Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik ilyen "tiszteletlenül" az ismerősöm?

Figyelt kérdés

Második éve lakok egyetemi koliban, és a nyár alatt el is felejtettem, hogy egyik kolis társam milyen furán tud megnyilvánulni velem szemben.

Nulladik perctől kezdve úgy viselkedik velem, mintha levegő lennék. Pl. 3-an vagyunk egy helyiségben, megjelenik ő, mindenkinek kedvesen, már-már túlzóan barátságosan köszön, kivéve nekem. Aztán valahogy nagy nehezen "észrevesz" és odanyög egy sziát, amolyan "ja, te is itt vagy" módon. Ha valami miatt beszélgetünk, sose néz rám, van, hogy tudomáson kívül veszi, amit mondok, mintha meg se hallotta volna. Nagyon fura, mert csak velem ilyen. Nem várom el, hogy mindenki kedveljen, de nem értem, hogy mi alapján viselkedik így velem az elejétől fogva, mikor nem is adtam rá okot.

Mások is vannak a koliban, akikkel volt, hogy valami miatt nem jöttem ki jól, de megbeszéltük, nyilván nem vagyunk öribarik, de ha látjuk egymást, normálisan köszönünk, és ha a másik mond valamit, akkor meghallgatjuk, és reagálunk.

Szerintetek az minek a jele, ha valaki fittyet hányva a normális társadalmi szokásokra így nyilvánul meg valakivel szemben?

Egyébként minimálisan zavaró, mert ha pl. ha valakivel kettesben beszélgetek, és odajön beszélni a másikkal, akkor egyszer ha teheti, úgy viselkedik, mintha ott se lennék, magyarán a beszélgetést félbeszakítva elkezd ő beszélni a másikkal. Máskülönben próbálom kerülni, mert nekem sem jön be ez a magatartás.



2023. szept. 11. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem fogadnám a köszönést, max úgy, ahogy ő teszi, hogy lol, itt vagy?


Ha meg mással beszélek, odajön és beledumál, szólnék, hogy bocsi, de beszélünk, nem tudsz kicsit várni?


Jó nagy paraszt amúgy.

2023. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

nemetek? ha ellentetes nemuek vagytok akkor zavaraban is csibalhatja vagy tud vmit rolad es amiatt haragszik rad, meg ez a nem nez rad ha veled beszel is pl lehet egy ilyenbol kifolxolag erzett szegyen, hogy o tud rolad vmit mastol es tudja hogy te nem tudhatod.


egy pelda: o egy csaj te egy srac. O hallotta hogy volt egybegyejszakas kalandod a barinojevel...es ezert ilyen.

Ha azonos nemuek vagytok akkor szimplan nem birja a pofad. Es akkor hagyd te ne legyel ilyen.

2023. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
80%-ban ilyenkor irigy az illető. az ő fantáziája hogy éppen mire
2023. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért nem szeret. Féltékeny rád, irigy rád. Valamivel megbántottad, vagy legalábbis ő azt hiszi.
2023. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mindketten lányok vagyunk, kizártnak tartom, hogy az a szitu amit a 2-es vázolt.

Az irigység, meg hogy megbántottam… nyilván megeshet. Szerintetek mennyire jó ötlet nyíltan megkérdezni tőle mikor kettesben vagyunk, hogy amúgy én ezt észrevettem rajta, és neki ez miből fakad?

Mióta tudatosan figyelem a reakciót, észrevettem azt is többek között, hogy nagyon igyekszik invalidálni az ötleteimet, meglátásaimat egy egyszerű beszélgetésnél, hajlamos egyből azt feltételezni, hogy “butaságot” beszélek.


Szerintetek meg lehet ezt beszélni? Vagy tagadni fogja, hogy így viselkedik velem?

2023. szept. 13. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kérdés, ha azzal jön, hogy nincs veled baja, akkor csináld, amit az egyes írt és próbáld nem magadra venni, akkor is, ha hazudik.


Ha meg megmondja mi baja vele, ne kapd fel a vizet, mert az ilyen utazhat arra, hogy legyen egy nagy vita, vagy dráma. De ha tudod, hogy nincs igaza (teszemazt azt mondja, lelökted a lépcsőn, és ilyen nem történt), nehogy bocsánatot kérj!

2023. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!