Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zavar ha rossznak tartanak...

Zavar ha rossznak tartanak ezért nem tudok elengedni dolgokat. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Az életem rengeteg területén volt már úgy, hogy azért nem tudtam elengedni dolgokat ( kapcsolat, vita ) csak azért mert valaki nem hitte el, hogy amit gondolok azt tényleg úgy gondolom. Ilyenkor mindig az érzem, ha lezárom akkor a másik úgy van vele, hogy igaza volt és én maradok a rossz a szemében. Egy példa ami most jelenleg folyamatban van.


Kapcsolatom van, azonban van egy ismerősöm akivel elkezdtünk nyitni egymás felé. Ő is kapcsolatban van. Én teljesen elveszitettem magam ebben, így a Kapcsolatom, amely korábban sem volt túl stabil, megromlott. Őszintén nem találtam a helyem és gyáva voltam, nem léptem ki időben és erre az egészre fény derült. Ekkor a párom és az ismerősöm felvették a kapcsolatot. Mivel nem akartam másnak sem rosszat ezért mindent elvittem, hogy én erőltettem és nyilván az ismerősöm is ezzel takarta magát, védve a kapcsolatát.


Amig ment ez a huzavona addig gyakorlatilag ez úgy nézett ki, hogy én mindig legyek elérhető, ha én valahova megyek a párommal akkor 2 napig nem szólt hozzám az ismerősöm, szóval ezek miatt sokszor nem is mondtam el neki, hogy mit csinálok, hova megyek, hogy vagyunk. Én ellenben mindenben partner voltam. Ha ő elment a párjával én nem kerestem, mert erre kért, ha leépített én nem haragudtam meg.


Szoval mikor felvették a kapcsolatot kiderült, hogy én mennyi mindenről nem számoltam be az ismerősömnek és ő ezért mindenhonnan letiltott és mindenhol engem savaz, hogy mekkora hazug féreg ember vagyok.


Mindezt azért, mert ő otthon azt mondta, hogy mi barátok vagyunk ( egyébként egy csokon kívül más nem történt) és ha éppen otthon volt nekem kötelező volt barátként viselkedni az üzenetekben és telefonon is.


Én nemes egyszeruseggel nem számoltam be róla itthon és kvázi ezért nem is tudott semmiről a párom. Szóval most hirtelen két ember szemében lettem hazug amelyet egyedül a párom részéről tudok megertetni.


Szoval a lényeg, hogy én azért nem mondtam el dolgokat az ismerősömnek mert tudtam, hogy akkor az lesz, hogy ,, jó ha te ilyen boldog vagy nem kell játszani az agyad " közben ő mindenről beszámolt mert tudta, hogy én nem fogok ezzel visszaélni.


Most ott tartunk, hogy mindenben hazudtam neki, hogy nekem nem is voltak valos érzéseim, stb stb. Közben egyébként de... sajnos nagyon is voltak/vannak.


A Kapcsolatom lezártuk, nincs köztünk harag, bocsánatot kértem és nem rabolom tovább a volt parom idejét.


A kérdésem, hogy addig nem tudom elengedni az ismerősömmel ezt a vivodast amig nem bizonyítom neki, hogy nekem igenis igaziak voltak az érzéseim. Zavar, hogy szurkal, hogy Olyanokat postol, hogy igazi emberek vannak mellette, amit nekem egy közös barátunk mutatott. Közben a képen egy olyan ember szerepel akit nekem személyesen szidott.


Az ő kapcsolatában minden rendben, az ő párja is felkeresett engem azért, hogy elhordjon mindennek, hogy mennyit hazudtam az ő kedves barátnőjének, nem is vagyok igazi barát... szóval ilyen mindenhol én lettem a sz....r


Mit tennétek a helyemben ?? Tudom sok dologban hibás vagyok !


2023. szept. 30. 10:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, szóval kapcsolatom volt , akkor . Most már nincs. Neki még mindig van.
2023. szept. 30. 10:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél megfelelési kényszeres!

Te tudod hogy mit éreztél és ne foglalkozz vele hogy mit gondol rólad a másik. Ha szeretne hinne neked, de ugye nem....

Én a helyedben mindenkit "kitakarítanék" az életemből és újrakezdeném az egészet, DE új emberekkel!

Az ismerősödet ne kövesd, ne foglalkozz vele!

Csak úgy leszel túl rajta ha új életet kezdesz és a "régi bandát" magad mögött hagyod (tiltod, törlöd, nem követed, nem találkozol velük).

2023. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Megfelelési kényszer, felelősségvállalás hiánya és mérgező környezet.

Új közeg kell neked, ha szükséges, akkor terapiában leásni, hogy miért lettél ilyen.

2023. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!