Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitszólsz a Z-generációt...

Mitszólsz a Z-generációt erkölcsi deficit jellemzi, irreálisak fizetési elvárásaik munkahelyen teljesítmény nélkül?

Figyelt kérdés

Az egészséges személyiségfejlődésnek az egyik útja, hogy a reális gondolkodás az meglegyen - magyarázta Kitanics Márk. “És amikor azt halljuk, hogy fiatalok például teljesen irreálisan kérnek fizetéseket, vagy ideálisan állnak a kereslethez, ahhoz, hogy mennyit tudnak keresni, akkor én azt gondolom, hogy ez az idealitás betört az ő kijelzett áramlásukba” - mondja. van egy generáció, ami teljesítmény nélkül akar sikeres lenni, irrealitás, egyfajta erkölcsi gondolkodási deficit, ami jellemzi ezt a generációt, és nagy részét. - tette hozzá a szakpszichológus.


[link]


2023. okt. 28. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez is egy tipikus "bezzeg az én időmben..." és "ezek a mai fiatalok..." rinya.
2023. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kitana. ***** válasza:
75%
Szerintem igazuk van és nem ártana, ha a régebbi generációk is tanulnának tőlük valamennyit. Persze nem kell elszállni, de valójában senki nem él úgy, hogy 600 nettó alatt takarítani sem megy el, de szerintem az idősebbek hozzáállása a munkához sokkal szarabb.
2023. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
95%

Szerintem pedig pont ez a generáció ébredt öntudatra, hogy nem az az életcéluk, hogy bekerüljenek egy multihoz, minden napot 9-5ig ledolgozzanak alacsony fizetésért, majd nyugdíjba menjenek és meghaljanak anélkül hogy éltek, utaztak volna.

Sajnos néhány idősebb generáció meg csak az ilyen életet élőket veszi emberszámba, és ha valaki nem szakad meg a munkában, máshogy él mint ők, az nem is ember, meg felháborító.

2023. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Ez az a generáció, amelyik nem olyan gyáva rabszolga, mint az előttük levő generációk, akik lehúznak 10-15 évet egy munkahelyen, és örülnek a vacak fizetésüknek, mert legalább "hűségesek", meg "van munka".

A Z generáció néhány évente vált, mert tudja, hogy egy másik munkahelyen vagy szektorban 15-20%-al magasabb fizetést is megkap, és nem ragaszkodik ahhoz, hogy annyi fizetést kapjon, hogy épp csak ne haljon éhen. Az egyéb generációknak kellene a gyávaságukat feláldozni és a talpukra állni, de a jelenlegi 40+ korosztálynál gyámortalanabb réteg nem nagyon van.

2023. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Irreális elvárás, ha dolgozol legyen hol laknod, ne kelljen 30 évesen is lakótárssal lakni.


Közben azt látom, hogy a vállalkozók méregdrága autóval járnak, meg a 12 éves gyerekének a legdrágább telefont veszi.

2023. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem szeretem ezt a témát.

A Z generációt az X és az Y generáció adta. Tehát ők csak hasonlóan viselkednek, mint a nagyapjuk, apjuk stb.

Az utódok láttán derül ki, hogy az elődök sem jobbak.


De ott van még az alfa generáció is (2010 után születtek), látszólag rájuk nem helyeznek nagy hangsúlyt.

2023. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Mit jelent az hogy "irreális elvárás"?

Szerintem az abszolút nem irreális hogy az ember megköveteli hogy normálisan megfizessék és normális munkakörülmények között dolgozzon.


Én relative kezdőként kisajtolom azt az összeget amit csak ki lehet a munkáltatóból, így is megéri neki hiszen felvett és foglalkoztat ezért az összegért. Ugyanez igaz a munkakörülményre is, igenis hogy elvárom hogy jó körülmények között dolgozzak. Ha 8 órás munkarend van akkor nem fogok senkinek se ingyen túlórázni.


Hozzáteszem a munkaadó sem azért foglalkoztat mert jótékonykodni szeretne. Abban a pillanatban meg fog szabadulni a dolgozóitól amint neki nem éri meg és nem fogja érdekelni hogy családos vagy vagy épp a hiteled kell fizetned, egy szám vagy a sok közül.


Nem kéne erkölcsi kérdést csinálni egy (normális esetben) szimbiotikus kapcsolatból. Ő megkapja a munkaerőt ami elvégzi a feladatot, nekem pedig biztosítja a pénzt és a munkakörülményeket. Ezeknek egyesúlyban kell lenniük.

2023. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Szóval irreális egy olyan fizut kérni amiből ki lehet fizetni egy albérletet, rezsit? Mert ugye az is ciki ha felnőttként otthon élsz, mert hát mamahitel. Azt már nem is említem, hogy milyen árak vannak a boltokban, bérletet sem vettem még.
2023. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Amit kreált a szülő, olyan a kölyke.
2023. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

"Az egyéb generációknak kellene a gyávaságukat feláldozni és a talpukra állni, de a jelenlegi 40+ korosztálynál gyámortalanabb réteg nem nagyon van"


Azért ezt így erősnek érzem. Szerintem a fő különbség az, hogy a Z-generáció egyelőre még csak egy felívelő és viszonylag stabil gazdasági konjuktúrával találkozott, a 40+ évesek viszont megtapasztalták a 2008-as válságkor, milyen az, ha nincs munka, nincs fizetés, nincs semmi lehetőség. És nem 2-3 hónapig, hanem akár évekig. Az egy életre szóló sokk volt sokaknak.

2023. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!