Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, hogy nem...

Velem van a baj, hogy nem sajnálok egy olyan embert, aki a saját hülyesége miatt meghalt egy autóbalesetben?

Figyelt kérdés

Tegnap egy autós záróvonalon, kanyarban, csúszós úton a megengedettnél nagyobb sebességgel nekiment egy vele szembejövő kamionnak, a kamion sofőrjének semmi baja nem lett, a személyautó sofőrje pedig a helyszínen elhunyt.


Kommentekben olvastam, hogy majdnem mindenki azt írta, hogy Ő jó sofőr volt, nem fair az élettől, hogy 1 hiba miatt ilyen súlyosan megbüntette, valaki azt írta, hogy senki ne kritizálja őt, mert mindenki hibázik, valaki azt írta, hogy ez alapján ne ítéljen el senki egy jó embert, ilyen és ehhez hasonló hozzászólások voltak.


Pedig szerintem annyi történt, hogy egy életveszélyesen közlekedő hülyével kevesebb van az utakon, ha esetleg olyan ember jött volna szembe, aki szintén személyautóval közlekedik, akkor Ő is meghal az úton, így csak egy olyan ember halt meg, akit nem érdekelt a másik ember testi épsége, és szerintem nem kár érte.


Vagy velem van a baj? Mert valahogy az én véleményem merőben ellentétes az összes kommenttel.


2023. okt. 28. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan ugyanúgy gondolom, mint te.

Én csak röhögök ezeken a "ő mindig óvatosan vezetett" című szerecsenmosdatásokon.

Pláne, mikor vasúti átjáró tilos jelzésénél ütközik a vonattal. Hogy nem vette észre! Ja, előtte ott van 3 előjelző tábla és nem vette észre, hogy vasúti átjáró következik. Aki ilyen figyelmetlen, az minek vezet autót?

A másik, amikor halálukat vélhetőleg az okozta, hogy nem kötötték be magukat és kirepültek az autóból. Legalább 50 éve kötelező a biztonsági öv, de ő tán virtusból vagy a jó ég tudja mi miatt nem hajlandó bekötni.

Vagy amikor senkivel se ütközik, csak elrepül egy kanyarban. Nincs fagy, csak egyszerűen a vizes (vagy akár száraz) úton kirepül. És ha peches, nem szántóföldre, hanem neki egy fának.

2023. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Amennyiben ez egy agresszív hülyegyerek, aki a friss jogsija ellenére is képtelen a KRESZ szerint közlekedni, és csak a buli kedvéért, meg az adrenalin hajtotta élvezet miatt halt meg.....hát ezekre én is azt mondom, nem kár érte.

De nagyon más pl egy anyuka a gyerekeivel, aki 1x véletlenül tévedett.

2023. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

túllépni a sebességet az nem véletlen tévedés, hanem tudatos cselekedet. Nem véletlenül lépsz a gázpedálra, mikor látod, hogy ott a 80as tábla, meg látod, hogy esik az eső.


Egyetértek a kérdezővel. Sajnos vannak felelőtlen emberek, akik képtelenek végiggondolni a cselekedeteik kimenetelét, általános iskolai fizikaórákat meg végigaludták.

2023. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, kérdező. Nem jó, hogy meghalt valaki ilyen hülyeség miatt, de legalább kivételesen csak ő, és nem más, ártatlan emberek is. Egyszerűen nem való mindenkinek jogsi, még ha manapság nem is illik ilyet mondani.
2023. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk inkább haljon meg ő, mint a vétlen... És általában sajnos pont az idióták élik túl, és a normálisan vezetők (utasai) maradnak ott.
2023. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Én ettől empatikusabb vagyok. Nem kell feltétlenül zokogni a halálán, de nem is muszáj úgy gondolni, hogy megérdemelte. Még egy kicsit azt is sajnálom, aki mondjuk öngyilkos lesz, kiugrik az ablakon, és vki szintén meghal miatta, mert ráesik, de nyilván az ilyen eseteknél azért tényleg megjegyzi az ember magában, hogy beszűkült állapot ide vagy oda, magával rántott mást is a halálba. Ugyanakkor viszont az általad említett esetben, oké, hogy szabálytalan volt, de te sose csináltál semmi felelőtlen, veszélyes dolgot, amivel akár csak magadat, akár mást is veszélyeztettél? Néha ezekből tragédiák lesznek, máskor meg semmi különös. Nem ismerem a sofőrt, így nem tudom, hogy rendszeresen szegett-e szabályt, vagy sem, de tényleg van azért olyan is, aki egy rossz döntést szív meg nagyon, és amúgy általánosan nem lumpen.
2023. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Ugyanakkor viszont az általad említett esetben, oké, hogy szabálytalan volt, de te sose csináltál semmi felelőtlen, veszélyes dolgot, amivel akár csak magadat, akár mást is veszélyeztettél? - lehet én vagyok a furi, de pl nem, sohasem veszélyeztettem szándékosan más emberek életét, és vagyunk még így páran.


De elhiszem, hogy neked ez különös :D

2023. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ó, és rossz döntés az, amikor megiszol még egy pohár sört, amitől másnapos leszel.


Az "odalépsz a gáznak és szrsz a KRESZ"-re már messze kimeríti a szándékos veszélyeztetés fogalmát.

2023. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

A száguldozókat én sem szoktam különösebben sajnálni, de nem mindig ilyen egyértelmű az eset. Alattam csúszott már meg egyik télen a kocsi, amikor egy útkereszteződésben kanyarodtam kb 15-20-szal. Magam sem értem, mert se gyors nem volt, se hirtelen mozdulat nem volt, mégis kicsúszott a hátulja egy kicsit. Nem mentem neki senkinek, nem sérült meg senki és semmi, csak azt akartam mondani, hogy a legártatlanabb helyzetben is történhet baj.

Az is lehet, hogy az ember direkt csinálta, és így lett öngyilkos.

2023. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Ilyeneken én is szoktam gondolkodni, de akkkor is azt mondom, hogy nem.

2023. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!