Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha problémám van az alkohollal...

Ha problémám van az alkohollal, hogy próbáljam kordában tartani? 1-2 hétig semmi, aztán jó idő, fűnyírás, jó kedv, akkor le megy pár sör.

Figyelt kérdés

Pozitív dolgokhoz kötődik az ivászatom, nem napi rendszerességű, de 3 naponta megiszok valamit attól függ mi van kéznél, mi maradt meg korábbról.

Tudom hogy az alkoholisták kapujánál ácsingózok így, de ezt tudom kezelni, viszont nem szeretném ha tönkre mennék, kicsúszna az életem emiatt.

Nem sóvárgok az ital után, de 1-2 hét után egy kesernyés sör jobb bárminél.


2023. szept. 30. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én alkoholista vagyok, mondjuk most épp józan. Nekem bizonyos tárgyak az otthonomban triggerelték az ihatnékomat. Pl. van egy üvegkancsóm, amibe mindig citromosvizet töltöttem, hogy azzal igyam a vodkámat. Valahogy a kancsó jelenléte elősegíti, hogy igyak. De így vagyok a felespohárral, citromosvízzel, gouda sajttal stb.

Szerintem ne legyen otthon pia és úgy annyira nem vonz, hogy megidd.

2023. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
36%
Önkontroll, akaraterő. Ha egy szar semmirekellő lusta véglény vagy aki nem tudja magát megtartóztatni (pedig tudja, hoyg károm és az alkoholizmus kapujában áll, tehát az esze megvan), akkor úgyis vedelni fogsz.
2023. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Többnyire csak hétvégén iszom, hétköznapokon nagyon ritkán. De volt olyan hétvége is amikor egyáltalán nem ittam. Nem tudom ez alkoholizmusnak szamít-e
2023. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
26%

#3 a hangsúly a rendszerességen van. Aki pl. minden hétvégén bebaszik, vagy minden este megiszik egy pohár bort, az orvosi értelemben ugyanolyan alkesznak számít, mint aki naponta berúg 20 éve.


Mértékei vannak az alkoholizmusnak persze, pontos deffiníció szerint a rendszeresség számít.

2023. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nekem a válásom után tartott vagy egy hónapig tartott. Vettem egy üveg konyakot, és rájártam, mindig csak egy kortyot, amitől olyan kellemesen tompa állapotba kerültem. Amikor elfogyott, akkor még egyet, utána még egyet. A harmadikból volt még, amikor megkérdezem magamtól: Kell nekem ez a rohadék? (így) Abban a percben abbahagytam az ivást. Azóta az éves fogyasztásom kb 1 üveg sörnek felel meg. Azt hiszem, viszonylag könnyű dolgom volt, mert még nem merültem el benne.
2023. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:

Ha már kordában kell tartani, akkor azt ne "próbáld", mert az vesztes meccs. Azt nem te döntöd el, hogy milyen mennyiség/rendszeresség tud kielégíteni, csak azt, hogy iszol vagy nem iszol. (Jó esetben...)

Ha úgy érzed, hogy már nem te döntöd el, mennyit iszol, akkor békén kell hagyni az alkoholt, ez az, amit meg tudsz tenni.

2023. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"akkor le megy pár sör." Na ez a gáz. Úgy fogalmazol, meg eszerint úgy is gondolkozol hogy ezt nem te csinálod hanem megtörténik veled.

Hát nem megtörténik!

Te döntesz így! Vállald!

Ha nem tetszik akkor meg dönts másképp!


"egy kesernyés sör jobb bárminél." Francokat! Beszélj be valami mást magadnak mert ezzel csak hátráltatod magad! Ha a kesernyés íz kell akkor szokj rá a tonicra!


Fejben dől el, pontosabban DÖNTÖD EL! De tényleg!

2023. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm hogy írtál!

Ismerős az érzés, hiszen én sem az alja italokat választom, sajnos a jó meg itatja magát, de előfordul hogy visszarakom a hűtőbe délelőtt, és utána szinte 1 hétig semmi.



#6

Örülök hogy írtál, sok válaszod olvastam.

Volt hogy 1 hete nem ittam semmit, nagy bátyámhoz elmentem segíteni fát aprítani, megittunk pár sört, néhány cent pálinkát, utána szintén nagy szünet, mert volt más fontos dolog.

2023. okt. 15. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!