Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyit jelent a szépség?

Mennyit jelent a szépség?

Figyelt kérdés

Akárhogy agyalok rajta, végül mindig arra jutok, hogy a szépség igenis elkeserítően értékes... Mármint a külső szépség. Hiába mondják, hogy a "szépség belülről fakad" és társai, de a külső szépség az külső szépség, mármint nem lehet valaki kívülről okos és csak ezért okos se... Persze nem azt mondom, hogy nem számít rengeteget a kisugárzás a külső megítélésében is akár, de... azért vigyoroghatsz bármennyit, akkor se éred el azt hogy úgy nézzenek a külsődre, mint egy genetikai szépségre... És a mindenki szép a maga módján, a másik kedvencem, hát... maximum mindenki egyedi. És az egyediség szép, művészien szép, de nem feltétlenül esztétikailag szép, és persze nem csak az esztétikai csoda lehet vonzó, de azért mégsem ugyanaz.

Ti hogy gondolkodtok erről? Esetleg ha van itt valaki, aki csúnyának gondolja magát, az hogyan barátkozott meg a dologgal?


16/l



2023. szept. 12. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Amikor elolvastam (még) csak a kérdést, nekem is ezek a szövegek ugrottak be, hogy a szépség belülről fakad, a belső szépség a lényeg, mindenkiben van valami szép, stb.


Lenne 2 sztorim is, de nem szeretnék regényeket írni ☺️


Az viszont tényleg igaz, hogy mindenkinek más a szép. Sajnos kevés időt adnak nekünk, adunk másnak, hogy jobban megismerjük.Valaki csak a sovány nőket kedveli, másoknál a ducibb a favorit. Egyesek szeretik a plázacicákat, miniszoknyában, sminkkel, mások inkább az otthonülő kockás lányokat, megint mások azokat, akik olvasni szeretnek, sétálni, kirándulni, annyi féle dolog van.

2023. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Pff. Valamikor sokat valamikor nem. Valakinek a szepseg jon be hogy jo arcu pasi legyen meg belso, valakinek a belso a legfontosabb es hogy megbizhato legyen. Ferfiaknak ugyanez lehet talan. Erre igy szimpla valaszt nem lehet adni emberre nezve.


Peldaul a celebritasok mondjuk a jelenleg is hires kpop meg mittom en milyen enekesek is "szepek" a hirnev miatt, de igazabol olyan atlagok mint a feher fal, de a csajok szettepnek az alsonacijat - akikre ez vonatkozik.


Ferfiakat nezve a hirnev mondjuk annyira nem erdekli inkabb mennyire tud teljesiteni. De megint valakinek ez valakinek az.


Mit ertesz szep alatt? Mert ugy veszem ki a szavaidbol hogy "vonzodas" emberek kozott: "nem azt mondom, hogy nem számít rengeteget a kisugárzás a külső megítélésében"


A mennyit arra nekem ez a valaszom ha vonzodas szeru a tema. Ha nem akkor fogalmam sincs hogy lehet kvantitas szerint valaszolni a kerdesre a szepsegrol mint emberi tulajdonsag.

2023. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnőm is volt akik szépek voltak külsőre. Az egyik nagyon vékony, ami plusz pont volt nála, plusz ránéztél és nem volt egy csúnya nő. A második duci, de folyton figyelt, hogy csinos legyen, szép ruhákban járt, sminkelt, a frizurájára is figyelt.


Szépek voltak, de magányosak is, mert mindenki menekült tőlük, aki meg nem menekült el azokat ők marták el maguk mellöl.


Lehet akármilyen csinos az ember, ha a belseje taszító, nem ér semmit a szépsége és nálu pont ez volt a gond, mindenkiben a rosszat keresték, összeesküvéselméleteket gyártottak, keverték a xart...

2023. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan nagyon találóan megfogalmaztad a kérdésedben, a szépség elkeserítően sokat számít, és ugyanígy számított mindig is. Ha már csak azt nézed, volt az a botrány, amikor valami influencer elütött egy anyát a kisgyerekkel állítólag véletlenül, az volt a mentség, hogy ne menjen börtönbe, mert túl jól néz ki hozzá. (Ha pontatlan voltam, elnézést, csak részlegesen hallottam erről az egészről.) Ha egy 60-as dagadt, igénytelen pasas lett volna, mindenki egyöntetűen elítélte volna.

Sokaknak megbocsátanak, elnéznek mindent, csak azért mert szépek, vonzóak. Ezen nincs mit szépíteni, ez így van. Az iskolában a férfi tanárok engedékenyebben osztályozzák az általuk szépnek talált lányokat, elnézőbbek velük szenben. Ha egy szép lány sír, sajnálják, ha egy már nem annyira szép, még bele is rúgnának sokan. Szóval ez ilyen. Valaki megítélése felületesen, szerintem kb 70% külső, 30% személyiség. De ez csak az én véleményem.

2023. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valaki szép, ha ki van sminkelve, alapozó, szolid rúzs, szempillaspirál, kihúzva a szeme, esetleg szemöldöktetkó (ami szerintem hányinger, de kinek mi...), hullámosított szépen beállitott feltűzött haj.

Hazamegy, lemossa a cuccokat, lehet, tiszta ragya az arca, cserepes a szája, és a szeme sem olyan szép, mint szemceruzával, spirállal. Kiengedi a haját, ragad a hajlakktól.


Vagy itt vannak a most divatos hatalmas szemüvegek, széles kerettel. Van egy ismerősöm, gyönyörű zöld szeme van, szép arca, de attól a szemüvegtől nem is látszik belőle semmi.

2023. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából azt gondolom,amit írsz.A csúnyácskább emberek hátrányban vannak párkeresésben,viszont némi lehetőség nekik is van.Ismerek olyan nőt,aki a férfiak 90%-át taszítaná,aztán mégis lett egy egész jó kiállású,értelmes férje,gyerekük is van.
2023. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!