Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban fűthetek ilyen...

Társasházban fűthetek ilyen módon?

Figyelt kérdés
Társasházi lakásom van és 2 öreg gázkonvektorral lehet fűteni. Az egyik teljesen megadta magát, a másik még valahogy működik. Sajnos most nincs pénzem vadi új gázkonvektorokra de a régi hétvégi telekről maradt egy jó állapotú kályhám. Arra gondoltam hogy leszerelem a rossz konvektort, annak úgyis ott a kivezetőnyílása és oda bekötöm a kályhát. Szemetet nem akarok égetni a sok barommal ellentétben de tüzifát tudnék gyűjteni vagy néha brikettet venni. A kályha nagyon jó meleget ad, szerintem a szomszédok is örülnének neki, mert nálam olyan meleg lenne, hogy a falszomszédoknak kevesebbet kellene fűteni. Van valakinek ilyenben tapasztalata? A párom szerint inkább szereltessünk fel klímát fűtési céllal mert nem szeretné hogy itt vágjam a fát az erkélyen, mondjuk nem értem ezzel mi a baja, láncfűrésszel 1-2 perc alatt megoldom annyit csak kibírnak a szomszédok azért cserébe hogy kevesebb legyen a fűtésszámlájuk.

2019. okt. 29. 05:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fizika törvényei miatt nem életképes ötlet. A konvektor nyílása kb. térdmagasságban van legjobb esetben is. Én eddig még csak olyan kályhát láttam ami magasabb mint egy konvektor, tehát mindenképp magasabban levő kivezető nyílás kellene neki mint a konvektoré, mert a kéménycsövet nem lehet lefelé meghajlítani, a meleg füst nem lefelé akar szállni. CO mérgezés nagyjából borítékolva, mert nem tudod megfelelően kivezetni az égésterméket.


De ha mégis kivezetnéd valahogy, akkor jársz rosszabbul. Nem tudom feltűnt-e már hogy a kémények általában a házak tetején vannak. Ez azért van, mert ha valaki oldalt kidugja a falon a kályhacsövet, a felszálló égéstermék a nyitott ablakon visszaáramolhat a fölötte levő lakásokba. Ebben az esetben nem te, hanem a fölötted lakó fog CO mérgezést kapni, ami az álmoskönyv szerint rosszat jelent.


Azt sem teljesen értem, hogy klíma szerelésről beszélsz mint fűtési alternatíva, amire lenne pénz, akkor új konvektorra hogyhogy nincs?

2019. okt. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát tuti kettécsapnálak, ha láncfűrészeznél az erkélyen... 😃 És a füstre nem gondolsz? Nekünk volt ilyen kályhánk, tényleg jó meleg, de kint a konyhában, kéményre kötve. A konvektor kinti rácsos kivezetése miatt simán vissza is jöhet a füst... Szerintem a szobában elég para lenne a panelben, mi van ha kipattan vmi szikra és leég a ház?


Ha egy konvektor csere nem megoldott, akkor hogy lenne pénz klímája?

Ennyi erővel

2019. okt. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Leírták a lényeget, ha nincs kémény felejtős. Vegyél hősugárzót, vagy egy használt gázkonvektort, nem drága, sokan szabadulnak tőle.
2019. okt. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. okt. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
10-15 ezerért már lehet kapni elektromos radiátorokat, bedugod a hálóba és jön a meleg. Vagy hősugárzó még olcsóbb. Ezzel a megoldással amit te akarsz meg lehet halni. A klímát meg nem is értem, beszereléssel együtt drágább mint egy konvektor.
2019. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a füst elvezető nyílása ami a konvektorhoz készült, kályhához nem alkalmas! Nem egyszer fordult már elő haláleset otthoni kályhabarkácsolás miatt. Szénmonoxidmérgezés, lakástűz..

Nos én is társasházban lakok, 60-as években épült és kezdetben szenes kályhák voltak ezekben a lakásokban. Akkor még úgy volt kialakítva. Egy élmény lehetett reggelente felcipelni a tárolóbol a szenet, meg lehurcolni a salakot. Aztán jött egy nagy felújítás, bevezették a gázfűtést és a régi kéményeket, amik a kályhákhoz voltak, beépítették, betömték.

A régiek azért nem kaptal szénmonoxid mérgezést, mert akkoriban az egész kéményrendszer kályhához volt kialakitva.

Társasházba egy ideig divat volt kazánt szereltetni gondolom gázkazán. Egyik szomszédom is csinált, de nagyon megbánta, mert túl sok meleget termel, ami nem ilyen lakásba való.Azota párásodik és penészedik minden a lakásban mint az állat. Szovalnem ajánlom.na meg a láncfűrész az erkélyen. Csak vicc, ugye?

2019. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Áhh felejtsd el, amit tervezel az életveszélyes. Amúgy egy klíma, telepítéssel 150-200 ezer, ennyiből már konvektort is vehetnél. Illetve még egy PB palackos Siesta is jobb megoldás, mint egy kályha.

Nem is tudom hogy juthatott ilyen hülyeség az eszedbe, még ha nem is döglesz bele az első begyújtásba szerinted a füsttel mi lesz? Megy fel szomszédokhoz, plusz a házfalát is bekormolod. Amint begyújtanál máris hívnák a katasztrófavédelmet, azok meg elég zsíros büntetéssel jutalmazzák az ilyen mókolásokat.

Ha nincs pénzed, akkor vegyél áruhitelre vagy személyi kölcsönre biztonságos fűtőeszközt, erre vannak kitalálva.

2019. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennél hűlyébb megoldás eszedbe se juthatott volna.A szomszédaidat is fel akarod füstölni nemcsak magadat?Az elektromos melegitő még mindig jobb,ha már nem engedhetsz meg magadnak más gázkonvektort.
2019. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy marhaság az elképzelésed. Pluszban életveszélyes, és valszeg szabályellenes. Ha nincs kéményed, akkor felejtős a dolog. Olyan feljelentést, és bírságot kapsz, hogy abból több konvektorra futná.
2019. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sajnos elég szegény környéken lakunk, nemhiszem hogy a szomszédokat zavarná. A felső szomszéd kecskét tart, és a szomszéd lépcsöházba már előfordult hogy felvittek egy lovat a harmadikra bár azt elképzelni nem tudom hogy kivitelezték, de azt az illetöt fel is jelentették és másnapra elvitték a lovat. Felgyújtani nem szeretném a lakást, csak abból indultam ki hogy a kályhát nagyon sokáig használtuk és sose volt baj belőle. Most utána olvastam a klímával fűtésnek sokan azt írják hogy megéri és takarékos úgyhogy szerintem elkezdek arra gyűjteni, addig meg azzal az egy valamennyire működő konvektorral kihúzom valahogy. Még abban tudtok segíteni hogy kevés pénzből hogy tudnék valamennyit szigetelni? Illetve hallottam hogy a kartonpapír jól szigetel azt hogy tudnám esegleg felhasználni? Mert a boltból a tojásoskartonokat ingyen odaadnák. Lehet hogy butának tűnök, neharagudjatok szeretnék is majd idővel elköltözni túlórázok, meg szeretnék spórolni hogy minél hamarabb legyen elég pénz elköltözni valami jobb helyre azért kérek segítséget.
2019. okt. 29. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!