Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régi dolgok vs modern technika...

Régi dolgok vs modern technika? lent.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nekem a régebbi dolgok okoznak örömet, afféle lelki biztonságot.

Pl: Van egy régi samsung tv-m, amit nem cserélnék le lcd-re.

Van egy kazettás magnóm, rádióm, egy nyomógombos telóm, egy 15 éves hifi tornyom, sőt gameboyom, és tetrisem is, elemes.

Sokan kinevetnek ezek miatt, de én ragaszkodom a retro tárgyaimhoz, mert a szobámba belépve nekem ezek a retro dolgok okoznak örömet.

Sőt, filmeket is vhs-en nézek.

Tudom mindenhol azt szajkózzák hogy haladni kell a korral, de én így vagyok boldog.

Őszintén, valami baj van velem valóban, hogy nem vagyok oda a mai új technikai dolgokért?



#Retró dolgok #Túlhipe-olt technika
2023. okt. 20. 12:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:

Szerintem semmi baj vele.

Én az NDK-s melegszendvics sütőt nem fogom, azért kidobni, mert régi!

2023. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Azért van vele baj, mert szükségét érezted ide kiírni. Azt pedig csak te tudhatod, hogy miért?
2023. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Sokkal jobbak voltak a régebbi dolgok, mint a mostaniak. Sokkal jobb minőségűek voltak, tovább bírták, jobban is néztek ki.


A nagyon b*zsi, divatos dolgok eleszik a menőséget, meg a modern kinézetet. A legtöbb cucc le van rontva a maiak közül. A legtöbbe szándékosan gyári hibákat raknak, hogy újat vegyél.


A gyártók raknak bele b*zis stílusú jegyeket. A nézetüket a cuccokba is belerakják.

2023. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ugyan miért lenne? Úgy éled az életed, ahogy szertnéd, amíg mást ezzel nem sértesz meg. a személyes tárgyaid a te örömödet szolgálják nem másét. Így érzed jól magad és kész.
2023. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Van aki így él. Láttam olyat, hogy konkrétan annyira vágyott vissza a 80as, és egy másik ember a 90-es évekbe, hogy megcsinálta az egész lakása berendezését ilyenre. Csak korhű dolgok voltak benne, és a régi korszak eszközei. Végül is akit ez tesz boldoggá, miért ne?

Bennem is van egyfajta rábiccentős respekt érzés ha vkinél régi cuccot látok, holott nagyrészt én is a modern technikát használom, praktikusságból. De birom és tisztelem az elhivatott embereket is, akiknek elveik vannak és mernek eltérni az átlagtól.

2023. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha ez nem nosztalgia, csak sajnálod a pénzt, és ilyen sarkosan gondolkodsz, hogy vagy valami vagy ezer éves vacak, vagy a méregdrága legmodernebb, az baj. Nem kell kidobni ezeket, de sokkal nyitottabbnak kéne lenned. De ha meggondolod magad, ne vedd meg valamiből az elsőt ami eléd kerül, mert könnyen rosszat választhatsz, vagy csak túl drágát.
2023. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is szívesen használok néhány kevésbé modern dolgot. Nem rég vettem például egy 25 éves hifit, mert dekoratív része a szobának és lejátssza a CD gyűjteményem. A 80-as évek boombox dizájna is nagyon tetszik.


Okos TV-t például ingyen se vennék. A tévé legyen egy egyszerű kijelző, az okosságot meg megoldom én. Jelenleg egy 40"-os 4K monitort használok és egy HP T520 vékonyklienst csináltam meg médiaboxnak.

ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!