Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az hogy valami “erős”?

Mi az hogy valami “erős”?

Figyelt kérdés

Az idegei erősek?

Jól bírja a stresszt?

Mi van ha valakiben megvan a mersz de nem bírják az idegei és összeomlik?

Például egy munkahelyi konfliktus után van aki 1 hétig nem tud aludni más meg még aznap bevállal 7 más konfliktust?

Ez tényleg csak az idegek minőségén múlik?


2023. okt. 1. 11:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, a kérdés az, hogy mi az hogy valaki erős?

Csak az oldalon nem lehet javítani sem törölni és újra kiírni…

2023. okt. 1. 11:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően azt jelenti, hogy kibír valamit, amit a többség nem, vagy csak nagyon nehezen. Ez érthető fizikálisan is, vagy épp átvitt értelemben mentálisan vagy idegileg.
2023. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2


Igen, én is így látom. De ezek többsége adottságokon múlik amint látom, nem sok befolyásod van felettük.

Tehát hiába akarsz erős lenni ha az idegeid gyengék.

Például én amikor olyan helyzetbe kerülök, hogy erőszakba menne le a szituáció egyszerűen lefagyok, nem tudom mi történik körülöttem. Ez nagyon gáz egy férfinak és egyértelműen a gyengeség jele. Hiába, hogy nem én akartam úgy és én meg AKARTAM vívni a harcot de az idegrendszerem másképp gondolta…

2023. okt. 1. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Hogyne lenne befolyásod felettük? Szinte minden tulajdonságod fejleszthető. Ha lefagysz egy helyzetben, az pont azt jelenti hogy nincs elég ismereted, tapasztalatod egy adott típusúszituációban, emiatt az agyad nem tud megfelelő gyorsasággal ideális döntést hozni.
2023. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legerősebb is elgyengül (egy idő után).
2023. okt. 3. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!