Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Központi fűtésem van. Gyakran...

Központi fűtésem van. Gyakran vagyok a konyhában. Elég lenne ods napközben egy konvektor este meg bent fellapcsolni a cirkót egy picit. Tényleg engedély kell a konvektor bekotesre de kitől?

Figyelt kérdés
2023. okt. 6. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
A konyhában nincs radiátor?
2023. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van. De ha bekapcsolom nagyon sok gaz fogy. Egész nap a konyhában vagyok. Ott van kis heverőm. Elég lenne oda egy konvektor és csak este kapcsolnám be a központit
2023. okt. 6. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:

A nem kellő radiátorokat zárd el!


Amúgy nagyobb hidegben szinte biztos gond lesz azzal is, hogy nem lesz egy óra után se kellő hőmérséklet a fűtés bekapcsolása után, tehát valamennyire egységesen kell fűteni a lakást.

2023. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

A konvektor kevésbé hatékony, mint a központi.

Már csak azért is, mert egy lyukat kell fúrni a falon.

2023. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kapcsold be a kozpontit es tekerd le a szobaban a radiatorokat nap kozben. A konvektor sokat fogyaszt es nem is egyenletes a meleg, hamar kihul.

Sok is veluk a problema. Mikor gyerek voltam akkor konvertorral futottunk es minden evben volt legalabb egy amelyik elromlott.


Esetleg egy elektromos radiatort vegyel es azt hasznald a konyhaban. Lehet hogy a rezsicsokkentes szempontjabol meg jobb is lesz mert ha nem sok villanyt fogyasztasz akkor belefer a keretbe.

2023. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia kedves 5# nappali áramom 108 kwh van be állítva az éjjeli 81kwh. 5460 ftot fizetek. Gázt pedig 12000 fizetek általányt télen nyáron .
2023. okt. 10. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!