásos ember számára szerintem a lelki/szellemi vezetőjének tanácsai is vagy egy diák számára egy tapasztalt, vele bizalmas viszonyban lévő tanár tanácsai is sokkal hasznosabbak tudnak lenni, hogy példákat mondjak."


Ez így is van.

2023. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
3. A dümdüm zene nem metál, hanem elektronikus zene. Jó nagy észlény lehetett.
2023. szept. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
A metál a zúzda.
2023. szept. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Illetve a nagyon beteg elektronikus zenéket szokták még hívni húsdarálónak.
2023. szept. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
na itt egy pelda egy igazi pszichologusra -> 9,8,7,6
2023. szept. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!