Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a személy fél a jövőjétől...

Ez a személy fél a jövőjétől vagy határozott ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy ismerősről van szó. 2001 ben carcinoma testicular-t (rák, mai napig nem tudni volt-e áttét, de hamar elcsípték) diagnosztizáltak nála. Azonnal műtét, 1 testiculum eltávolítva.


Majd lett neki vese ciszta és tumor. Nem vetette ki, nem ismertette jó indulatú volt-e a ciszta vagy a daganat. Átlagban jár 4 évente vérképre meg ellenőrzésre.


Eközben vettek észre egy másik daganatot, amit ki kellett venni a vastagbélnél.


Megkérdeztem tőle egyszer, volt egy beszélgetésem róla vele. Hogy ő hogy állt ehhez? Először a rákhoz amit először írtam.


Azt mondja "sehogy minek törődjek a múlttal" kérdeztem, hogy rendben de ha áttétes és később mutatkozik meg? "Nincs betegségtudatom, minek foglalkozzak vele? Nem érdekel egyszerűen."


Ez csak az első 2001-es helyzetre kérdeztem rá. 2019-ben vették a cisztát észre meg a daganatot meg a vastagbél daganatot. Erre szintén ugyanezeket a válaszokat kaptam, de már vehemensebb volt, káromkodott egyet "mit törődjek vele b*zdmeg?! Hát nem érdekel"


Közben ott volt egy másik személy is aki egyébként végig beszélt vele közben, és mondta, hogy azért nem ilyen "nem érdekel" hozzáállása volt. Ezt arra fogta, hogy "szarul voltam persze a kemotól meg a gyógyszerektől. Az volt a legrosszabb, hogy kihullott a hajam".


Én ezt nehezen hiszem el, mert az élete múlik mai napig ezeken, kérdeztem hány éves és még operálható. Nem idős. De nem, ő nem megy megműtetni magát.


Fél bevallani, hogy mégis mai napig tart ezektől jogosan?


Vagy határozottan tényleg nincs ilyesmiről szó, hogy félne.



2023. szept. 29. 20:57
A kérdező szavazást indított:
Igen fél
Nem fél, határozott
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Fél, és hazudik magának.

Vagy nem mer a dolgokkal szembenézni, ezért a homokba dugja a fejét.

Amúgy sajnálom a fickót.

Remélem, felbátorodik, kezelteti magát, és meggyógyul.

2023. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1


Igen ez egy jo kifejezes, homokba dugja a fejet. Nem akar hallani rola sem szerintem, mert az elso elmenyenel elkezeltek, es allitasa szerint halalkozeli allapotban volt. Majd helyrehozta egy masik orvos.


Es ez meg 2000-res evekben volt...


Ennyi ciszta meg tumor meg rak... tenyleg azert kemeny. En csak azt tudtam hogy carcinoma testicular-ja volt. Ezek teljesen ujak nekem.


Csak kerdeztem hogy rakerdezhetek e erre a temara, mondta persze teljesen nyilt. Es akkor jott elo hozta fel hogy ez meg az meg ilyen ciszta, igy vagtak volna fel meg minden.


Ezert kerdeztem, hogy mutheto-e meg. Most jo allapotban, stabil allapotban van. Oke nem aggodik a mult irant, de a jovo? Hogy lehet attetes es hirtelen elkezd beindulni a hererakbol szarmazo attet? Meg korai lenne azert ebben elhunyni nem struccpolitikat folytattunk raadasul ilyen ugyben, de ezt mar nem mondtam persze.


Ereztem, hogy valami nem stimmel. Elmondta ezeket majd mondja nincs betegseg tudata. Ez pontosan a struccpolitika. Elmondom a tenyeket de bemeselem magamnak hogy nincs is, nem torodok veluk.


Csak ne az onkologustol hallja, amikor kozlik a rossz eredmenyeket 61 evesen, hogy muteni kell, kemoterapia es ujra az egesz es most mar bonyolultabb a dolog mert idosebb is, altatas rizikos is lehet, sebeszet is.

2023. szept. 29. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!