Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik alkoholra,cigira, szerenc...

Akik alkoholra,cigira, szerencsejátékra költik a pénzüket legbelül nem érzik pocséklásnak?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 07:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*cigire
2023. okt. 14. 07:35
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Ők nem, viszont, ha közlöd velük, hogy te nyáron egzotikus helyre mész nyaralni, máris egyből irigyek lesznek, meg jönnek azzal, hogy neked honnan van erre pénzed..🙄🤔🤷🤦
2023. okt. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Azt mondod hogy aki élvezeti cikkekre költi a pemzét az pocsékol? Ugyanis ezek mind azok, nem azért csinálják az emberek mert értelme van, hanem mert élvezik. Ugyan ez igaz a nyaralásra, csokira, szexre, akármire (még ha ezek kevésbé önpusztító dolgok is). Te az utóbbiakra nem érzed pocsékolásnak a pénzt/időt? Ugye hogy nem :D
2023. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Ja, csak a csoki meg a szex nem öl meg lassan, míg a cigi igen.
2023. okt. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

#3

A sós víz és a tengeri levegő nagyon egészséges, csak így halkan megjegyzem. 😉


Az alkohol és a cigi mind káros az egészségre.

2023. okt. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Egyszer egy haverom mondta, hogy győzzem meg, hogy hülyeség a dohányzás.


Kértem tőle egy ezrest, osszetekertem és meggyujtottam.


Ki is akadt rögtön, hogy mit csinálok a pénzével. Aztán megertette, hogy ő is ezt csinálja amikor dohányzik.


Nincs happy end. Azóta is szivja, de emlegeti is a történetet időnként.

2023. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
De igen, én a pénz miatt szoktam le a cigiről mikor 700 ft lett egy doboz.
2023. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Semmi életem nincs.

A drogosok is azert drogoznak meg minden ilyen pótcselekvés hogy legalább 2 perc öröm legyen az életben.

Pl napi 8 óra munka minden "boldogság" nelkul szinte kibirhatatlan.

Vagy otthon a takaritàs meg a nagy semmi.

Az is kibirhatatlan.

De nem lehet napi 2 perceket nyaralni a napi 8 orában.


A pótcselekvesek kikapcsolnak kicsit a reálból. Azokbol a szakaszokol amikben valójában kényszerből vagy csak. Es nem jókedvedből. Ezért okoznak függést.

2023. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*Amikor olyanokat csinálsz kénysszerbol amik helyett ezer másik dolgot csinálnák inkább. Hogy ne őrülj bele ezért kell vmi amitől "kiszállsz" mentálisan az egészből ha csak pár percre is.
2023. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akik kiábrándultak az életből, azok általában magukat pusztítják cigivel, alkohollal, droggal...ez egy egy cselekvés azért, hogy jobban érezzék magukat egy időre. Az alkohol az öntudatlanságba és a semmi probléma érzésbe taszít. A cigit nem tudom, a drog is valami hasonló örömérzetet adhat, ezért szokik rá sok ember. A szerencsejáték egy olyan veszélyes függőség, amiben néha nyerhetsz, és elhiszed, aztán egyre többet és többet akarsz, közben mindened elveszíted. A nyereményeid sem tudják már fedezni az elveszített költséget. Amíg az ember nem jön rá, hogy Kidobott pénz, illetve amíg nincs elég akaratereje addig ezekben a függőségekben fog élni. Nem könnyű ezekről leszokni nem véletlenül vannak erre speciális elvonók.
2023. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!