Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy leszázalékolt ember aki...

Egy leszázalékolt ember aki amúgy tudna dolgozni az vajon miért választja inkább a szűkös megélhetést a rokkantsági nyugdíjból a munka helyett?

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezt má'n megint honnan veszed?


A másik oldalról nézve viszont a válasz a többségi társadalom el nem fogadásában van. Sok leszázalékolt személy renegeteg megaláztatást kap az /elvileg/ egészségesnek mondott személyektől, amitől egy idő után az önbizalmuk nagyon lecsökken, így tényleg nem feltétlen akar már kilépni sokuk az utcára sem...

2023. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Na csak böki a csőröd.

A válaszom ugyanaz, mint a többi ilyen kérdésedre.

SEMMI KÖZÖD HOZZÁ.

2023. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem az a jellemző, amit írsz, kérdező!

Dolgozna a feleségem - csökkent munkaképességű emberként is, - de szóba sem állnak vele évek óta (!) munkáltatók, mert nem értik meg, hogy csak szó szerint ülőmunkát képes elvégezni és képtelen megtanulni idegen nyelvet, hiába próbálta!

Részükről nem is vagy ember, ha

nem makogsz valami korcs nyelven

nem vagy 100000 mester - bérigény nélkül

képtelen vagy a rendelkezésükre állni 7/96-ban

elmúltál 40 éves - és hasonlók...

Ha fiatal vagy, az is baj, mert akkor meg nincs meg 20 évesen a 375 év munkatapasztalatod!...

Erről ennyit!

2023. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Én kapok rokkantsági ellátást, de dolgozom is mellette.

vvviszont a gondolattal eljátszottam.


Gondolj bele! Havonta fixen kapok 232.000 forintot a puszt alézezésemért, életfogytiglan.

Van aki heti 40+ órát dolgozik keményen és nem keres ennyit, én meg tök ingyen megkapom. Kissé arcpirító..


Szóval felfogható egyfajta alapjövedelemként is.


De amíg tudok, dolgozok mellette. Hogy miért? Mert a fizetésem meg 400 és baromira megéreznénk a különbséget. Így viszont a kettő együtt már egészen szép jövedelem.

2023. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy mit tapasztaltam siketként.

Nem vesznek fel sehova! Ha megváltozott munkaképességűeket is alkalmaz egy kis cég, akkor minimálbért kapnék érte cserébe, a cég meg elhasználja az adókedvezményt. Nyílván kapok támogatást is mellette az állomtól, de megélhetésre semmire sem elég.

Még szerencse, hogy találtam egy jó munkahelyet, nem fogok váltani, mert minek, ha nem vesznek sok helyre?

2023. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

4-es!

Ezt a törvények nem teszik lehetővé.

Valami nagyon sántít a mesédben.

Rokkantsági járadékot kapsz, de hamellette napi 8 órában dolgozol, másfélszer annyiért, akkir nem kapsz járadékot.

Feketen dolgozol?

2023. szept. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, pedig nem hazudik, kb 2 éve változott a törvény, azóta nincs ilyen korlátozás.


És mindenkinek köszönöm aki normális választ írt, így könnyebb volt nekem is megérteni az okokat amit direktben nem mertem az illetőtől megkérdezni

2023. szept. 19. 00:26
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
7# jól mondod, nincs korlátozás már, még jó hogy.
2023. szept. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként, a rehabilitációs ellátás sem életed végéig kapja az ember, hanem alkalmanként újra felül kell vizsgálni az egészségállapotot.

Aki 5 éves kora óta változatlan, akkor nem értem hogy miért nem kapja meg a végleges támogatást... Úgysem fog kigyógyulni belőle.

2023. szept. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
75%
Apám pl. azért maradt inkább otthon, mert a melóban nem tudott volna piálni. Ja hogy közben kisgyereke volt? Az le volt szarva, majd lesz vele valami.
2023. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!