Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyon ambiciózus emberek...

A nagyon ambiciózus emberek lenézik a kevésbé törekvőket?

Figyelt kérdés

Nyilván vannak különbségek ilyen szempontból az emberek között, ezt munkahelyen is meglehet figyelni. Van, aki nagyon hajt és amikor beszél a magánéletéről akkor is az jön le, hogy építkezik, mindenből drága dolgokat engedhet meg magának, szóval úgy sikeres. Van, aki meg a nyugodtabb életet szereti és persze megcsinálja ő is a munkát, nem az, hogy nem, de lehet kicsit ráérősebben vagy a szabadidejében is szereti mondjuk azt hogy hétvégén kicsit grillezzen, iszogasson a haverokkal, vagyis csak így kikapcsolódni, nem feltétlenül most az, hogy na építettem egy házat, rendbe tettem a kertem lássátok ez mekkora teljesítmény.

Mondjuk az esetek többségében valószínűleg nem érdekli az ambiciózus embert a másik, mert mit számít neki a kollégája hogyan él, de ha olyan kapcsolatban van valakivel, hogy mondjuk gyereke vagy rokona, akkor el tudja fogadni, hogy nem mindenki olyan törtető típus?



2023. szept. 24. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Miért gondolod, hogy aki ambíciózus, az nem kapcsolódik ki, nem szocializálódik és hasonlók?

Azt el lehet fogadni, ha valakinek jó a langyos pocsolya, ha:

1. ő maga is tudomásul vette, hogy így langyos pocsolyában tengődik és neki ez elég, nem irigykedik. Nem fog azért nyafogni, vagy fújni az ambíciózusra, mert az többre viszi

2. Ezzel nem hátráltatja direktben, vagy közvetve az ambíciózus előrejutását a karrierjében, munkájában, napi feladataiban bármiben

2023. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
És te melyik vagy kérdező?
2023. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Én ambíciózus ember vagyok. De a hétvégi grillezés, kikapcsolódás is teljesítmény. Nem nézem le azokat, akiknek más ambíciói vannak.


Azokat viszont nem értem, akik nem boldogok, és nem is tesznek semmit ezügyben (az esetek 95%-ában lenne rá eszköze az embernek), pl nem vált munkát, nem megy el pszichológushoz, feladja az edzést stb. Igazából bármi területen, ha panaszkodik, de nem tenne érte semmit. Tekintheted lenézésnek is.

Igen, akiknek semmi ambíciója nincs, őket sem értem, de most mindegy, hogy az ambíció munkában, egy hobbiban, társasági életben vagy hol van. A lényeg, hogy legyenek, legalább kis célok az életben. Az is cél, hogy egy hónap múlvára 3 km-t tudj futni. Ha depressziós vagy, vagy rossz időszakodban vagy, az is lehet cél, hogy minden nap főzz otthon valamit vagy rendet rakj a szekrényben.

2023. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Egyéne válogatja.
2023. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az ambíciózusság sokmindent jelenthet. Az ambíciózus emberek többsége az életük egy adott területén akar sikereket elérni. A leggyakoribb a munka természetesen.


Az pedig hogy valaki ambíciózus nem jelenti azt is hogy egyben gazdag, vagy nagyon jól keres. Mondjuk kutatók pl kereshetnek viszonylag szarul is.


Én munka területén vagyok ambíciózus, szeretek problémákat megoldani és előbbrébb jutni amennyire csak lehet, mert én ezt élvezem.

Ettől függetlenül ugyan úgy szívesen kikapcsolódok, elmegyek barátokkal kirándulni, grillezni, sörözni stb. Ahhoz hogy jól teljesítsek a pihenés ugyanolyan fontos.


Engem nem izgat hogy ki ambíciózus vagy ki nem, barátok között is van ilyen is meg olyan is. Az is teljesen jó ha valaki szeret ellenni az életében mindenféle nagy célok kitűzése nélkül.

Amit nehezen viselek azok a tehetetlen tesze-tosza emberek akik panaszkodnak folyton de egy szalmaszálat nem tesznek odébb azért hogy az életük jobb legyen.

2023. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez korrekt, a panaszkodás tényleg nem jó semmire, az ember kell tegyen azért, hogy jobb legyen az élete, mert felnőttként ez a saját felelőssége. Viszont amit én megfigyeltem mondjuk egyetemen is, hogy ha egy tanár nagyon profi volt a szakterületén, akkor vizsgán is nagyon megkövetelte, másik meg úgy lazábban vette. És a munkában is valahogy ezt látom, hogy aki nagyon ambiciózus, az másoktól is elvárja, hogy vegyék annyira komolyan a dolgokat, mint ő. Ezért gondolom, hogy van egyfajta lenézés azok irányába, akiket annyira nem érdekel a karrier. Meg van egy olyan is, hogy mikor arról sztoriznak, hogy haladt az építkezéssel, mennyire nem dolgoznak hatékonyan a munkások vagy hogy a gyerekét milyen hiper-szuper programra vitte el, akkor úgy érzem kicsit snassz elmondani, hogy "hát hétvégén grilleztünk és iszogattunk haverokkal, megnéztünk egy meccset", de lehet én gondolom túl.

Amúgy én is ambiciózusabb voltam egyetemista koromban, akkor rendesen készültem, vizsgákat időben letettem. Így a tanulás jobban ment, mint most munka, bár itt sem annyira a problémamegoldó képességeimmel van a gond, hanem hogy úgy nem tudok annyira jól kommunikálni az emberekkel, elmondani az ötleteim vagy a nehézségeim, erre sajnos nem tanítottak meg sehol.

2023. szept. 24. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező szerintem keversz pár dolgot az ambícióval.


Egyetemi oktató elvárásai szerintem nem ambíció függő. Valaki úgy gondolja hogy a tárgya fontos és megköveteli(tulajdonképpen jogosan) hogy a diákok tudják az anyagot. Más tanárok pedig úgy gondolják hogy nem az ő feladatuk megszűrni az embereket.


Munkában sokan csak szeretik áttolni másokra a munkát ami önmagában nem ambíciózusság függő. Másrészt ha van X határidő akkor bizony el fogja várni az illető hogy meglegyen az adott dolog időre. Én is elvárom azt hogyha megbeszélek valamit csapattársammal hogy X időre kész lesz akkor ne x+5 napra legyen kész(hacsak nem valami olyan dolog történt ami megakadályozza azt).

Itt se mondanám lenézésnek ha valami nem teljesül, de egyértelmüen olyan emberekkel akarsz dolgozni akik hasonlóan állnak a dolgokhoz a surlódások elkerülése végett.


A dicsekvés megint nem ambíciózusság kérdése, szimpla emberi tulajdonság ami ambíciótól függetlenül ott van az emberekben.

Plusz mindenkinek vannak semmilyen hétvégéi, én pl összesen elmentem edzeni, bevásárolni, takarítottam és videojátékoztam. Nem mondanám életem csúcspontjának :D de van ilyen is.


Az meg hogy valaki építkezés sebességéről panaszkodik megint csak normális. Ha azt mondja nekem valaki hogy 3 nap a fürdő felújítás de 1 hétig kell az egyik barátomnál fürdenem akkor én is morcos lennék.

2023. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sose voltam ambiciózus, lexarom az egészet! Ebbe a világba nem éri meg, csak ha találok egy olyan melót, amit 100% tiszta szívvel tudok csinálni és abba fejlődni, előrelépni!


Van egyáltalán ilyen?

2023. szept. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Ez egyénfüggő.
2023. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!