Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szülők, unokák! mennyire...

Szülők, unokák! mennyire jellemző az anyai-apai ágakról vezetéknévileg, eltérő, de vérvonalban egy, nagymamák versengése az unokáiért? mi a véleményük, hozzáállásuk egymásról?

Figyelt kérdés
bő kifejtést, (akár esedékes sztorikat? is) kérek ha lehet...
2023. aug. 3. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"anyai-apai ágakról vezetéknévileg, eltérő, de vérvonalban egy, nagymamák "


EZ MIT JELENT??? MERT TELJESEN ÉRTHETELEN!

2023. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha vérvonalban egyformák, az azt jelenti, hogy vagy azonos emberek, vagy max. testvérek - ez meg nem megszokott nagyszülök esetében!
2023. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer kaptam agyvérzést, mire elolvastam a kérdést, de még mindig nem értem. Át tudnád legalább azt nézni, hogy jó helyen vannak-e a vesszők?
2023. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
:)))
2023. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem arról van szó, hogy a gyereknek 2 nagymamája van, egyik az apai a másik az anyai ágról és ők versengenek az unokáért.

A nagymama vezetékneve mindig eltérő lesz, mivel általában a férje nevét viszi tovább a gyerek.

2023. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
az utolso TUDJA!!! respekt 5os. de bőbb magyarázat a gyengébbek kedvéért: tegyük fel hogy házasság történt egy férfi nő között, és gyermekük születik. az anya felveszi a férj vezetéknevét. most jön a lényeg! köztudottan a házaspár szülei vezetéknevei marad ugyanaz, ami anyai ágról és apairól más, (legalábbis is nálunk mert ha testvérek lennének, és úgy alapítanak ők is családot az gázos) pl apai családvezetéknév nagy, (ami marad a férjé is) anyairól kiss. (ami a feleség leanykori vezetékneve volt, és tovább hordja az édesanyja az egyik nagymama) így születik meg az eltérés!
2023. aug. 4. 11:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"bőbb magyarázat a gyengébbek kedvéért"

. Az "bővebb".


"köztudottan a házaspár szülei vezetéknevei marad ugyanaz, ami anyai ágról és apairól más, (legalábbis is nálunk mert ha testvérek lennének, és úgy alapítanak ők is családot az gázos) pl apai családvezetéknév nagy, (ami marad a férjé is) anyairól kiss."

. Ja, mert két ember "Nagy" illetve "Kiss" vezetéknévvel biztosan testvérek, tévhit, hogy ezek k*rva gyakori vezetéknevek...


"így születik meg az eltérés!"

. És ez mégis mitől releváns?


Csak úgy, a "gyengébbek" kedvéért...

2023. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul a Nagy-nevü nagyszülök meg a Kis-nevü nagystülök versengenek-e az unokákért, illetve mi a véleményük a másik nagyszülö-párról.

Hogy ebbe minek kellett belekeverni a két nagyszülöpár nevét, vérvonalat meg egyéb értelmetlenséget, azt el sem tudom képzelni.

2023. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7

nem értem mit kell túlkomplikálni egy semmi kérdésen. van 2 szülő egy vezetéknéven, nekik vannak külön szülei. ők a nagyszülők. akik az anyai ágról marad a feleség leánykori vezetéknéven tovább. többször jobban nemtudom lebutítani a kérdést, mert nincs mit ezen már.

2023. aug. 4. 11:42
 10/16 A kérdező kommentje:

8as

a fiktív névkitaláció csak példa volt magyarázatként, ami alapjában nem tartozott volna a kérdésemben. a "vérvonal egy köztük" meg csak kiegészítés volt a szintén jobban elképzelhetőség miatt. hiszen 2 testvérnek egy- egy nagymamája- jobb esetben papája is van, külön szülőktől, így jöhet létre a versengés is köztük a gyerekekért....

2023. aug. 4. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!