Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » II. Erzsébet királynő tényleg...

II. Erzsébet királynő tényleg nem szereti úgy a gyermekeit, mint pl egy átlagos civil anyuka?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem a korona című sorozatot, ami a királynő uralkodását követi végig, olyan hideg a legtöbb esetben a gyerekeivel, főleg Károllyal, mintha nem is a fia lenne, de ugyanez elmondható Edinburgh hercegéről is. Kegyetlen volt mind a két szülő, mikor haza jöhetett végre Károly abból a Skót iskolából. Az apja leszídta amiért nem teljesített úgy, mint ő annak idején, az anyja pedig még csak köszönteni sem méltatta, ehelyett a személyzete gondoskodott a hercegről. Illetve, mikor Károly beszédet mondott Walesban, az anyja egy csepp szikráját sem mutatta a büszkeségnek, aztán este meg is sértette a lelkét.

Nem tudom, hogy mennyi valóság van a sorozat és a való világ között, nem hinném, hogy azokban az időkben minden dokumentálva volt a családrol vagy a királynőről. Remélem kapok kielégítő választ a kérdésemre. Köszönöm :)



2022. jan. 16. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Az egy sorozat. Nem valóság.


De egyébként abból kiindulva hogy az újszülött gyereküket dajkának adták és turnézni mentek... ja... nem épp minta szülők.


De az angoloknál, meg amblokk nyugaton nincs akkora jelentősége a családnak, mint itt.

2022. jan. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, azt bele sem írtam, hogy ők biztosan nem cseréltek még pelust a gyereknek. Ilyen tipikus szülő vagyok de mégsem 😕 Viszont Diana nem ilyen volt, ő vitte magával a kis Vilmost az első turnéjukra, bár ez szinte senkinek sem volt az ínjére, és sokat is foglalkozott a fiaival.
2022. jan. 17. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a sorozatot, de azért valljuk be, nem egy maximálisan hiteles dokumentumfilm. Viszont több, a királyi családhoz közel álló forrás utalt rá korábban, hogy a királynő jóval közelebb áll a két kisebb gyerekéhez (Andrew és Edward), hiszen ők az életének egy nyugodtabb időszakában születtek és voltak kicsik, így valamivel többet tudott velük foglalkozni. Fülöp kedvence pedig szinte minden beszámoló szerint Anne volt. Szóval ha lehet ezeknek a pletykáknak hinni, akkor Károly kapott talán a legkevesebb törődést a szüleitől, ráadásul trónörökösként még az elvárások is magasabbak voltak vele szemben. Az biztos, hogy érdekesek lehetnek a személyes kapcsolatok a királyi családon belül...
2022. jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem szereti őket. Szerintem András herceg botránya miatt írja. jogos a címek elvétele, az angol haderő is jogosan kérte ezt Erzsébet királynőtől. Azért egy erőszak botrány képzeld el egy katonai haderő akik fedhetetlenek, ha ott marad rangba, akkor az több mindent sejtetett volna.


Anna hercegnőt is imádja Erzsébet királynő, nála meg még az elrablás miatt még nehezebb érzésekkel is meg kellett küzdenie, mert gyermekkorában Anna hercegnőt elrabolták olvastam valahol. Ez nem tudom hogy igaz-e. A filmet én nem néztem még meg, de inkább érdemesebb hivatalos forrásból származó könyvet olvasni inkább róluk.


Pl. gyakran nem mindig fedik a valóságot ezek a filmek, tudok olyan filmről ami a valóságban nem is úgy volt, de már nem egy élő személyről készült az a film.

2022. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

2-es hidd el Erzsébet királynő is cserélt pelust, és főzött is rájuk.


Ne a róla készült filmeket nézzétek.


Egyébként a királyi családba mindig ott a dada, még akkor is mikor rendezvényre mentek nem Katalin kezét fogta Charlotte hanem a dada kezét, mivel Katalinnak hivatalbeli kötelessége volt akkor. Én láttam olyan képet ahol kívülről az ablakon bekukucskálnak Erzsébet gyerekei miközben Erzsébet meg kacagva kikukucskál rájuk, magyarán játszott velük. Az, hogy hivatalos megjelenése van a királyi párnak, nem mindenhova vihetik a gyerekeket, és ha megnézed ők maguk is úgy vannak kísérve testőrrel mint ahogy a szülő kíséri a gyerekét.


Bár vannak olyan videók ahol a palota őr lehetne figyelmesebb. Pl. amikor a kislány virágot adott át Erzsébet hercegnőnek és szegényke pöttöm kb. 3 vagy 5 éves és közvetlen az őr mögött állt, és amikor Erzsébet királynő ment előtte tisztelgés közben szegény kislány fejét is letaslizta. Eddig volt a jelenet, feltételezem a pöttöm kislány bőgött jogosan és remélhetőleg Erzsébet királynő is visszament megvigasztalni a figyelmetlen őrrel, aki remélhetőleg tőle is és a gyerektől is bocsánatot kért. A szülő is jobban figyelhetett volna, virág átadás után egyből kellett volna jeleznie a kislánynak gyere hátrébb, de szegény szerintem ő leutánozta az őrt, hogy biztos így kell állni ezen az ünnepségen és nem moccant sehova.

2022. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!