Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annak mi a neve "szakmai...

Annak mi a neve "szakmai nyelven", tehát nem ennyire civil módon, hogy "megmagyarázom magamnak"?

Figyelt kérdés
Önáltatás? Vagy nem igazán jó szó ez?
2023. okt. 11. 08:26
 1/5 anonim válasza:

Az önáltatás az, hogy pl tudod valamiről, hogy igaz, mégis hitegeted magad arról, hogy nem. Becsapod magadat kb



Pl: önáltatás lenne azt mondani, nem csalt meg.

2023. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán intellektualizáció vagy racionalizáció, ennyiből nehéz megmondani.
2023. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma néztem a Partizán adást Hevesi Krisztával és nekem az leginkább önáltatásnak tűnt, vagy a megmagyarázás megmagyarázásának, mikor ő a valamikori ellenérzéseit a tv-s műsorokban való részvételéről "megmagyarázta magának". Saját maga használta ezt a kifejezést. Meglepődtem. Ilyen megmagyarázásokat én is szoktam csinálni, ez a megoldás tőlem kielégítő, egy Hevesi Krisztától többet vártam. https://www.youtube.com/watch?v=InPlxkZ5KQ4
2023. okt. 11. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:

"ez a megoldás tőlem kielégítő, egy Hevesi Krisztától többet vártam"

. És az milyen énvédő mechanizmusnak felel meg a részedről?

2023. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: Nem tudom. Kisebbrendűségi érzés? Azt gondolom, én kevés vagyok ahhoz, hogy jól kezeljek valamit, tőlem ennyi telik: önáltatok. Ellenben egy sok diplomás emberről, Hevesi Krisztáról azt gondolom, több nálam, jobban old meg helyzeteket.
2023. okt. 11. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!