Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy és miért alakul ki, ha...

Hogy és miért alakul ki, ha valaki az étellel fejezi ki a szeretetét?

Figyelt kérdés

Barátom anyukája ilyen. Nagyon idegesítő ez számomra. Érdekel, milyen okból alakulhat ki.


Amúgy nem is főz annyi különböző ételt, tehát nem kísérletezik, a jól bevált tíz receptjét váltogatja. Azt viszont tömi az emberbe. Nyilván nem úgy, hogy erőszakkal, de érzelmi zsarolással igen.


Eleve így kezdtük az ismerkedést, aikor először átmentem hozzájuk, elment boltba és megkérte a barátomat, hogy kérdezzen meg, miből mit szeretek, pl milyen édesség, milyen felvágott, milyen zöldség, stb. Majd tőlem is megkérdezte, miket szoktam enni és felírta egy lapra. Mindig ő szed mindenkinek, ami azért hülyeség, mert az ember tudja, mennyit akar megenni, na de ő ezt azért csinálja, hogy ő döntse el, mennyit eszik az adott ember. Hiába mondom, hogy elég, olyankor rászed még egy nagy kanállal. Ha megettem, azt mondja, szedjek még, és ha nem kérem, folyton azt kérdezgeti, hogy biztos, biztos? Frankón nem hiszi el, hogy nem kérek. Azt hiszi, hogy csak nem merek szedni, ami megint csak hülyeség, hiszen ha előttem van a kaja, akkor eszem belőle amennyit akarok, hiszen vendégségbe hívtak, elegendő kaját csináltak feltételezem. Nagyon nehezen fogja fel, ha nem kérek többet. Utána persze jön a kötelező desszert kínálás is. Egyszer délután 4kor mentem át, én dél körül ebédelek, este vacsizom, tehát 4-kor nem voltam éhes. Még a cipőmet sem vettem le, de már mondta, hogy mi a kaja és ilyen számonkérő hangsúllyal kérdezte, hogy: “Miért nem? Ettél?! Szomorú vagyok.” És elballagott. Egyszer sikerült olyan ételt csinálnia, amit nem szeretek, de mondtam, hogy a többiből szívesen eszem. Nem vagyok ugyanis olyan, aki elvárja, hogy minden az ő ízlésére legyen szabva. Sértődötten kérdezte, hogy ok akkor mit szeretsz, mit eszel meg? Két alkalom volt, amikor kiakadt azon, hogy nem szeretek egy-egy bizonyos ételt.


Annyira ideges lettem a múltkor ettől a tukmálástól, hogy mérgemben azt mondtam, hogy annyit ettem, hogy mindjárt idehányok :D Lehet nem voltam a legkedvesebb, ez látszott a család fején, de így legalább elfogadták, hogy csak egy tányérral ettem.


2023. szept. 15. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez ilyen regi idokbol szarmazo szokas. Amikor ehinseg volt peldaul vagy megjott a "Nagy Ur" akkor ezzel segitettek vagy halalkodtak, udvozoltek a Nagy Urat.
2023. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Van még ilyen a fiatalbb szülők közt? Az én szüleim még ilyenek 70 felett.

Állandóan tukmálják a kaját, de ezt leszámítva elég irigyek.

Meg látogatáskor nyomatják a kolbászt, és nem elég, hogy illemből viszek egyet, mert más az ízlésünk, és ők azt a fajtát szeretik amit még szinte kenni lehet, de az nem elég. Miért nem viszok többet. Most vettek 10 kilót... stb.


Az ő szüleik voltak olyanok, hogy mondtad, elég, akkor mindig még 1 kanállal tettek, de az valahogy más volt. Nem annyira erőszakos, és ők a háború után éheztek, gondolom ebből alakulhatott ki, hogy a nincsből is adni próbálnak a szeretet kifejezéseképp.

2023. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Mentális probléma. Nem fér hozzá az érzéseihez, a kaja a szeretetnyelve. Azt hiszi a kajával lesz valaki és szeretni fogják, mert abban jó és fontosnak érzi magát. Máshogy nem tudja. Valójában nincs köze a kettőnek egymáshoz. Csak nincs más eszköze. Nagyon szomorú életpályamodell és megváltoztathatatlan.
2023. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Anyósomnál két okát vélem felfedezni:

1. baromi szegények voltak odahaza a negyvenes-ötvenes években, így neki valóban jutalom volt a jó étel

2. elég egyszerű lélek, így nem jutott el odáig, hogy elgondolkodjon, mit lehetne tukmálás helyett csinálni, ami jó másnak is

2023. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Anyósom ilyen. A főzés a hobbija, az élete. Szerintem egy kezén meg tudja számolni, hány olyan nap volt, amikor nem főzött. Ha kell ha nem főz és főz. Nem tud más programot elképzelni, mint a zabálás. Nem lehet úgy odamenni, hogy zabáltasson, amit nem eszel meg helyben azt vidd el, hiába akár 4-5 családnak is sok lenne. Ha nem eszel valamiből, vagy szerinte keveset szedsz, megsértődik. Mindig a mit főzzek téma megy nála. Ő 80 éves. Remélem ezzel a generációval kikopik majd ez a dolog.
2023. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
32%
A mai szülők már nem éheztek fiatal korukban. Nálunk anyám azért tukmál, mert csak a főzéshez ért és azzal tud adni. Na meg mindig sovány voltam, míg ő kövér és kiskoromban folyton az ment, hogy az emberek azt fogják hinni, hogy ő nem etet rendesen, azért nem vagyok én is kövér mint ő. Anyósom is tukmál de ő azért, hogy mártírkodhasson, mondván minek dolgozott annyit a kajával, ha nem esszük (= csak annyit veszünk, amennyit meg is eszünk). Egyébként mindenből ló adagokat vesz és főz, majd szemrebbenés nélkül bassza a kukába a maradékot, valahogy eszébe sem jut, hogy azt még másnap meg lehetne enni. Orbitális pazarlást csinál, nagyon meglepődtem rajta amikor először láttam.
2023. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
68-as születésű, ők éheztek még?
2023. szept. 15. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
7 szerintem nem. Ezért mondtam, hogy "fiatalabb szülők" a 2-es kommentemben. Kb így saccolatam.
2023. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
68-asok már nem éheztek szerintem.
2023. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!