Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek az emberektől és...

Miért félek az emberektől és a véleményüktől?

Figyelt kérdés

Egy faluban lakom és a városban dolgozom vonattal járok dolgozni. Ha délutános vagyok akkor a 11 órási vonattal szoktam menni vagy a 13 órásival. Ha találkozom valakivel a faluban mindig kérdezik, hogy dolgozni megyek? Erre ugye igent mondok és úgy néznek rám mintha hazudnék.

Vagy ha itthon vagyok és 9óra után megyek el a boltba akkor már munkakerülőnek néznek.

Ma például szabin vagyok a maradék szabimat kiadja szép lassan a főnök.

Be szeretnék délután menni a városba és félek kimenni mert a szomszédunk a házfalát pont most vakolja be. És mivel a házának ezen része átér a kertembe így sokszor a kertben van,már idehozott állványt is.

Lebontotta a kerítését és azon át közlekedik, pedig jóba vagyunk. Én mégis félek már 26 éves vagyok :/


2023. szept. 29. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a jópár évem alatt 1x nem jutott eszembe bárkitől is megkérdezni, hová megy, dolgozni, vagy akárhova.

Fogást próbálnak találni rajtad, meg kontrollálni. Jellemzően a sötétebb emberek sajátja ez, ne vegyél fel tőlük semmit, kb a nemszámít kategória.

Én is vidéken élek, de már kb herótom van az itteni emberek többségétől, valószínű bekerültem a "beképzelt" halmazba emiatt.

Tojni rá, ezek az emberek másra nem jók, csak hogy lehúzzanak.

2023. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tisztázni kéne magadban a dolgokat gondolom. Ilyenkor mindig gondold végig, hogy ló...t a seggükbe, te is ugyanúgy dolgozó ember vagy. Ugyanúgy jogod van járni-kelni, senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy mikor.


Az lebegjen a szemed előtt, hogy egy igazi munkakerülőben általában fel sem merül, hogy rosszul érezze magát emiatt. Tudatosítsd mennyire nevetséges, hogy te az ilyenek helyett szégyelled magad teljesen feleslegesen.


Amúgy lehet valami rosszakaród terjeszt rólad pletykákat a faluban?

2023. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szorongsz, az önbizalmad/önbecsülésed nem elég magas ahhoz, hogy még ha konkrétan meg is szólnak, akkor le tudjon peregni rólad. Sőt, elég alacsony lehet, hiszen nem szólnak be, mgéis magaddra veszed még a feltételezést is, hog yők feltételezik.:D


És az, hogy nem mersz kimenni a saját otthonodból, az konkrétan a szorongás okozta életminőség romlásnak minősül. Érted, nem tudod élni az életedet a saját életteredben!


Szóval én azt mondom, ha teheted keress fel egy pszichológust és beszélgess vele ilyenekről. Talán nem is kell sok hogy megerősödj annyira, hogy ráérezz: élsz ahog yélsz, ha valaki elítél a saját téves koncepciói miatt, akkor annak a kva nayját, oszt kész.

2023. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy lehet valami rosszakaród terjeszt rólad pletykákat a faluban?"


Amúgy erre semmi nem utal a leírtakban. A Kérdező egy szóval sem írta, hogy ténylegesen meg is szólnák, csak azt, hogy ő úgy látja, hogy ferdén néznek rá.

Az sem kizárt, hogy az illetőkben fel sem merül ilyen gondolat.

2023. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Nincs neked egy kis szociális szorongásod?
2023. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy belénk kódolt tulajdonság, normális.


Viszont amit megértettem magammal kapcsolatban, hogy azokban a kérdésekben tartok mások véleményétől, amikben nem vagyok 100%-ig biztos magamban.

2023. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6, nem, a szorongás nem normális.

És érted, miben nem biztos a kérdező? Hogy naplopó-e? Dehát dolgozni megy, csak mások nem hiszik el:D

Hogy szabad-e neki nem 8-16h munkaidőben dolgozni? Ebben ha bizonytalan valaki, az megintcsak szorongás..


Semmilyen szempontból nem normális az, ha valaki fedhetetlen, mégis fél, mi van ha megszólják és emiat tmég az otthonát sem meri elhagyni. Ez baromira szorongás, pszichés zavar.

2023. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez ilyen rossz berögződés, valszeg toxikus környezeted miatt. Családtagokkal, iskolában tanárok, osztálytársakkal nem voltak gondjaid? Lehet ez még gyerekkorból maradt meg, máskülönben tudod mikor hagynád azt 26 évesen, hogy a Marika néni akinek az ég világon semmi dolga sincs egész nap, ellenőrizgesse, hogy mikor hová mész.
2023. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"nem, a szorongás nem normális"


Ok, jogos, én sem így értettem, hanem hogy egy szintig normális az elfogadottságon aggódni.


"miben nem biztos a kérdező? Hogy naplopó-e?"


Ismerek olyan embereket, akiket nehezen érint, hogy mondjuk könnyebb munkájuk van, mint másoknak. Egy haverom mindig magyarázkodott, mert jól keres.

2023. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Azért félsz, mert nagy az önbizalmad.

Maradj mindig ilyen.

Kevés az ilyen értékes ember, mint te vagy.

2023. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!