Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfóra megyek, miket...

Proginfóra megyek, miket lenne érdemes megtanulnom/ismételnem szeptemberig?

Figyelt kérdés

Emelt matekot nem tanultam, az eddig olvasottakból merem feltételezni, hogy az első dolog amit jó lenne tudni, az az integrálás/deriválás. Ezen kívűl van még valami aminek a tudása adne egy kis előnyt nekem?


Programozás is nagyon alap szinten megy, annyit tudok amennyit az érttségire kellett, azt is olyan 80%-osan. Szóval jöhet bármi, minden területen van hely fejlődésre. A nyár maradék részét már erre akarom fordítani.



2022. júl. 14. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

"Programozás is nagyon alap szinten megy, annyit tudok amennyit az érttségire kellett, azt is olyan 80%-osan."

Akkor azt.

2022. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a programozást és a matekot is a nulláról (középszintről) fogod tanulni, de elég rendes tempóban. Én inkább a programozást javasolnám, ott több lehet a meglepetés, de ha belefér a matek, akkor azt is érdemes átnézni.
2022. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én olyan dologra koncentrálnék (sőt én magam is ezt teszem), amiben valami örömet lelek, azaz amiből motivációt merítek. Teljesen fölösleges nyáron matekozgatni vagy csak úgy random programozgatni. Találd ki, hogy mit akarsz programozni, repülj rá arra a témára és csinálj valami saját projektet! Ebből lehet a legtöbbet tanulni. Jó ötlet és szórakoztató is például megtanulni SPA-t (webapplikációt) farigcsálni. Ehhez HTML+CSS+JavaScript+React kell első körben, és egy kis node.js+valami backend framework pl. express sem árt. Böngészd végig a FreeCodeCamp csatornát, mik vannak a fenti témakörökben, és csinálgasd végig. Kezdetnek itt van például egy remek node.js tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=Oe421EPjeBE&t=18s
2022. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Baluba ***** válasza:
100%
Vektorok, mátrixok és ezek műveletei. Ezt nem csak matekon, de programozás közben is csuklóból kell tudni, viszont tapasztalatom szerint a legtöbb középiskolás nem tudja őket elég alaposan. Persze megtanítják első matek előadáson, de 1 hét általában nem elég a diákoknak, hogy készség szinten berögződjön.
2022. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Melyik egyetemre jelentkeztél?

Bár igazából egyetemről függetlenül a kettes válaszoló álláspontját alátámasztva, semmit nem kell tanulnod, úgyis meg fogod tanulni ott.

Amit megtanulnál magadnak itthon (feltéve ha jó anyagot nézel és meg is érted), 2 hét alatt (max) bedarálja a tanterv és máris új dolgot vesztek.

Inkább élvezd a nyarad!

Ráérsz tanulni majd a szorgalmi időszakban bőven.

2022. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Nyár van ember inkább pihend ki magadat, hogy szeptemberben frissen indulj neki a képzésnek, vissza fogod még sírni a nyarat szorgalmi időszak utolsó heteiben meg a vizsgaidőszakban. Ha szorgalmas, kitartó vagy és komolyan veszed, simán meg lehet tanulni mindent 0-ról az egyetemen (mivel az alapoktól kezdik).
2022. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!