Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarom azt hogy engem...

Miért akarom azt hogy engem szeressen mindenki a legjobban ?

Figyelt kérdés

Az életem során sosem éreztem azt,hogy valaki engem szeret a legjobban , mindig valaki mást reszesitettek előnyben ,és én folyamatosan mellőzve voltam . Testvéri kapcsolatban ez nagyon erősen jelen volt , mindig úgy éreztem hogy őt sokkal jobban szerették,és nem csak a szüleim hanem mindenki más is . Mai napig megvan ez az érzés bennem, egyszerűen ehezem arra,hogy én legyek a legkedveltebb,és ha úgy érzem hogy mást jobban szeretnek,jobban kijönnek vele,rögtön megharagszok,pedig tudom hogy semmi értelme . Ez valami narcisztikus vonás nálam? Ha nem engem szeretnek a legjobban akkor úgy érzem hogy én már egy senki vagyok ,egy selejt személy ,akit azért nem szeretnek a legjobban mert nem elég jó . Úgy érzem hogyha nem én vagyok a legkedveltebb ,hanem más akkor rögtön irigy leszek,és szomorú . Úgy gondolom hogyha nem engem szeretnek a legjobban ,hiába szeretnek,csak nem annyira mint mást ,akkor az a szeretet nem is ér semmit ,és én se érek semmit,hiszen nem én vagyok a legkedveltebb. Régóta ezzel küzdök,és elképesztően tud fájni ,ha a környezetemben ilyen történik . Kérlek segitsetek,megköszönöm a válaszokat .

20/L



2023. okt. 22. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem nárcizmus, egyszerűen arról van szó, hogy kiskorodban nem elégítették ki megfelelően egy szükségletedet, azt érezted, hogy nem vagy elég jó, a testvéredet jobban szeretik és emiatt kialakult nálad egy rossz séma, amit még mindig érzel, ha nem te vagy az első és szélsőséges érzéseket vált ki belőled a korábbi sérelmek miatt. Ha ezt szeretnéd megtörni, azt tudod tenni, hogy megpróbálod feldolgozni a sérelmeidet és felismered, hogy mikor ezt az érzést váltják ki belőled, az csak a sémád miatt van, de valójában nem jelenti, hogy selejt lennél vagy nem szeretnének. Ez persze most erősen le van egyszerűsítve, ennél jóval összetettebb a dolog. Egy jó pszichológus sokat tudna segíteni vele, ha az nem fér bele, akkor kereshetsz a témában könyveket, előadásokat és egyedül is fogsz tudni haladni. Egy próbát megér, de ha nem elég, akkor mindenképp szakember felkeresését javasolnám.
2023. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenkinél ott lesz a leginkább gyenge és fájó pont, ahol támadások érték, és ahol nem tudott begyógyulni rendesen a seb. Mert ha egyfajta nyílt sebként ott marad a sérülés, mindig újra és újra feltépődve az új érzések hatására, akkor úgy nem igazán fog tudni gyógyulni se. Illetve ahol nem erősítette meg magát az ember, általában ott is további sérülések várhatóak 1-1 újabb találat esetén. Ezért is ismétlődhetnek nálad is ezek a dolgok, amit a gyerekkori fájó emlékekből rögzíthettél be akaratodon kívül is. És igazából ez neked se jó, meg a szeretteidnek se.

Nem gondolnám nárcizmusnak, van egy specifikusabb dolog ahol sokkal jellemző ez a mindent vagy semmit féle leértékelés. De nem akarok diagnózisokkal dobálózni, nem oldaná meg és nem is vagyok pszichológus.

Viszont ezen az egészen mindenképp dolgoznod kellene. Vagy marad a saját út, önismereti munka, pszichológia könyvek és főleg a szeretetről magáról olvasni sokat, emberi érzelmekről, kölcsönösségről és ezek dinamikájáról. Vagy pedig a szakember, pszichológus, ez a könnyebb de drágább megoldás. Mindkettő ugyanolyan jó lehet, csak kezdj bele minél előbb.

2023. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt 35 évesen hagytam el. Akkor rájöttem,hogy SENKI nem fog úgy szeretni,mint az én rózsaszín álomvilágomban van. Pedig van férjem,gyerekem,a szüleimmel is elvagyok. De senki nem töltötte be az "űrt". Akkor rájöttem,hogy rossz a nézőpont. Nincs semmiféle űr, nincs "tökéletes" szeretet, ez csak egy tévképzet. Mindenkitől el kell fogadni azt a szeretetet,amit ő adni képes és nem kell túlagyalni a dolgokat.
2023. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden előző válasszal egyetértek, még annyit adnék hozzá hogy az ilyen sebek sajnos azt is tudják okozni, hogy lehet hogy mindenhol azt látod ami a sérelmed, ott is ahol egyáltalán nem ez a helyzet (ahol ugyanúgy szeretnek téged is), ill. rosszabb esetben tudat alatt még létre is tudja hozni ezt az ember, hogy kb úgy is viselkedik hogy ez létre is jöjjön.



Irónikus, de vszeg pont akkor fognak a legjobban szeretni, amikor te azt már nem igényled.

2023. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!