Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akinek fontos...

Van itt olyan, akinek fontos gyásznap október 23?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit magyarázza meg a véleményét, ne csak rávágja, hogy igen/nem.

Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert sok embernek ez csak egy hosszú hétvége mikor elmegy kirándulni. Az le se esik neki, miért is van hosszú hétvége. Tudom, hogy nem mindenki ilyen, de azért vannak egy páran akiknek semmit nem jelent. Én személy szerint ismerek ilyet is, olyat is.

Köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 22. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy mit jelent, mi történt. Eszembe jut, mert napja van, de nem bújok be a sarokba bánkódni, senkinek sem segítek azzal. Főleg nem azoknak, akiknek már nem lehet. Viszont azt a napot olyannal töltöm, amivel szeretném, amihez kedvem van, ami jó nekem. Dolgozok egyébként eleget ahhoz, hogy ne érezzem már rosszul magam, ha kirándulni megyek, mert mondjuk szép az idő.
2023. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem . Politikai felbújtás , akár a holokauszt akár az eu bővités cagy barmilyen emlék évforduló. Engem nem érint , akik akkor elszenvedték megélték azoknak fontos . Semmilyen gyásznap sem győzelem nem érdekel, az sem ha sportversenyt világbajnokságot nyernek vagy vesztenek a hazaiak. Vallasi ünnepeket sem tartok. Támadjak szidjak kigunyolják egymást az ellenfelek, a felelősök kibújnak a tetteik alól, a maradekot kötekező sajnalni . Külsőségekben erőltetett baromság . Érdemes azért történelmi dátumokat tudni akar mélyebb vonatkozasokban is .
2023. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem se jelent semmit. És? Akkor most mi van? Töriből tudom, hogy ekkor mi történt. A legtöbb embernek pedig semmit se jelent a karácsony, ami nemcsak vallási ünnep, hanem a szeretet ünnepe is. A karácsony sokaknak csak a pénzt, az alkoholt és a mértéktelen zabálást jelenti.
2023. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Legfeljebb annak gyásznap, akinek hozzátartozója halt meg akkor.
2023. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem izgat.

Ha abban az időben tudták volna előre, hogy hová tart majd az ország, ami a mai állapotot illeti, szétszóródtak volna mint a nyulak, nem lett volna "október 23".

Feleslegesen haltak meg.

2023. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem két ünnep van ami számít. Téli és nyári napforduló. A többi üres.


Mindenre van okom. Erre, most, hogy tudom, hogy ez valami gyásznap, az az okom, hogy nem gyászolok. Túl sokat tudok a világról, ahhoz, hogy gyászoljak.

2023. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem izgatnak az unnepek
2023. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen állami ünnep sem érint meg lelkileg. Nyilván tudja az ember, hogy mi történt '48-ban, '56-ban vagy 1000+ éve az államalapítás idején, de már semmi személyes kapcsolatunk, semmi személyes kötődésünk nincs a több évtizedes vagy évszázados múlttal/múlthoz. Csak amennyit az iskolában megtanultunk róluk. Az egyházi ünnepekkel ugyanez a helyzet, sem a karácsonyt, sem a húsvétot, sem a pünkösdöt nem a vallási háttere miatt szeretem (az semmit nem jelent nekem), hanem a hozzá kapcsolódó hagyományok, szokások miatt (sütés-főzés, gasztrokultúra, együtt a család, ajándékozás, közösen eltöltött idő stb.). Mivel az állami ünnepek és évfordulók, jeles események lelkileg nem érintenek meg, valamint az egyházi ünnepek sem a vallási oldalukról, hanem a hozzájuk kapcsolódó szokások, hagyományok miatt jelent csak valamennyit, ezért számomra a családi ünnepek, a családi jeles események a legfontosabbak, azok állnak a legközelebb hozzám. Születésnapok, névnapok, évfordulók, házasságkötések, gyásznapok stb. Amelyek jelentős hatással vannak az életemre. Amelyeket együtt éltem meg a családtagjaimmal. Együtt, közösen. Ezek a legfontosabbak. A családi ünnepek. Az állami és egyházi ünnepek feleannyira sem.
2023. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!