Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség az aszociális...

Mi a különbség az aszociális és a szociális fóbiás emberek között?

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első nem szereti az emberek társaságát, jobban elvan magában, a másik meg direkte fél tőlük, kisebbségi érzése van.
2023. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az aszociális ha tarsaságba kerül azért elvan, lehet csendes vagy kicsit passzív, de alapvetően nem ideggörcs. Annyi hogy az udejét jobban szereti egyedül tölteni.


A szociális fóbiás meg társas helyzetben szorong, ráfeszül, izgul, ideges, pedig lehet hogy ő ha ezek a negatív élmények nincsenek, akkor akarna kapcsolódni, vagy barátkozni stb., de a félelem, meg az egész szorongásos csomag miatt mondja, hogy kösz nem.

2023. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul a szociális fóbiás a negatív megélései miatt kerüli a társaságot, az aszociális meg eleve, mert nem érdeklik annyida, vagy mert egyedül jobban elvan.
2023. okt. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az aszociális nem igényli a társas kapcsolatokat vagy csak nagyon minimálisan.


A szociális fóbiás viszont igényli a társas kapcsolatokat, de nagyon szorong tőlük. Tehát az aszociálissal ellentétben nem lesz elégedett, ha egyedül van, mert szeretne társaságot és kapcsolódni másokhoz, viszont társaságban se tud elégedett lenni, mert stresszel, rosszul van.

2023. okt. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

"A szociális fóbiás viszont igényli a társas kapcsolatokat, de nagyon szorong tőlük"


Voltam szociális fóbiás (vagy nem tudom, hogy ez mindig velem marad-e), nekem az olyan társas érintkezésektől volt fóbiám, amiket pont NEM igényeltem. (Ügyintézés, vásárlás, szomszéd a liftben, stb)

2023. okt. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!