Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 11 éves öcsém állandóan...

A 11 éves öcsém állandóan káromkodik és tiszteletlenül viselkedik. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

A 11 éves öcsém úgy káromkodik, hogy azt hallgatnom is kínos. Nagyon alpárian beszél és a viselkedése is közönséges (inkább nem részletezném.) Már többször kértem szépen, de nem használt. Erélyesebben is szóltam neki, de semmi. Anyukánk előtt is így beszél. Anyukánk egyedül nevel minket (egyébként az apánk nem ugyanaz, tehát féltestvérek vagyunk, de attól még ugyanúgy szeretem, ez nem jelent semmit.) Anyukánk már sajnos nagyon belefáradt mindenbe, nincs ereje a mi pitiáner problémáinkkal foglalkozni, ami teljesen érthető. Az öcsémre se szól rá szinte soha. Ez sajnos nem túlzás. Bevallom, nekem ez egy kicsit rosszul esik, mert engem anno szigorúan fogott, ha rosszat csináltam (akár véletlenül) pofont kaptam vagy minimum egy hegyi beszédet. Az öcsém viszont kis pisis létére sokkal durvább dolgokat művel, mint én valaha, és nemhogy pofont nem kap, de rá sem szól senki.

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy végre normálisan viselkedjen az öcsém? Az a helyzet, hogy néha kínos vele nyilvános helyen mutatkozni... Régen nem volt ilyen és úgy szeretném, ha megint jobban ki tudnánk jönni egymással.


Egyébként én 19 éves vagyok, érettségi után elköltözöm innen, mert egyetemre szeretnék menni. Ezért lenne fontos, hogy valahogy elérjem, hogy az öcsém megint normális legyen, mert ha elmegyek, akkor ez a dolog már végképp nem fog érdekelni senkit és nem szeretném, hogy milyen maradjon. Mert higgyétek el, alapjáraton egy nagyon aranyos gyerek volt mindig is, csak az elmúlt pár évben történt vele valami. :(


2017. márc. 9. 15:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
egy pofon helyrerázza az agyát. Nem kell agyonverni de egy tasli jó időben adva többet használ mint árt.
2017. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
61%
Folyamodj szigorú büntetésekhez, pl: Nem kapcsolhatja be a számítógépet egész héten át, vagy nem mehet ki a szobából, nem nézhet TV-t, stb. Ha a büntetése ellenére megteszi, csattanjon el egy-két pofon de ne túl erős legyen, mert az fájhat neki. Illetve mondd azt neki, hogy csak akkor csinálhat ezt vagy azt, ha megígéri, hogy nem fog káromkodni, meg tiszteletlenül viselkedni másokkal. Iskolában is csinálja?
2017. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos én ilyen dolgokat nem tehetek meg itthon, mert azt anyukánk nem engedné. Ha annyit kérek az öcsémtől anyukánk füle hallatára, hogy beszéljen normálisan, anya már akkor is rám szól, hogy én ne neveljem az öcsémet, ne szóljak bele, mert semmi közöm hozzá. Engem az öcsém sajnos amúgy sem tisztel, nem néz semmibe és nem is hallgat rám. Nem tesz meg semmit, amire megkérem. Azt hittem, hogy van valami "trükk", amivel észrevétlenül le lehetne szoktatni erről a viselkedésről, de azt hiszem, túl naiv voltam.
2017. márc. 9. 16:11
 4/20 anonim válasza:
14%
Fogadd el. Minden tinédzser fiú ilyen szerintem. Össze-vissza beszél, mert a suliban az a menő. Ki fogja nőni, hidd el nekem.
2017. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, most egy kicsit megnyugodtam! :))) Néha nagyon elkeseredek, mert velem is a nagymamánkkal is úgy beszél, mint valami kutyával. Néha azt gondolom, hogy nem is szeret egy kicsit sem. De most egy kicsit megkönnyebbültem és reménykedem, hogy minél hamarabb kinövi ezt. :)
2017. márc. 9. 16:18
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem biztos, hogy kinövi. Főleg, ha nincs retorzió, rossz példa meg lehet előtte (haverok).

Azt próbáltad, hogy ignorálod? Ha csúnyán viselkedik veled, de ugyanakkor meg bizonyos dolgokat "elvár" vagy szívesen fogad tőled, akkor talán van egy kis eszköz a kezedben, ezek megvonásával.

2017. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
13%
Szájmosás
2017. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Az én öcsém is ilyen (ő is 11 éves) csak másokkal általában kedves. Majd kinövi.
2017. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ignorálást kipróbálhatnád. Ha csúnyán beszél, káromkodik, ne is végy tudomást a létezéséről egy ideig. Ha szól hozzád, kér valamit, hagyd figyelmen kívül. Utána pedig mondd meg, hogy ha normálisan beszél, hajlandó vagy figyelni rá (vagy ha úgy tapasztalod, hogy ez csak ront a dolgokon, akkor ne mondd).

A másik, amit kipróbálhatsz, ha már anyukád nem neveli az öcsédet, hogy keresel egy olyan felnőttet (pedagósust, rokont, akárkit) akivel az öcséd nem viselkedik így. Ő megpróbálhatna hatni rá.

Azt én sem gondolnám, hogy történt valami az öcséddel, inkább egyszerűen csak kamaszodik és mivel nincsenek korlátok, nincs tekintélyszemély, azt hiszi, bármit megtehet.

2017. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is ignorálom öcsémet ha így beszél.

Van hogy kaját csinálok és odajön ő 10 éves felsége hogy "azonnal csinálj nekem szendvicset", vagy nem reagálok vagy 5-6x megkérdezem zsinórban hogy "tessék?" "mondtál valamit?" aztán majd ha szépen kéri figyelek is de ha nagyon begőzölök volt hogy elkaptam és a képébe másztam hogy "idefigyelj, nem vagyok a rohadt csicskád, egy magadfajta taknyos velem nem fog így beszélni mert ha megpróbálod te húzod a rövidebbet".

Szerencsére már van egy fajta tiszteletem szóval működik.

2017. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!