Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus addig provokál,...

A nárcisztikus addig provokál, amig pofán nem verem?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom elkerülni, csaladtag. Állandóan provokál, mindenbe bele köt, magas szinten egoista, verbálisan lekezelő, agresszív, az ajtót úgy beb.ssza hogy az üveg majdnem kiesik belőle, (én meg úgy megijedek hogy kb a szívroham kerülget) és hiába mondom neki szépen, hogy fejezze be, arra vérszemet kap, és mégjobban lekezelő, irritálóan arrogáns lesz. Én békés természetű ember vagyok, de lassan nálam is elszakad a cérna a folyamatos bántasai, indokolatlan dühkitörései, és a mérhetetlen arroganciája miatt. Gyakran érzem úgy, azért provokál ennyire, hogy jól pofán verjem, és nagyon érik a dolog. Valóban ezt akarja elérni?
2023. okt. 3. 14:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem tudod elkerülni? Amúgy nárcisztikussal szemben a gray rock/szürke kő technikát kell alkalmazni. Baromi nehéz, de minél kevesebb érzelmi reakciót szabad mutatni. Azt várja, mikor pattan nálad el a cérna, tudatosítani kell ezt magadban és arra gondolni, hogy ha reagálsz azzal csak olajat öntesz a tűzre.
2023. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Miért hívjátok vendégségbe? Párodat nem zavarja a viselkedése?

Nem kéne többet beengedni, akkor se, ha sértődés lesz belőle. Csapkodja otthon a saját ajtaját.

2023. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam családtag, velem él! Grey akármi meg ilyesmi? Jön utánad, duruzsol, mindenbe beleköt, agresszív. Ez ellen nem használ ez a grey dolog. Komolyan mintha szándékosan hergelne arra, hogy fizikailag neki menjek, csak hagyjon már békén.
2023. okt. 3. 14:27
 4/25 A kérdező kommentje:
1-es ha kiállsz magadért vérszemet kap. Ha nem állsz ki magadért, akkor meg nyertesnek hiszi magát (neki minden verseny) és ezerszer jobban lesz verbálisan lealázó, sértegető. Kb semmi megoldás nincs ellene.
2023. okt. 3. 14:29
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem biztos hogy nárcisztikus. De ha nárcisztikus, akkor azt akarja hogy feléd kerekedjen, erőben, lelkierőben, akárhogyan. Addig nem nyugszik, úgyhogy erősítést kell hoznod, emberek akiktől tart, emberek akiknek a véleményétől tart stb. Kifelé élnek, mindig más embereknek színészkednek.
2023. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5-ös potosan azt teszi amit leírtál!
2023. okt. 3. 14:32
 7/25 A kérdező kommentje:
De a "kívülről jövőknek" sem hiszi el hogy gond van vele. Velük is lekezelő arrogáns. Ő az Atyaúristen, a mindenhez is értő.
2023. okt. 3. 14:33
 8/25 A kérdező kommentje:
Legutóbb úgy beb..ta az ajtót, (én pint hajat szárítottam) hogy a szívem is "megállt", mert azt hittem a hajszárító csapta ki a biztosítélot vagy ilyesmi. Úgy megijedtem, hogy utána az ijedtségtől sírógörcsöt kaptam. Amit csinál az fenyegető, nem biztonságos, és senkinek nem hiszi el, hogy súlyos gond van az indulatkezelésével is. Mindenre ami nem sikerül neki, behisztizik, káromkodik, csapkod.
2023. okt. 3. 14:35
 9/25 anonim ***** válasza:
Ilyen, nagyon nehéz, de nem azért kell erősítés hogy elmondja neki hogy baj van vele, az csak olaj a tűzre. Erősítés azért kell hogy lássa elvagy valakivel, van társaságod, akkor hirtelen a társasági énje kerül elő hogy ő valaki, és nem fog annyira rádszállni.
2023. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Azert provokàl hogy költözz el!


Nem azert hogy verekedj!

2023. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!