Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Menthetetlenül önsorsrontó...

Menthetetlenül önsorsrontó vagyok. Sokat olvastam erről, az ok gyermekkorban keresendő. Járok pszichológushoz is, de nem érzem jónak. Lehet ezen még változtatni? Vagy már késő?

Figyelt kérdés

Miket rontottam el:

egyetemet sokáig húztam, pedig még van az adottságú

szakítottam egy kapcsolatban, pedig sokat kaptam

elvesztettem a szerelmemet saját hibámból

nem futottam be nagy karriert, pedig jók a képességeit

nem lett családom sem


Még tudom sorolni.


42 L



2023. szept. 26. 14:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nincs késő sosem változtatni.

A jelenlegi helyzetedből kell kiindulni, eldönteni, hogy mik azok a célok, amik még reálisan megvalósíthatóak és ezeken elkezdeni dolgozni. Ha eddig önsorsrontó voltál, akkor épp itt az ideje, hogy ne legyél az. Talán nem is önsorsrontó voltál, csak nem tudtad, hogy mire vágysz. Másrészt a "mi lett volna, ha" kérdés teljesen fölösleges, hiszen nem tudod, hogy ha pl nem lépsz ki abból a kapcsolatból, nem lett volna-e még rosszabb, nem csalt volna-e meg a párod, stb.

2023. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát családot alapítani pl. már késő.

Nem tudtam korábban, hogy a döntéseim rossz irányba visznek. Nem is mértem fel a súlyát.

2023. okt. 29. 15:06
 13/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a saját gyereked nem lehet már, de még lehetsz szülő szerű kapcsolatban valakivel és egy ilyen akár meghatározóbb kötelék is lehet valakinek, mint a vér szerinti kapcsolat.
2023. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!