Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak magamon?...

Hogyan változtassak magamon? Mit tegyek, hogy ne hagyjam magam hülyének nézni?

Figyelt kérdés

Napok óta foglalkoztat a dolog, hogy miért engedem magam hülyének nézni bizonyos esetekben?

Ha valakivel valami gondom van, mindig tökéletesen levezetem magamban, hogy milyen módon fogom megvédeni magam, de mire oda kerül a helyzet, bepánikolok, nem merek fellépni ellene. Olyan leszek, mint egy betoji kislány!

Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?


Pár példa:

Kiderült, hogy a Férjem exe szövetkezet az Anyósommal ellenem, tudom, hogy el kellene küldenem mindkettőjüket melegebb éghajlatra, de azt is tudom, hogy nem fogom tudni megtenni.


Van egy nő, aki szemét velem, kétszínű, úgy viselkedik, mintha felsőbbrendűbb lenne nálam. Nem merek konfrontálódni Vele.


A gyerekem osztályában SZM szülő vagyok, van egy nő, aki nem fizet osztálypénzt, de a lánya ugyanúgy megkapja a dolgokat, mint a többi. Meguntam, írtam Neki, hogy vagy fizet, vagy nem lesznek ajándékok a gyerekének. Erre közölte, hogy ne bunkózzak, és legyek lekezelő. Írta, hogy azonnal elhozza a pénzt, adjam meg a címem. Beparáztam...azt hittem idejön cirkuszolni. Végül írtam Neki, hogy hozza a közeli faluban lakok, várom a Kávézónál. Visszakozott rögtön, hogy akkor vársz hétfőig viszi a lány a fiadnak. Most viszont félek, hogy elkap és elver. Életemben először álltam ki magamért, erre itt rettegek...


Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen besz@ri?



#változás #Beijedt #Hogyan változzak
2023. márc. 11. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, csak férfiban, más területeken. 1* tényleg meg kell valósítanod azt, amit fejben kitalálsz, és az emberek csak nézni fognak, hogy mi történt veled. Nem számítanak erre a reakcióra, de mit vesztesz vele? Túléled? Igen? Akkor még ma kezd el.

Jobb lesz így a közérzeted, mert nő az önbizalmad.


Arra azért figyelj, hogy oké, hogy az indítási stratégiát kitalálod, de erre lesz válaszreakció is, és ott se fagyj le.

2023. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt tudatosítsd,hogy a félelem csak a fejedben van.Persze,tudom mondani könnyű,de tényleg ez van.Ha már kiálltál magadért,akkor örülj neki,mert ez jó dolog.Ne foglalkozz a nővel,kicsi rá az esély,hogy neked menne.Ha esetleg mégis,akkor azt majd fogod tudni kezelni az adott pillanatban,bízz magadban.
2023. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves #1.

Hálásan köszönöm!


Valóban lesz válaszreakció, ez eszembe se jutott, valószínűleg azért, mert még sose jutottam el oda, hogy meg is valósítsam az elképzelt dolgokat.


Ezen még dolgozom!

2023. márc. 12. 19:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves #2.

Neked is köszönöm a választ!


Elkezdtem kicsit utána járni ezeknek az előre gyártott félelmeknek, és úgy tűnik ez visszavezethető arra, hogy gyerekkoromban sokat vertek, így mai napig rettegek a fizikai bántalmazástól.

Most ezen fogok dolgozni.

2023. márc. 12. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!