Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem harcolnék egy...

Csak én nem harcolnék egy országért sem? Nem csak Magyarországért hanem semmilyen más országért sem.

Figyelt kérdés

Mostanában ilyen háborús short videókat dob fel nekem a YouTube, miután 1 olyan videót lájkoltam, amikor egy katona meglepte az öccsét az esküvőjén.


Azóta folyamatosan katonás videókat kapok, és olvasom a kommentekben, hogy milyen tisztelendő dolog harcolni a hazáért, meg egy igazi hazaszerető ember a végsőkig elmegy az országért, meg írták többen, hogy Ők az első szóra elmennének katonának ha szükség lenne rájuk (külföldi kommentelők)


Én viszont ezért vagy bármilyen országért soha az életben nem harcolnék, megpróbálnék elmenekülni, elbújni, minden lehetőséget megragadni, hogy kivonjam magam ez alól, de lehet előbb ölném meg saját magam, minthogy harcoljak bármilyen országért olyan emberekkel, akikkel nincsen semmi bajom.


2023. okt. 8. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezt hívják pacifizmusnak, és szimpatizálok vele én is.
2023. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem természetes dolog, hogy a katona megvédje a családját. Még a végén rohadékok megölik az ellenségtől. Mégis jobb szabadon élni.
2023. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Jó, ezt megértem mert én sem harcolnék, én egy dologért harcolnék max az pedig a családom és a szabadságom. Más miatt nem, az hogy vezetők eldöntik, hogy nekik azokkal meg azokkal van probléma mert mert mert, az engem nem érdekel. Ülj le egy asztalhoz vele azt beszéld meg, ártatlan civileket nem tudnék megölni csak azért mert most az ottani vezető aszondta nekem hogy bazdmeg.. felesleges.
2023. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ezt úgy hívják, hogy nem döglenél meg valaki másnak a háborújában.

Jól is teszed.

2023. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Nos, aki így gondolkodik, az Gyurcsány Ferenc szerint pocsék ember.

[link]

Örülök, hogy nem osztjátok ennek a bukott alkesznek a nézeteit. :)

2023. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem sok éves békében senki se szeretne harcolni, főleg ha látod hogy milyen is valójában a háború.


Viszont azt se szabad elfelejteni hogy sokszor a háborúk valami miatt törnek ki, ami megragadja az emberek a “mi” és “ők” oldalakat.

Gondolj bele az ukrán háborúba, az ő oldalukon megvan a motiváció hiszen a lakhelyüket tették tönkre és barátaik, családjuk és lakhelyükért harcolnak az emberek.

2023. okt. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha megtámadják a hazámat, akkor harcolok, mert általa a gyerekemet, unokámat, az otthonukat védem. Ez evidens.


Más országok háborújába nem mennék!


Az ukrán polgárokat megértem, hogy menekülnek, a férfiak nem hajlandók az USA-orosz háborúban elpusztulni.

Zelenszkijnek meg vannak számlálva a hónapjai. Ukrajnát eladta az USÁ-nak. Kifosztották, csődbe vittém az országot, átjátszotta Bidenéknek a termôföldeket, több százezer ukrán lakos veszett oda az USA érdekeiért.

2023. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem harcolnál, és ha az ellenség saját maga támad? tehát nem ti támadtok. Akkor is hagyod, hogy lemészároljanak mindenkit? Elvesszen az ország?

Ha nem is mi okozzuk a háborút, hanem az ellenség kezdi, és akar elfoglalni, akkor is hagynád? És ha egy elmebeteg irányítja őket? Nem védekezel, hanem elmenekülsz? Otthagyod a többieket is? Oké, hogy a mai srácok elmenekülnének. Ők úgyse akarnak élni, szóval logikus módon elmenekülnének, és hagynák megdögleni a családot, ismerősöket, és a népet. Nekik már nem számít, ők bevállalják az életet, a többiek dögöljenek meg. Úgy 18-30 között. De a középkorúak?

2023. okt. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Én sem, nyugi. Nem mészárolnék ártatlan embereket csak azért, mert a vezetőink kitalálták, hogy több terület kell nekik, és kiküldtek minket gyilkolni egymást. Elmenekülnék a szeretteimmel, tulajdonképpen annál bármi jobb, mint hogy a csatatéren, vagy bombázásban meghaljunk.
2023. okt. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szögezzük le előre, hogy én magam se harcolnék jelenleg úgy gondolom. DE! De mi van, ha valamelyik elvetemült ország jogtalanul és főleg igazságtalanul valamilyen haszonelvű okból kifolyólag - mondjuk olaj, föld, erőforrások, stb - megtámadja Magyarországot. Tegyük fel annyira kiterjedt a dolog, hogy nem csak a hírekből hallanék róla, hanem személyesen is tapasztalnám a külföldi ország megszálló és terrorizáló katonáit a közvetlen környezetemben, városomban, falvamban. Látnám ahogy házakat, épületeket bombáznák szét, embereket ölnének meg a szemem előtt és minden más szörnyűségeket követnek el parancsra a személyes felelőség érzése nélkül. Tehát már veszélyes lenne rám és a családomra nézve is.


Nyilván ilyenkor menekülne az ember ha tud és tudnia kell mert különben meghalhatna. Ezek a cselekmények biztosan düh-t okoznának bennem és ez alapja lehetne annak, hogy amellett döntök, hogy beállok harcolni ellenük. Vagy egyszerűen ha van rá lehetőségem elhagyom a háborús helyszínt és valószínűleg az országot is.


DE! De ahogy már Ukrajnába is láthattuk, a férfiakat nem engedik ilyenkor ki az országból, bezárnának ide is minket férfiakat mint a vágásra váró marhákat akiknek azt kántálnák, hogy halj meg büszkén és erkölcsösen a hazádért! Aztán kitudja, lehet még értelmetlen is lenne az egész hiszen tulajdonképpen Ukrajna is vesztes csatát vív, nem elég az emberi és hadi erőforrása Oroszország robosztus hadereje ellen hosszútávon. Szóval még a katonák ha egy ideig harcolnak is, de tudjuk mi lesz a vége és végtére feleslegesen haltak meg több százezren. Innen jön a dolog, ilyenkor rá jön az ember, hogy nem feltétlen szabad és nem ő rendelkezik a testével mert a kormánya vészhelyzet esetén bármikor igénybe veheti és felhasználhatja a testét katonának a harcban és annak általában nem sok pozitív kimenetele van. Akárhogyan is, aki háborúba megy annak erősen megcsappan a várható élettartama finoman fogalmazva, vagy mondhatni az is csoda ha élve kijön a frontról.


Nekem drágább lenne a "rongy életem, mint a hazám becsülete", mert ha már életem nincs akkor mit érdekelne engem a haza? Ha meghalsz akkor már nem érzékelsz semmit, mit érdekel már akkor engem mi történik utána a "hazával"? Mellesleg az ország gondolata az csak a fejekben létezik, olyan emberek vannak ezek mögött az irányítók mögött akikkel sohasem találkoztál és akik még a reggelijüket sem adnák oda a te "rongy életedért", de azt elvárnák, hogy a nacionalista kitalált erkölcsre apellálva manipulálják és bírják az akaratuk és hasznuk szerint cselekvésre az egyszerű embert. Ugyanis őket egyáltalán nem érdekled, ha érdekelnéd nem küldenének a háborúba harcolni. A családjukat se küldik háborúzni. Az ilyen nemzeties erkölcsi dolgokat, hogy ez és az hazafias, az meg hazafiatlan stb, csak a hatalom találta ki az egyszerű elméjű átlag emberen való uralkodására. Ezzel irányítanának úgy, hogy érzelmeket keltenek benned erkölcsi ítéleteken keresztül majd bizonyos tettek megtételére manipulálnak.

2023. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!