Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt lehet eladhat...

Mennyi idő alatt lehet eladható szinten megtanulni a C#-t?

Figyelt kérdés

A C és C++ alapjai megvannak, régen tanultam programozni.


Manapság szemezgettem a pythonnal, nem tűnik nehéznek, de a C és C++ sokkal élvezetesebb volt számomra, szóval inkább C#.

Persze, sokkal lassabban fogok haladni az biztos.

Forrásként oldalakat, könyveket, és videókat használok, többnyire angol nyelven.


Mennyi idő, mire eladható szinten lesz az ember?



2023. márc. 13. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Hat év.
2023. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
9%

Legmagasabb iskola végzettség?

8 általános / érettségi / okj: akkor soha


valami egyetemi büfészak: 4-5 év


valami egyetemi értelmes szak (mérnök, matek, szívsebész): 2 év

2023. márc. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha a C és C++ élvezetesebb volt számodra, akkor nem biztos, hogy a C# a megfelelő választás. Örök kérdés: mi a célod? Mit, vagy mire szeretnél fejleszteni? Ezt fontos eldönteni hiszen mindig célhoz választunk eszközt.


Másrészről ez a kérdés is volt már kismilliószor, és még mindig ugyan az a válasz: nem tudjuk, hogy Neked mennyi idő lenne megtanulni bármilyen nyelvet, amíg nem ismerjük a szakmai múltad és a motivációid. Efelől ha pontosabb választ szeretnél, akkor kellene egy pár részlet.


Általános válasz pedig az, hogy a nyelvet megtanulni elhanyagolhatóan kevés idő (hetek-hónapok maximum), ha ismersz már egy nyelvet. A mögöttes infrastruktúrában elmélyedni és a gondolkodásmódod tökéletesíteni már sokkal több idő. Egy mankót nyújthat az, ha nézel álláshirdetéseket és roadmapeket, ezekből kaphatsz visszajelzést arról, hogy mit kell még megtanulnod, ez alapján nagyjából belőheted magadnak a mennyi idő kérdésre a választ, de ez is mind attól függ, hogy mely karrierút tetszik Neked a legjobban.

2023. márc. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 NTBS ***** válasza:
0%
Több év.
2023. márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
Mi az eladható szint? Nálunk amikor új nyelvet kell tanulni, akkor a cég pár hetet ad, hogy megbarátkozzunk vele.
2023. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos, és a kevésbé hasznos válaszokat is.


Négy évig tanultam programozni középiskolában, leginkább az alapokat verték belénk, olyan alapossággal, ahogyan egy középiskolában lehetséges.

Persze teljesen más területeken helyezkedtem el azóta, de az egy másik történet.


A céljaim még nem tiszták előttem se pontosan, köszönöm 3-as.

Persze azon felül, hogy olyan munkát végezni amit élvezek is, és azért nem is rosszul keresni mellette - az tiszta, de hogy milyen területen szeretnék elkezdeni dolgozni, az már annyira nem.

2023. márc. 14. 15:10
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

"Négy évig tanultam programozni középiskolában, leginkább az alapokat verték belénk, olyan alapossággal, ahogyan egy középiskolában lehetséges"


Akkor magyarra fordítva a szót teljesen 0 tudásod van, se végzettséged. Így minimum 3-4 év mire olyan tudásod lesz amivel pénzt is tudsz termelni.

2023. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
94%
7. Kedves delfi papa fogadd már el, hogy az informatika nem egy papír alapú szakma és diploma nélkül is lehet valaki jó szakember és lépj tovább.
2023. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát, ha 4 év akkor 4 év 😁 de ha kevesebb jössz nekem egy sörrel!


Esetleg ilyen állásgaranciás képzésre jelentkezni mennyi értelme lenne?

2023. márc. 14. 15:44
 10/23 anonim ***** válasza:
19%

"egy papír alapú szakma és diploma nélkül is lehet valaki jó szakember"


ez inkább régen volt igaz amikor nem voltak ilyen hatalmas bérek az informatikában akkor a végzettség nélküli emberek azért tanultak programozni mert élvezték / érdekelte őket.


manapság a magas fizetések miatt bármely IQ nélküli selejt elkezd programozni mert azt hiszik olyan mint a betanított gyári munka és 5 órás zero to hero videó megnézése után milliós fizetés vár rá.


ehhez alkalmazkodtak a cégek is és mivel a végzettség nélküliek közül jó ha 20-ból 1 ember képes beilleszkedni egy komolyabb céghez, inkább az idejüket sem pazarolják az ilyen emberek interjúztatására és felvételére, mert egyszerűen gazdaságilag nem éri meg


Hiába vagy egy programozó zseni, érettségi végzettséggel el sem jutsz egy szakmai interjúig mert a HR osztály kidobja az önéletrajzodat a kukába, mivel neki az van megmondva hogy miket nézzen a CV-ben (elsősorban végzettség + nyelvismeret), neki hiába linkeled a több ezer projectes github linkedet, bele sem kattint (amúgy sem érteni mi van benne) ha nem teljesül ez a 2 feltétel és nem is továbbítja a szakmai interjúztatók számára, komolyabb multiknál így működik.


Ezt onnan tudom, hogy én is interjúztatok másokat 2 másik senior kollégával és kizárólag minimum BSc diplomásokat minimum középfokú nyelvvizsgával küld hozzánk a HR-es team, a többit előszűrik és selejtezik.

2023. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!