Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régi dolgok vs modern technika...

Régi dolgok vs modern technika? lent.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nekem a régebbi dolgok okoznak örömet, afféle lelki biztonságot.

Pl: Van egy régi samsung tv-m, amit nem cserélnék le lcd-re.

Van egy kazettás magnóm, rádióm, egy nyomógombos telóm, egy 15 éves hifi tornyom, sőt gameboyom, és tetrisem is, elemes.

Sokan kinevetnek ezek miatt, de én ragaszkodom a retro tárgyaimhoz, mert a szobámba belépve nekem ezek a retro dolgok okoznak örömet.

Sőt, filmeket is vhs-en nézek.

Tudom mindenhol azt szajkózzák hogy haladni kell a korral, de én így vagyok boldog.

Őszintén, valami baj van velem valóban, hogy nem vagyok oda a mai új technikai dolgokért?



#Retró dolgok #Túlhipe-olt technika
2023. okt. 20. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha neked megfelel akkor ne érsekeljen más.
2023. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább úgy vagyok vele, hogy nem cserélek le semmit amíg működik, vagy könnyen, olcsón javítható. Nekem van pl egy 35 éves Sony tv-m. Nem sík képernyős, de nem is az az ódívatú. Számomra még mindig tökéletesen funkcionál. Az okostelefonom 6 éve megvan, szerintem már ez is fura az átlag fogyasztóhoz képest.
2023. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Akkor nincs velem baj?

Hogy nem rohanok a legújabb telókért, konzolokért, stb?

Egy tv-re köthető nintendó klónon imádok játszani, és nálam az esti mozi pl: Ha vhs-en, beteszem a terminátort, vagy a rambót.

2023. okt. 20. 12:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ma már a filmeket nem vhs kazettára adják ki, hanem DVD-n. Így megfosztod magad az újabb filmektől.

Majd lecseréled az elektronikai dolgaidat, ha már nem működnek. Ezek se örökéletűek, egyszer úgyis elromlik mindegyik.


Nem évente kell a kütyüket cserélni, viszont leragadni az őskorban se érdemes.

2023. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A modern termékek, filmek, sorozatok sem feltétlen rosszak! Ugyebár, amit te szeretsz, valamikor az is újdonság volt. A VHS akkora ugrás volt a filmfogyasztási szokásokban (bevitte otthonra a filmnézést), mint VHS és videótéka után a streaming (ha nem nagyobb!). Analóg játékok után a korai kézikonzolok - maga az űrkorszak. Szalagos magnó után kazetta, utána otthoni hifi, minihifik CD-vel... Korszakos ugrások, amiket jórészt a mikroelektronika fejlődése, iparosítása tett lehetővé.


Viszont nem akkor értünk el a csúcsra, a fejlődés nem állt meg. Újabb eszközök jönnek (értem ezalatt legfontosabbként az internetet, ami 20 év alatt gyökeresen forgatott fel mindent), újabb tartalmak készülnek, ráadásul nagyon pontosan azzal a céllal, hogy ilyen, vagy olyan célcsoportot szórakoztassanak, tehát amikor megtalálod azokat a tartalmakat, amik a te "piaci résedet" jelentik, akkor arra nagyon jól fogsz rezonálni.


Szóval én inkább úgy állnék ehhez, hogy miért zárnám ki ezeket teljesen - csak mert újak? Akkor miért nem lépek vissza a másolt kódexek korába? Vagy a vándor énekmondókig? Hülyeség, sarkítás, nem? De miért ne élveznéd ki a mostani lehetőségeket is?

2023. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel különösebb gond (de jó is volt anno a nintendo, tetris, ilyesmik), de annyit valóban érdemes szem előtt tartani, hogy nem zárod-e ki magad dolgokból. Pl. nálunk olyan nem tudna dolgozni, akinek nincs Facebookja, mert ott megy a kapcsolattartás, infócsere, szóval, nem 0-24-ben, de azért rendszeresen nézni kell.
2023. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mert pénzlehúzás a sok új digitális vacak.

Attól nem ragadok le az őskorban, hogy nem rohanok az új 1 milliárd felbontású tv-ért, és rengeteg vhs filmem van, amit még nem láttam.

Még egy dvd-t tervezek beszerezni, de kizárt hogy én yoububeozok egy film miatt, vagy netflixezek.

2023. okt. 20. 13:16
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te már átestél a lónak a másik végére. Ki mondta, hogy 1 milliárdért vegyél új telefont? Senki. Te már csak itt túlzol, hogy az igazadat próbáld igazolni.

Vannak 50-100 ezer között is új tv-k. Vannak pár 20-40 ezerért okostelefonok.

2023. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Jav: új tv-t?
2023. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj. Nekem is van VHS magnóm és időnként megnézek vele egy-egy kazettát CRT tévén (a mai modern tévékbe már be se lehetne kötni adapter nélkül), amiket anno rongyosra néztem gyerekkoromban, mégis a mai napig működnek. A modern technológia általában rossz, például kollégákkal akartunk egyik este az irodában filmezni, kinéztek egy filmet két héttel előtte a Disney+-on. Eljött a nap, indítanánk a filmet de az nincs sehol. Kénytelenek voltunk rögtönözve betenni egy másikat. Bár a VHS-t is bekaphatja a magnó, mégis sokkal ritkábban teszi mint hogy eltűnne egy film streamingről.
2023. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!