Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki képtelen megérteni, és megtanulni az informatikát?

Figyelt kérdés
Technikumban vagyok tizenkettedikes, mindent megtettem eddig, mert nem akartam kibukni. Órákon figyeltem, otthon letöltöttem az iskolában használt programokat és azokon gyakoroltam újra és újra, telepítettem windowst, szétszedtem a gépemet hogy azon megtanuljam mi hogy van benne, néztem és hallgattam rengeteg tutorialt. Ennek ellenére a mai napig nem tudok abszolút semmit, mintha képtelen lenne ráállni az agyam. Puskázással, chatgpt-vel, és a többiek segítségével jutottam el egyáltalán idáig. A tanárok jóindulatból rugdosnak át évről évre, mert tudják, hogy nem ezt akarom csinálni, csak jóformán bent ragadtam a képzésben mert a szüleim nem engedik, hogy váltsak, hiába beszéltek már velük. Az ofőnk mondott valami olyat még régen, hogy az informatika egy speciális szemléletmódot igényel, ami nekem nincs meg. Egyébként nem vagyok hülye gyerek, régen sok megyei matek és magyar versenyen értem el helyezést. Biológus szeretnék lenni ha minden jól megy mert a biológiát szeretem és jól + könnyen megértem, és nagyon érdekel is. Pl az egyik beadandóm után megkérdezte a tanárom még általánosban, hogy értem-e amit írok, mert ez egyetemi tananyag, én meg csak néztem, mert tök egyértelmű volt nekem minden. Szóval elvileg hülye nem vagyok, de az infó (sem a programozás sem a hálózatozás) egyáltalán nem megy :(

2023. okt. 9. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz úgy valamibe jónak lenni ha nem érdekel és nem is értesz hozzá. Én például nem tartom magam egy nagyon okos embernek, de az tény, hogy az átlagtól azért jobb vagyok, mert pl ilyen dolgok mint a matek, kémia, fizika, informatika és egyéb elméleti dolgok mindig simán mentek nekem, de például egy irodalom vagy biológiai szakon szerintem az átlagot se ütném meg, mert nem érdkel és nimcs is hozzá érzékem.. szóval azt nem mondom, hogy képtelenség megtanulni olyat ami nem érdekel, de tény hogy sokkal nehezebb.
2023. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen egyébként, az is biztosan nagyon nagy mértékben közrejátszik, hogy egyáltalán nem érdekel, semmit nem tudok találni benne, ami kicsit is felcsigázna.

Azt kifelejtettem a kérdésből, hogy korrepetálásra is jártam hónapokig, 2 külön tanárhoz is, és egyik sem segített, pedig végig aktív voltam és figyeltem az órákon, mert isten az atyám, tényleg meg akartam és meg akarom tanulni ezt. De csak kiakasztottam őket azzal, hogy még mindig nem értettem az anyagot :')

2023. okt. 9. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű technikumban tanulsz?

Eleve olyan irányban kéne továbbtanulnod, ami érdekel és ami jól megy. Ha az informatika nem ilyen, akkor ezt az irányt hanyagolni kéne.

Ha a biológia jól megy és érdekel, gondold végig, milyen ahhoz köthető pályán tudnád magad elképzelni, ahhoz milyen egyéb kiegészítő tárgyak kellenek még, és azokra feküdjél rá.

Nekem pl. a nyelvek mennek nagyon nehezen. Pedig az mindenhová kell már. Viszont autót vezetni könnyen megtanultam, ami szintén elég fontos a mindennapi életben és van, aki meg azzal kínlódik.

2023. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen vagyok GTK-n pedig világ életemben rühelltem a matekot. Kettesekkel csúszok át a vizsgákon, vagy éppen bukok meg ha ennyi se jön össze. Természetesen eszem ágában nem volt ide jelentkezni, szülői nyomásra tettem. Egyébként 3 idegen nyelven beszélek folyékonyan illetve 2 hangszeren játszok, plusz fejből megy a történelem oda-vissza, tehát én sem vagyok hülye, de nyilván nem azt kellene erőlteni ami nem megy és amit nem szeretek. Kérdésedre a válasz, szerintem nincs olyan, hogy valaki valamit nem tud, megtanulni, hiszen szerintem az emberi elme nagyon sok mindenre képes, viszont érdeklődés és adottság hiányában az adott szakirány felé jóval nehezebb egyeseknek. Emiatt nyilván jóval több időt is venne igénybe neked az informatika megtanulása, és van az a szituáció amikor már nem éri meg a befektetett energiát. Azt kell tanulni, ami megy is és érdekel, később így válassz magadnak pályát. Minden jót! :)
2023. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Hogy érted pontosan, hogy milyen jellegű? Ha magára a képzésre gondolsz, műszaki technikum.
2023. okt. 9. 11:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Informatikusként határozottan állítom, hogy igen, vannak, akik egyszerűen képtelenek megérteni az informatikát. Alapvetően nincs gond ezzel, mindenkinek vannak gyenge pontjai (nekem például a tájékozódás), amíg a leendő munkád által igényelt informatikai ismereteket el tudod sajátítani.


Dolgoztam korábban egyetemen, diplomás emberek között, és hidd el, hiába beszél valaki 2-3 nyelven, hiába van 2 BSc és egy MSc diplomája, attól még simán lehet olyan hülye az informatikához, mint tyúk az ABC-hez.

2023. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy a babyloni életedet éppen tönkre teszik a biológiai szüleid. Remélem minél hamarabb ad neked utat isten, hogy elkezdj alkotni a te mesterségedben. A biológia nagyon csodálatos. Nagyon közel van a forráshoz.


Amúgy van olyan, igen, de ez mindegy. Én sem akarok informatikus lenni, ezért sose tanultam azt, vagy amikor véletlen még is, gyorsan váltottam. Amit szüleid csinálnak olyan, mintha hulkot kérnéd meg, hogy fűzzön be egy cérnát. Igen, hulk egy nem csak nagyon okos, de zseni ember. Amikor hulk, akkor szinte megölhetetlen. De soha a büdös életbe nem fogja neked befűzni a cérnát, mert akkorák az ujjai, mint a karom.


Neked is ott kéne brillirózni, ahol érzed, hogy a természeted hív, ahol érzed, hogy küldetésed van. és szinte pillanatok alatt egyé válsz azzal. Én szeretem a biológiát, az én igaz istenem a fizika, szóval aránylag közel vagyok hozzád. Én programozni akartam tanulni, de míg a dolgok felében sokkalta jobb voltam mindenkinél, a dolgok felében megsegíthetetlenül tehetetlen. Én hamar ott hagytam a programozó sulit. Remélem egyszer szabad leszel a biológiai szüleid elnyomásától és mérgétől. Legalább e szempontból, hogy adhass a világnak. Ha egyetemi dolgok neked tök egyértelműek voltak, akkor valószínűleg felfoghatatlanul szüksége lenne rád ennek a bolygónak, mint biológus.

Sebaj. Majd megoldod ha igazán akarod.

2023. okt. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem, a legtöbb egészséges ember mindenre is megtanítható.


A tanárodnak abban igaza volt, hogy szükséges egy fajta absztrakt gondolkodás mód a legtöbb szobanövény szintnél komolyabb infós munkához. Annyit hagyott ki belőle, hogy ez a gondolkodás mód tanítható és tanulható a megfelelő mennyiségű idő és energia belefektetésével.


Az más kérdés, hogy van-e értelme (nem én fogom eldönteni, ezt neked kell látni).

Sok esetben nincs.

Sajnos a fiatalok többsége kizárólag a közösségi médiából tájékozódik, ami konkrétan azt tanácsolja mindenkinek is, hogy az informatikában helyezkedjen el, mert másképp éhen fog halni...


n+1 semmitmondó kurzust hirdetnek ugyanitt, ami megtanít olyan alapvető és talán még fontosabb, hogy látványos dolgokra ami kb pont arra elég hogy adjon egy fals képet arról, hogy pontosan mibe is vágtál bele.

Emellett azt ígérik, hogy ezután olyan munkalehetőségeid lesznek ahol a fizetés a millió forinthoz tendál.

Gondolom nem leplek meg azzal, ha azt mondom, hogy szemenszedett hazugság az egész, viszont tökéletesen működik, sok pénz van benne annak aki ilyeneket kínál látszólag kevés pénzért. NAGYON sokan rákapnak.

A diákok ezzel vannak bombázva mindenhol is a neten, ennek megvan az eredménye is természetesen.


Soha az életben nem volt még ilyen nagy a lemorzsolódási ráta a középszintű IT (szoftverfejlesztő, hálózatépítő/üzemeltető) képzéseken szerintem.

Évről-évre azt látom, hogy sok gyerek, úgy jön ezekre a képzésekre, hogy láthatóan fizikai fájdalmat okoz számukra még az Excel függvények tárgyalása is Közismeretin, nem hogy az olyan tárgyak mint pl egy Programozás ea.

Prog gyakon pedig az általános tapasztalatom az, az hogy van kb 3 csoport:

1. akik egész órán valami tök mással múlatják az időt, mint ami a feladat lenne

2. akik csinálják, megy is igazából, de amint az említettem látszik a fájdalom és ezen nem tudok segíteni

3. akik vagy nagyon pengék vagy annyira nem, de segítséggel láthatóan fejlődnek óráról órára és AKARNAK IS (üdítő kivétel manapság)


A hálózat amúgy kevésbé szokott szenvedős lenni, mivel a PT Netacados alapozó cuccok alapvetően nem is szoktak nagyon komoly dolgokat elvárni, de itt is megfigyelhető a jelenség amit említettem csak kicsit jobb a helyzet.



Tehát amit szeretnék mondani és amit tök jó lenne, ha minden diák megértene pályaválasztás előtt, hogy igen minden meg lehet tanulni, de nem éri meg tönkremenni közben és amit itt tanulsz (vagy annak egy modernebb formáját, amit időközben elsajátítasz a technológia fejlődésével), azt ugyebár jobb esetben nyugdíjas korodig fogod alkalmazni a munkádban.


A fizetés az egy nagyon képlékeny dolog, viszont az hogy van-e affinitásod ahhoz amit csinálsz az sokkal kevésbé ilyen (van olyan is aki időközben megszereti ahogy ő maga is változik, csak nem ez a jellemző).


Pl ha te biológus akarsz lenni, akkor legyél az. Az informatikát elég felhasználói szinten megértened, nem kell mindent is tudnia egy embernek. Ezért vannak külön-külön szakmák. Az informatikus majd megoldja az infós kérdéseket, te pedig a bioszosakat. Egyik a másik nélkül meg van lőve és ez így normális.

2023. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!